بار ضایعات آهن ساختمانی از همیشه کمتر است
مدیر واحد ضایعات آهن محمدی:

بار ضایعات آهن ساختمانی از همیشه کمتر است

مدیر واحد ضایعات آهن محمدی گفت: ورودی بار ضایعات آهن ساختمانی به کمترین حد خود در چند سال اخیر رسیده و این موضوع به دلیل کم شدن میزان ساخت‌وساز در کشور است.

مهدی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: در گذشته وضع بازار ضایعات آهن مطلوب بود و آهن ساختمانی اعم از تیرآهن، کابینت، در و پنجره بیشترین حجم ضایعات موجود در بنگاه‌های کوچک آهن و فولاد را به خود اختصاص می‌داد اما در حال حاضر به خصوص در چند ماه اخیر، ورودی ضایعات ساختمانی به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی در مورد دلایل کاهش محسوس ضایعات آهن ساختمانی در این ماه‌ها، بیان کرد: در این سال‌ها هرگاه وضعیت ساخت‌وساز در کشور رونق گرفته است، بازار ضایعات آهن و فولاد هم خوب بوده و برعکس هرگاه بازار ساخت و ساز دچار رکود شده، بنگاه‌های خریدار ضایعات آهن نیز شرایط مطلوبی نداشته‌اند اما با این حال، وضع بازار ضایعات تا این حد، ضعیف نبوده است.

مدیر واحد ضایعات آهن محمدی در مورد نحوه خریداری ضایعات آهن، عنوان کرد: ما بار مورد نیاز خود را معمولا از وانت‌دارها می‌خریم؛ البته به ندرت نیز اتفاق می‌افتد که صاحب قراضه، خود برای فروش به ما مراجعه ‌کند؛ ضایعات فلزی معمولا قبل از رسیدن به انبار بر اساس نوع فلز توسط وانت‌دارها تفکیک می‌شود و فقط قراضه آهن را برای ما می‌آورند؛ ما هم این قراضه‌ها را به صورت سنتی و بر اساس نوع آهن از هم تفکیک کرده و آماده ارسال می‌کنیم.

محمدی با اشاره به این موضوع که واحدهای کوچک جمع‌آوری ضایعات آهن، معمولا دستگاه پرس ندارند، افزود: دستگاه پرس بیشتر برای بنگاه‌های بزرگ ضایعات آهن کاربرد دارد که با قراضه‌های‌ روغنی پرس‌کاری‌ها و مواردی از این دست سر و کار دارند مناسب است اما برای واحدهای کوچک که بخش عمده بار ورودی آن‌ها مربوط به قراضه‌های ساختمانی است و به صورت فله منتقل می‌شود، وجود دستگاه پرس چندان لزومی ندارد.

وی در مورد مشتریان عمده این ضایعات نیز خاطرنشان کرد: بنگاه‌های بزرگ ضایعات آهن معمولا بار خود را مستقیما به کارخانه‌های ذوب و ریخته‌گری منتقل می‌کنند اما واحدهای کوچک اکثرا با واسطه‌ها کار می‌کنند و ضایعات فلزی خود را به آن‌ها می‌فروشند.

محمدی ملاک معاملات قراضه آهن و فولاد در واحد‌های ضایعات را قیمت روز این کالا دانست و اضافه کرد: در این حرفه قرارداد مدت‌دار معنای چندانی ندارد و تمام معامله‌ها بر اساس قیمت‌های روز که توسط بنگاه‌های بزرگ تعیین شده، انجام می‌شود و گزینه فروش بر اساس مبلغ بالاتر انتخاب می‌شود.

مدیر واحد ضایعات آهن محمدی در پایان صحبت‌های خود، با تاکید بر لزوم رونق ساخت‌وساز برای رونق کسب‌وکار قراضه در واحدهای کوچک، تاکید کرد: اگر وضعیت صنعت ساختمان به همین صورت باشد، بسیاری از انبارهای‌ کوچک ضایعات آهن، به ویژه واحدهایی که ملک آن‌هااجاره‌ای است، محکوم به تعطیلی خواهند بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قراضه‌ها ممکن است مسمومیت ایجاد کنند
تازه‌کارها بازار قراضه را خراب می‌کنند
قراضه‌های آهن و فولاد ما سبک شده‌اند
قراضه، هم کمیاب است هم گران!
دیگر دغدغه تامین قراضه نداریم!
اسقاط خودرو، حرفه‌ای بلااستفاده شده است
تامین قراضه و آهن اسفنجی تبدیل به چالش شده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: