خدمت سربازان متخصص در بنگاه‌های صنعتی و معدنی
در نشست مشترک وزارت صمت و ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شد:

خدمت سربازان متخصص در بنگاه‌های صنعتی و معدنی

راهکارهای جذب سربازان نخبه در طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) در فاز اول اجرای این طرح، در نشست مشترک معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت و فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در دیدار دکتر برات قبادیان معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح که در محل وزارت صنعت معدن و تجارت صورت گرفت، درباره چگونگی به‌کارگیری سربازان نخبه در واحدهای صنعتی و معدنی بحث شد.

دکتر قبادیان در این دیدار گفت: بر اساس تفاهمات صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری، فاز اول طرح سرباز تاپ اجرایی خواهد شد.

معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص جزئیات فاز اول این طرح گفت: درابتدا ۱۰۰ نفر از سربازان نخبه‌ای که به واسطه امتیازات بنیادملی نخبگان، ثبت اختراع یا مواردی از این قبیل از کسری خدمت برخوردارند، ۶ ماه باقی‌مانده خدمت خود را در بنگاه‌های صنعتی ،معدنی خواهند گذراند.

وی افزود: صد نفر دیگر، سربازان متخصصی هستند که از ابتدای خدمت و پس از طی دوره آموزشی در صنایع بخش خصوصی مشغول به خدمت خواهند شد.

قبادیان درباره ادامه این طرح نیز تشریح کرد: اکنون در حال گفت‌وگو برای کسب سهمیه بیشتری از سربازان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای فعالیت در واحدهای صنعتی و معدنی هستیم و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بسیاری از این سربازان به واسطه مهارتی که در طول دو سال فعالیت در واحدهای تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و معدنی به دست خواهند آورد، می‌توانند جذب همین کسب‌وکارها شوند و به نوعی این خدمات متقابل سربازان و صاحبان کسب‌وکار به یکدیگر است چرا که این واحدهای صنعتی و معدنی می‌توانند با بهره‌مندی از خلاقیت نیروهای جوان تولید خود را ارتقا داده و وارد حوزه‌های دانش‌بنیان شوند.

در ادامه این نشست سردار فرحی با تمجید ازرویکرد وزارت صمت مبنی بر به‌کارگیری نیروهای جوان تحصیل‌کرده دانشگاهی در بنگاه‌های صنعتی ومعدنی در قالب طرح تاپ گفت: در گذشته و در چارچوب طرح امریه، سعی براین بود تا از تخصص نیروهای متخصص مشمول خدمت سربازی در دستگاه‌های اداری استفاده شود که متاسفانه از این امکانات به درستی استفاده نشده و در بسیاری از موارد جذب نیروها بر اساس روابط صورت گرفت ونه ضوابط.

وی ادامه داد: با ورود سردار باقری به عرصه ستاد کل نیروهای مسلح و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مد نظر قرار دادن ارتقاء بهره‌وری سربازان، قرارگاهی تشکیل شد تا با برنامه‌ریزی علمی، فرهنگ‌سازی واقدامات لازم ضمن ایجاد جذابیت برای دوره خدمت، زمینه افزایش نشاط سربازان و سطح مهارت آن‌ها در طی این دو سال را فراهم کنند.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص وضعیت تحصیلی سربازان گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از سربازان نیروهای مسلح کشور دارای تحصیلات دانشگاهی هستند لذا زمان دو ساله دوران خدمت سربازی فرصت مناسبی برای ارتقای مهارت‌ها و استفاده بهینه از توان و مهارت‌های این نیروهای توانمند و آینده‌ساز خواهد بود.

فرحی با اشاره به اهمیت وحساسیت اجرای دقیق وصحیح طرح تاپ تصریح کرد: با توجه به ذهنیت هایی که در خصوص چنین طرح هایی ازگذشته وجود دارد، لازم است که طرح سرباز تاپ به عنوان یک پایلوت با دقت و حساسیت خاص برنامه ریزی و اجرا شود و امیدواریم این طرح به گونه‌ای پیش برود که زمینه برای جذب نیروهای بیشتر در فازهای بعدی فراهم شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: