کاهش تولید اسکوندیدا برنامه‌ریزی شده بود
کاهش تولید مس BHP در سه ماهه سوم 2019؛

کاهش تولید اسکوندیدا برنامه‌ریزی شده بود

تولید مس شرکت BHP در سه ماهه منتهی به سپتامبر نسبت به سه ماهه ماقبل خود با کاهش سه درصدی روبه‌رو بوده است. این کاهش به‌دلیل انجام تعمیرات پیش‌بینی شده اتفاق افتاده است. تولید مس این شرکت استرالیایی نسبت به مدت مشابه سال قبلی افزایش یافته و همچنین برنامه تولید مس برای سال آتی در تمامی معادن بدون تغییر بوده است. پروژه مس معدن اسپنس این شرکت نیز 74 درصد پیشرفت داشته است.

به‌گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «فلزات آنلاین» تولید مس شرکت BHP در سه ماهه منتهی به سپتامبر با کاهش سه درصدی نسبت به سه ماهه ماقبل خود روبه‌رو بوده است. این کاهش به‌دلیل انجام امور تعمیرات‌ و نگهداری برنامه‌ریزی شده اتفاق افتاده است. لذا کاهش پیش‌بینی شده بوده و برنامه تولید سال 2020 بدون تغییر باقی مانده است. انتظار می‌رود تولید سال 2020 این شرکت کمی بیش از سال 2019 باشد. پیش‌بینی هزینه‌ تولید واحد محصول نیز برای سال 2020 بدون تغییر است. در نمودار یک تولید مس شرکت BHP در سه ماهه منتهی به سپتامبر 2019 با سه ماهه قبل از خود و همین‌طور مدت مشابه سال قبل قابل مشاهده است.

همان‌طور که در نمودار 1 قابل ملاحظه است، تولید مس BHP در سه ماهه منتهی به سپتامبر سال 2019 با افزایش 5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 روبه‌رو بوده و به مقدار 430 هزار تن رسیده است. هرچند این رقم نسبت به سه ماهه ماقبل خود کاهش 3 درصدی را نشان می‌دهد.

 برنامه تولید سال 2020 بدون تغییر بوده و در بازه یک میلیون و 705 تا یک ملیون و 820 هزار تن در نظر گرفته شده است.

تولید معدن اسکوندیدا با کاهش یک درصدی برابر با 293 هزار تن بوده است. رکورد تغلیظ سنگ معدن برابر با 369 هزار تن سنگ در روز در سه ماهه منتهی به سپتامبر سال جاری که بخشی از کاهش پیش‌بینی شده ناشی از پروژه تعمیرات و نگهداری را جبران کرده است. این کاهش تولید به‌دلیل انجام تعمیرات و نگهداری پیش‌بینی شده به‌منظور رساندن ظرفیت تغلیظ به 377 هزار تن سنگ در روز در سپتامبر 2019 پیش‌بینی شده بود. برنامه تولید سال 2020 این معدن بدون تغییر بوده و دربازه یک میلیون و 160 تا یک میلیون و 230 هزار تن در نظر گرفته شده چرا که افزایش ظرفیت تغلیظ حاصل از پروژه تعمیرات و نگهداری کاهش حدود پنج درصدی عیار مس خوراک ورودی واحد تغلیظ را پوشش خواهد داد.

تولید معدن پامپا نورته با افزایش 47 درصدی به مقدار 68 هزار تن رسیده است. این افزایش به‌دلیل وقوع آتش‌سوزی در تجهیزات الکترووینینگ این معدن در سه‌ ماهه مشابه سال 2018 اتفاق افتاده است. پیش‌بینی تولید این معدن نیز علی‌رغم انتظار کاهش حدود 10 درصدی عیار مس برای سال 2020 بدون تغییر و در بازه 230 الی 250 هزار تن در نظر گرفته شده است.

تولید مس معدن المپیک دم در سه ماهه منتهی به سپتامبر 2019 با افزایش پنج درصدی نسبت به سال گذشته به 35 هزار تن رسید. این افزایش که در نتیجه تعطیلی تجهیزات مربوط به اسید این معدن در دوره مشابه قبلی بود، به‌دلیل انجام پروژه توسعه در پالایشگاه (تعویض جرثقیل) در سه ماهه منتهی به سپتامبر 2019 محدود شد. شایان ذکر است که پروژه توسعه پالایشگاه تا ماه مارس 2020 به طول خواهد انجامید. برنامه تولید سال 2020 بدون تغییر و در بازه 180 تا 220 هزار تن گزارش شده است.

تولید مس معدن آنتامینا با افزایش دو درصدی به 38 هزار تن رسیده است. تولید روی این معدن اما با کاهش 33 درصدی روبه‌رو بوده و به مقدار 20 هزار تن رسیده است. این تغییرات ناشی از افزایش عیار مس و کاهش عیار روی معدن بوده است. برنامه تولید سال 2020 این معدن نیز بدون تغییر و برابر با 135 هزار تن مس و حدود 110 هزار تن روی گزارش شده است.

این شرکت درحال حضر یک پروژه مس معدنی در دست انجام دارد. پروژه Spence Growth Option در شیلی که مالکیت آن تماما در اختیار این شرکت است تا انتهای سپتامبر 2019 از نظر هزینه و زمان منطبق با برنامه زمان‌بندی و بودجه بوده است. همچنین این پروژه 74 درصد پیشرفت داشته است. انتظار می‌رود پالایشگاه جدید با ظرفیت پالایش 95 هزار تن سنگ معدن در روز، تولید سالانه این معدن را حدود 185 هزار تن طی 10 سال اول بهره‌برداری افزایش دهد. انجام این پروژه عمر معدن اسپنس را 50 سال افزایش خواهد داد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: