افزایش تعرفه واردات، موجب رونق مجدد تولید آلومینیوم در آمریکا شد

افزایش تعرفه واردات، موجب رونق مجدد تولید آلومینیوم در آمریکا شد

در سال ۲۰۱۷ صنعت تولید آلومینیوم آمریکا در وضعیت نامطلوبی قرار داشت؛ به طوری‌ که بخش قابل توجهی از کارخانجات تولید آلومینیوم در سطحی کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت اسمی مشغول فعالیت بودند و بسیاری از آن‌ها مجبور به تعدیل نیرو شده بودند اما از زمان وضع تعرفه بر واردات این محصول، وضعیت تولیدکنندگان داخلی رونق گرفته است و به افزایش ظرفیت و جذب نیروی کار اقدام نموده‌اند. دولت آمریکا معتقد است به دلایلی همچون بالا بودن دستمزد کارگران در این کشور، صنایعی همچون تولید آلومینیوم، توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را ندارند و از این رو این صنایع استراتژیک همواره باید مورد حمایت دولت واقع شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همزمان با روی کار آمدن دولت کنونی آمریکا در ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی، صنعت تولید آلومینیوم این کشور در وضعیت نامطلوبی قرار داشت؛ به طوری‌ که بخش قابل توجهی از کارخانجات تولید آلومینیوم در سطحی کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت اسمی مشغول فعالیت بودند و بسیاری از آن‌ها مجبور به تعدیل نیرو شده بودند.

آمریکا زمانی بزرگ‌ترین تولیدکننده آلومینیوم در جهان محسوب می‌شد اما بر اساس آمارهای سال ۲۰۱۷ میلادی میزان تولید این کشور به مراتب کمتر از زمان اوج بود و تا حد سال ۱۹۵۱ کاهش یافته بود. در این زمان تنها پنج واحد تولید آلومینیوم آمریکا مشغول فعالیت بودند و از سال ۲۰۰۱ بیش از ۱۸ واحد تولیدی در این صنعت مجبور به تعطیلی شده بودند.

حمایت از تولید داخلی فولاد و آلومینیوم با افزایش تعرفه واردات

به گزارش رویترز، دولت فعلی آمریکا با استناد به دلایل مرتبط با «امنیت ملی»، در اقدامی برخلاف قواعد سازمان تجارت جهانی، تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را افزایش داد و زمینه را برای رونق مجدد صنعت تولید آلومینیوم فراهم کرد.

دولت آمریکا معتقد است صنایع فولاد و آلومینیوم از جمله صنایع استراتژیک هستند و کشوری همچون آمریکا نباید در این دست صنایع به واردات از دیگر کشورها وابسته باشد.

رونق مجدد تولید آلومینیوم آمریکا نتیجه افزایش تعرفه واردات

اکنون بعد از گذشت مدتی از افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از سوی دولت آمریکا، اثرات این سیاست حمایتی به وضوح در رونق کارخانجات تولید آلومینیوم قابل مشاهده است و در عمل می‌توان گفت صنعت آلومینیوم یکی از بزرگ‌ترین برندگان سیاست تعرفه‌ای دولت فعلی آمریکا بوده است.

به طور کلی، صنعت آلومینیوم یک صنعت پر اشتغال محسوب نمی‌شود اما در عین حال اکنون اغلب کارخانجات تولید آلومینیوم در آمریکا با حداکثر ظرفیت مشغول به کار هستند و در طول ماه‌های اخیر به میزان نیروی کار خود افزوده‌اند.

حمایت از صنایع در دستورکار دولت آمریکا

دولت آمریکا معتقد است به دلایلی همچون بالا بودن دستمزد کارگران در این کشور، صنایعی همچون تولید آلومینیوم، توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را ندارند و از این رو این صنایع همواره باید مورد حمایت دولت واقع شوند.

آلومینیوم در بسیاری از صنایع، از تولید خودرو و هواپیما تا صنایع غذایی و بسته‌بندی کاربرد دارد و از این رو رونق تولید داخلی آلومینیوم می‌تواند به توسعه این صنایع کمک نماید. این دست صنایع در آمریکا تا پیش از سال ۲۰۱۷ میلادی بخش قابل توجهی از نیاز خود را از طریق واردات آلومینیوم تامین می‌کردند اما درحال حاضر و به دلیل افزایش تعرفه واردات، اقبال آن‌ها به خرید آلومینیوم از تولیدکنندگان داخلی افزایش یافته است.

حمایت از صنعت تولید آلومینیوم مانع تعطیلی کارخانجات آمریکایی

هرچند اعمال تعرفه واردات ۱۰ درصدی موجب افزایش هزینه‌های تولید صنایعی همچون خودروسازی و هواپیما سازی در آمریکا شده است اما دولت معتقد است رونق تولید داخلی آلومینیوم اقدامی در راستای امنیت ملی است و موجب می‌شود به مرور زمان و با افزایش توان تولید داخلی، هزینه تولید صنایع، بدون وابستگی به واردات، کاهش یابد.

کارشناسان آمریکایی معتقد هستند در صورت عدم اقدام دولت در راستای وضع تعرفه ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم، اکنون این صنعت به کلی در آمریکا تعطیل شده بود و تقریبا تمامی آلومینیوم مورد نیاز صنایع این کشور از طریق واردات تامین می‌شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازار تنها به 250 هزار تن شمش آلومینیومی نیاز دارد/ 25 درصد نیاز شرکت به مواد اولیه از داخل تامین می‌شود
عرضه چهار هزار تن محصول آلومینیومی
افت 23 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک روز
در بازار داخلی موفق‌تر بوده‌ایم
شرایط خرید از بورس کالا برای دارندگان کد معاملاتی
نوسانات شدید قیمت ضایعات آلومینیومی در بازار
طرح‌های توسعه‌ای خاصی برای تولید آلومینیوم در نظر گرفته شده است
آلومینیوم جنوب اواخر آبان در مدار تولید قرار می‌گیرد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: