آیا چین قیمت مس را بهبود می‌بخشد؟

آیا چین قیمت مس را بهبود می‌بخشد؟

یک پرسش در اذهان بازرگانان و معدنکاران فلزات به هنگام ورود آن‌ها به گردهمایی هفته بورس فلزات لندن این بود که آیا تقاضای چین به بهبود قیمت فلزاتی نظیر مس که دچار وضعیت متزلزل هستند، در سال 2020 کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، قیمت اغلب فلزات در سال 2019 به علت ضعف در صنایع پر تقاضا برای این کالاها مانند صنعت اتومبیل‌سازی و عدم اطمینان در تجارت جهانی تنزل یافته است. قیمت‌های فلز سرخ، که غالبا معیار سلامت اقتصاد جهانی است و در بخش‌های برق و ساختمانی کاربرد دارد، به خاطر مسائل تجاری بین ایالات متحده و چین آسیب دیده‌اند. مس به این علت که نا آرامی‌های اخیر در شیلی، بزرگ‌ترین تولیدکننده این فلز در جهان، هیچ خیری برای صنعت فلزات نداشته مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

ادوارد مایر، از تحلیلگران موسسه دلالی اد اند من کاپیتال مارکتس، بیان کرد: که تنها چیزی که مورد نیاز، این است که ابهامات مربوط به عرصه تقاضا برطرف شوند. چین، که نیمی از مصرف مس پالایش یافته جهانی را بر عهده دارد، تعیین‌کننده بهبود یا عدم بهبود قیمت فلزات است. تولید ناخالص داخلی چین در فصل سوم سال جاری تنها 6 درصد رشد داشت، که کند‌ترین آهنگ رشد در رکوردهای ثبت شده از 1991 به بعد به شمار می‌رود.

ویلیام هس، از بنیان‌گزاران شرکت مشاوره پی آر سی ماکرو، تصریح کرد: این داده‌ها نمی‌توانند راهنماهای قابل اتکایی در راستای اقتصاد چین باشند.

هِس افزود: او نشانه‌های بهبودهایی را که در اوخر 2019 و اوایل 2020 رخ خواهند داد می‌بیند. مقامات چین در حال ترغیب توسعه‌دهندگان به توقف خرید زمین‌های جدید و درخواست از آن‌ها برای تکمیل دارایی‌های بیشتری که از قبل در دست اقدام بوده‌اند می‌باشند. این دارایی‌ها شامل احداث ساختمان‌هایی همراه با سیم‌کشی‌های الکتریکی می‌شوند که خبر خوبی برای صنعت مس است. زمانی که روز پنجشنبه گزارش شد که مقامات چینی  در نشست‌های خصوصی خود تردید دارند که به قرارداد تجاری بلند مدتی با ایالات متحده دست یابند، قیمت‌های مس تنزل یافت. با وجود این، قیمت‌های مس لندن در روز جمعه زمانی که یک بررسی خصوصی نشان داد فعالیت‌های تولیدی در چین بهتر از حد انتظار بوده‌اند بهبود یافتند.

یک تحلیلگر فلزات پایه مستقر در چین عنوان کرد: قیمت‌های بازار امروز به خاطر داده‌های کائیکسین بالا بوده اما داده‌های شاخص مدیران خرید محدود است. مس بورس فلزات لندن پس از سقوط 18 درصدی در سال 2018، در سال جاری تا کنون کاهشی دو درصدی داشته است. در صورتی که تقاضای مس رو بهبود بگذارد عرضه ناکافی در اثر توقف تولید در چندین معدن در شیلی و متزلزل بودن دو معدن مس لاس بامباس و تیا ماریا در پرو ایجاد مشکل خواهد کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: