کاهش نرخ فروش محصولات آلومینیومی/ میزان فروش شمش خالص افزایش یافت
بررسی عملکرد شرکت آلومینیوم ایران در مهرماه؛

کاهش نرخ فروش محصولات آلومینیومی/ میزان فروش شمش خالص افزایش یافت

عملکرد شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در مهر ماه نشان‌دهنده این است که این شرکت، علی‌رغم کاهش نرخ فروش تمامی محصولات آلومینیومی در کشور، همچنان روند فعالیت خود را بر مبنای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ادامه داده، به گونه‌ای که در مهر ماه شاهد افزایش میزان فروش و بالطبع آن شاهد افزایش درآمد این شرکت هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همانطور که در نمودار 1 آمده است، میزان تولید، فروش و درآمد شرکت آلومینیوم ایران در مهر ماه نسبت به شهریور ماه و مدت زمان مشابه در سال گذشته، درخشان بوده و دارای روند صعودی چشمگیر و قابل ملاحظه‌ای بوده و سرمایه‌گذاران و سهام‌داران این شرکت می‌توانند آینده مطلوبی را برای این شرکت پیش‌بینی کنند.

محصولات شرکت آلومینیوم ایران شامل شمش خالص، شمش آلیاژی و بیلت است که البته میزانی از شمش خالص آلومینیومی خود را هر ماه به منظور تهیه مواد اولیه و تهاتر به سایر کشورها صادر می‌کند.

تولید بیلت افزایش یافته اما فروش آن دارای روند کاهشی بوده است

شرکت آلومینیوم ایران در مهر ماه، 80 تن بیلت تولید کرده که در مقایسه با ماه قبل از آن که این شرکت در زمینه تولید بیلت فعالیتی نداشته، شاهد افزایش میزان توجه مدیران شرکت ایرالکو به این حوزه بوده‌ایم البته این میزان از تولید در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، افت 87 درصدی داشته، به گونه‌ای که در مهر ماه 97، میزان تولید بیلت این شرکت 609 تن بوده است.

با وجود اینکه میزان تولید این شرکت در حوزه بیلت آلومینیومی دارای افزایش قابل توجهی در مهر ماه بوده اما به دلیل نداشتن تقاضا در بازار و محدودیت‌هایی که بورس برای خرید محصولات آلومینیومی ایجاد کرده، فروش بیلت کاهش 61 درصدی را تجربه کرده و از فروش 972 تنی در شهریور ماه، به 375 تن رسیده است، البته این میزان افت فروش نسبت به مهر ماه سال 97، حدود 66 درصد است.

حائز اهمیت است که کاهش نرخ فروش بیلت آلومینیومی در مهر ماه می‌تواند یکی از عمده دلایل کاهش میزان تولیدات و فروش شرکت ایرالکو باشد، چنانچه نرخ فروش بیلت از 231 هزار و 718 ریال به ازای هر تن به 223 هزار و 482 ریال به ازای هر تن کاهش یافته که به این ترتیب افت چهار درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

افزایش میزان تولید و فروش شمش خالص

شرکت آلومینیوم ایران میزان تولیدات خود را در زمینه شمش خالص آلومینیومی پنج درصد نسبت به ماه قبل (شهریور ماه) افزایش داده، به گونه‌ای که توانسته میزان تولیدات خود را از 11 هزار تن، به 11 هزار و 595 تن برساند که روند تولید این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته که 11 هزار و 744 تن تولید داشته، کاهش یک درصدی را دارا بوده است.

گفتنی است، میزان تقاضا و فروش برای این محصول آلومینیومی در مهر ماه، بیشتر شده است، بدین صورت که نسبت به ماه گذشته، 45 درصد این شرکت فروش بیشتری داشته و این افزایش میزان فروش نسبت به سال گذشته 95 درصد بوده است.

همچنین مبلغ فروش شمش خالص آلومینیومی از 21 هزار و 575 تومان به ازای هرکیلوگرم در شهریور ماه به 21 هزار تومان در به ازای هر کیلوگرم در مهر ماه رسیده که افت سه درصدی را در این زمینه شاهد هستیم، البته این میزان کاهش مبلغ فروش نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، چشمگیر بوده به گونه‌ای که مبلغ فروش نسبت به مهر ماه سال 97، 7 درصد افت را تجربه کرد.

عدم تمایل شرکت ایرالکو به فعالیت در زمینه شمش آلیاژی

شمش آلیاژی سومین محصول تولیدی این شرکت است که در ماه‌های اخیر میزان تولیدات این محصول به صفر رسیده به نحوی که این شرکت در شهریور ماه و مهر ماه، فعالیتی در این زمینه نداشته است.

علی‌رغم نداشتن فعالیت تولید در زمینه شمش آلیاژی، همچنان شاهد فروش این محصول در بازار هستیم به گونه‌ای که در مهر ماه این شرکت توانست 87 تن شمش آلیاژی خود را در بازار به فروش رساند که البته نسبت به ماه قبل از آن که میزان فروش این شرکت در این زمینه، 131 تن بود، کاهش 34 درصدی داشت.

نرخ فروش شمش آلیاژی نیز همانند سایر محصولات آلومینیومی دارای سیر نزولی بوده است، به این ترتیب که از 24 هزار و 447 تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 362 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

علی‌رغم کاهش نرخ فروش شمش خالص، بیلت و شمش آلیاژی اما به دلیل افزایش میزان تولیدات و افزایش فروش، میزان درآمد این شرکت در مهر ماه رشد مطلوبی را نشان می‌دهد.

در پایان گفتنی است، همانطور که در نمودار 2 نشان داده شده، ایرالکو در مهر ماه سال 98، جمعا حدود 14 هزار و 128 تن آلومینیوم تولید کرد که نسبت به ماه پیش از آن 5.4 درصد افزایش داشت این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته  0.8 درصد رشد پیدا کرده است، همچنین میزان فروش این شرکت در مهر ماه، جمعا حدود 18 هزار تن بوده که نسبت به ماه پیش از آن 29 درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته 70 درصد رشد یافته است. در نهایت این شرکت تولیدی حدود سه هزار و 740 میلیارد و 802 میلیون ریال از محل فروش آلومینیوم درآمد کسب کرد که نسبت به ماه پیش از آن 25.9 درصد افزایش درآمد داشته و این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 58.2 درصد رشد یافته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بورس کالا باید در میزان سهمیه‌بندی‌ها تجدید نظر کند
قراردادهای احداث کارخانه آلومینا منعقد شده است
درآمد ایرالکو به طور چشمگیری کاهش یافت
150 میلیون دلار در سال فویل وارد کشور می‌شود
کاهش 21 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
آلومینیوم جنوب اواخر آبان در مدار تولید قرار می‌گیرد
قدرت خرید مواد اولیه را نداریم
عرضه یک هزار و 500 تنی شمش آلومینیوم المهدی
تولیدکنندگان ایرانی آینده‌نگر نیستند
رشد 9 دلاری قیمت ‌آلومینیوم
میزان تولیدات شمش خالص آلومینیومی در جهان کاهش یافت
رشد 10 دلاری قیمت ‌آلومینیوم
عرضه دو هزار تنی شمش آلومینیوم المهدی
افت 5 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک روز
رشد 5 دلاری قیمت ‌آلومینیوم
کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
افت 28 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک روز
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: