شرکت مس؛ بسیار موفق در سبد سهام عدالت
مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی خبر داد

شرکت مس؛ بسیار موفق در سبد سهام عدالت

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت با اشاره به این‌که 37درصد شرکت مس در 1385 به ارزش 1230 میلیارد تومان به مشمولان سهام عدالت اختصاص پیدا کرد، گفت: «خوش‌بختانه شرکت مس یکی از شرکت‌های بسیار موفق سبد سهام عدالت بوده است.»

به گزارش مس پرس، «اسماعیل مختاری دولت‌آبادی» گفت: «در دوره مدیریت مهندس مرادعلیزاده و همکارانش در هیأت‌مدیره شرکت مس، این شرکت به‌رغم این‌که قیمت جهانی مس چندان بالا نبود؛ اما با یک مدیریت بهینه توانستند شرکت مس را سر پا نگه دارند.»
وی با با اشاره به این‌که 37درصد شرکت مس در 1385 به ارزش 1230 میلیارد تومان به مشمولان سهام عدالت اختصاص پیدا کرد، گفت: «خوش‌بختانه شرکت مس یکی از شرکت‌های بسیار موفق سبد سهام عدالت بوده و بعد از گذشت ده‌سال، امروز 30500 میلیارد تومان ارزش روزش است.»
مختاری دولت‌آبادی افزود: «در طی این ده‌سال سهام عدالت در حدود 1770 میلیارد تومان از شرکت مس در مجامع مختلفش سود نقدی دریافت کرده که به حساب خزانه دولت واریز شده است.»
مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی با بیان این‌که طی این ده‌سال حدود 600درصد این سهم ارزش‌ افزوده پیدا کرده، اظهار داشت: «این میزان سود برای سهام‌داران عدالت که حدود 50 میلیون نفر هستند و از اقشار بسیار کم‌درآمدند بسیارخوب است و ما خوشحالیم که شرکت مس توانسته با مدیریت خوب، سود خوبی نصیب سهام‌داران کند.»
مختاری دولت‌آبادی تأکید کرد: «طی سال‌های گذشته، ما از شرکت مس بسیار راضی بوده‌ایم و همواره سود سهام عدالت پرداخت شده است؛ البته در برخی مواقع و به‌خاطر برخی مشکلات پرداخت سود را استمهال می‌دادیم اما درمجموع سود همواره پرداخت شده و هم‌اکنون نیز سود سال 1394 پرداخت شده و یک ریال هم به سهام عدالت بدهکار نیست.»
مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: «امیدواریم که شرکت مس در مجمع امسال که عملکرد سال 95 را برای پرداخت سود بررسی می‌کند، سود خوبی تقسیم کند.»
وی تصریح کرد: «سود امسال ملی صنایع مس مستقیماً به‌ حساب مشمولان سهام عدالت واریز خواهد شد؛ به‌بیان‌دیگر، تا قبل از عملکرد سال 95 هر سودی که از این شرکت می‌گرفتیم به حساب خزانه دولت واریز می‌کردیم ولی سود عملکرد 95 مستقیماً به حساب مشمولان که الآن در حال اخذ شماره‌حساب از آن‌ها هستیم، واریز خواهد شد.»
مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی در پایان اظهار داشت: «با توجه به این‌که اکنون وضعیت شرکت مس خوب است و قیمت فلزات اساسی به‌ویژه مس بهتر شده و طرح‌های توسعه‌ای این شرکت در آینده نزدیک به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید، آینده خوبی در انتظار شرکت مس و سهام‌دارانش است و امیدوارم که همچنان خبرهای خوبی از شرکت مس بشنویم.»

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
به‌دنبال اجرای عدالت در جامعه
بازدهی سهام شرکت ملی مس در سال جاری 70 درصد شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: