افزایش آماده به کاری واحد گندله‌سازی فولاد مبارکه

افزایش آماده به کاری واحد گندله‌سازی فولاد مبارکه

رئیس واحد گندله‌سازی فولاد مبارکه در خصوص افزایش آماده به کاری واحد گندله‌سازی گفت: طی سال‌های اخیر با ارتقای دانش فنی کارکنان تولید و تعمیرات، بازنگری و بهبود روش‌های کاری، انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری و بهینه‌سازی، نوسازی بخشی از تجهیزات و بهبود شرایط تعمیرات و نگهداری، این موفقیت به دست آمد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از فولاد مبارکه، رضا اسماعیل پور با اشاره به روند بهبود فرآیند گفت: فاصله زمانی توقفات سرد کوره پخت از 11 ماه و 15 روز تا قبل از اسفندماه 1393، به 18 ماه و 27 روز بین سال‌های 95 و 96 افزایش یافته بود. در ادامه پس از 18 اسفندماه 1397 که کوره پخت واحد گندله‌سازی گرم و آماده بهره‌برداری شد، تا روز هشتم آبان ماه سال جاری بدون سرد شدن کامل به مدت 19 ماه و 19 روز گرم و در مدار بهره‌برداری بوده است. این در حالی است که در فاصله زمانی مذکور، جمع توقفات برنامه‌ریزی شده و اضطراری واحد گندله‌سازی کمتر از 27 روز بوده است.

وی افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید و تعمیرات را بزرگ‌ترین مزیت این دستاورد بزرگ یاد کرد و ثبت این دستاورد بزرگ و ارزشمند را به مدیریت و کارکنان ناحیه آهن‌سازی تبریک گفت.
در همین خصوص برخی مسئولان گندله‌سازی نظرات خود را دلایل کسب این موفقیت این‌گونه ارائه کردند:

علیرضا رضایی رئیس دفتر فنی تولید ناحیه آهن‌سازی

واحد گندله‌سازی فولاد مبارکه با استفاده از تجربه و دانش روز تولید و تعمیرات به رکورد جدیدی در افزایش فاصله زمانی توقفات سرد کوره پخت دست یافت. بهره‌برداری صحیح، ارتقای دانش فنی و تاثیر آن در بازنگری و رعایت دستورالعمل و استانداردهای تولیدی باعث افزایش عمر مفید تجهیزات شده است. از طرف دیگر به‌کارگیری کلیه روش‌های پیشرفته نگهداری و تعمیرات در پیشگیری از توقفات و افزایش عمر مفید تجهیزات اصلی خط تولید، نقش به‌سزایی در این افزایش بهره‌وری داشته است.

یوسف مهاجری رئیس دفتر فنی تعمیرات ناحیه آهن‌سازی

ارتقای دانش فنی و مهارت‌های کارکنان، بهبود مستمر فرایندهای تولید و تعمیرات و در نتیجه ارتقای شاخص آماده‌کاری تجهیزات باعث ادامه روند افزایشی فاصله زمانی بین توفقات بزرگ واحد گندله‌سازی شده است. از دستاوردهای این اقدام می‌توان به استفاده حداکثری از قطعات یدکی، کاهش هزینه‌های تعمیراتی، ارتقای ایمنی، ایجاد فرصت در تأمین قطعات یدکی با توجه به شرایط بازار، ایجاد فرصت جهت انجام فعالیت‌های تعمیراتی در سایر نواحی و در نهایت افزایش روزهای کاری و افزایش تولید اشاره کرد.

خشایار پاسیار رئیس تولید واحد گندله‌سازی

افزایش تولید و بهره‌وری در راستای اهداف سازمان با اندیشه‌هایی نو، تفکر و نوآوری در روش‌ها و فرایندها، ایجاد آرامش در محیط کار، ایجاد حس همدلی، انجام گروهی فعالیت‌ها و نگاه متمرکز  از علل ارتقای بهره‌وری در واحد گندله‌سازی است.

محمد خدابنده سرپرست تعمیرات برق و ابزار دقیق واحد گندله‌سازی

استفاده از تکنولوژی‌های جدید و انجام به‌روزرسانی‌های لازم در تجهیزات، مدیریت بهینه منابع در برنامه‌ریزی و اجرای تعمیرات برق، ابزار دقیق و اتوماسیون واحد گندله‌سازی، استفاده بهینه از زمان در اجرای موثر و حداکثری فعالیت‌های تعمیراتی در تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده گرم واحد گندله‌سازی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فولاد مبارکه و سایر شرکت‌های صاحب دانش باعث شد، میزان بهره‌وری نیروی انسانی و تجهیزات و در نتیجه آماده‌به‌کاری تجهیزات و تولید واحد گندله‌سازی افزایش یابد.

کامبیز طیبی سرپرست تعمیرات مکانیک واحد گندله‌سازی

با بررسی و آنالیز وضعیت تجهیزات، نوسازی تعدادی از دیسک‌های واحد و جایگزینی سیستم خنک‌کننده آب گرد دیواره نسوز کوره با نسوز با ضریب انتقال حرارت بسیار کم با همکاری تعمیرات نسوز نواحی، بهبود روش‌های تعمیرات و کاهش زمان تعمیرات تعدادی از تجهیزات گلوگاهی کوره پخت موفق به افزایش فاصله زمانی بین توقفات برنامه‌ریزی بلندمدت در حوزه نگهداری و تعمیرات مکانیک شدیم. ضمن این‌که برنامه‌ریزی خوب و انجام به‌موقع تعمیرات برنامه‌ریزی و تغییر نوع رویکرد در خصوص نگهداری و تعمیرات به‌گونه‌ای که تجهیزات از دوره‌های تعریف‌شده قبلی در بازه‌های زمانی بزرگ‌تری آماده‌به‌کار باشند، در این موفقیت نقش به‌سزایی داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تلاش ما در جهت تکیه به توان داخلی و کاهش ارزبری است
حرکت فولاد مبارکه در مسیر رونق تولید و بهبود اقتصاد کشور
قراضه‌ها ممکن است مسمومیت ایجاد کنند
پیش از صادرات فولاد، باید نیاز داخلی تامین شود
والوهای کنترلی تنظیم قوس کوره‌های قوس الکتریکی، بومی‌سازی شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: