بازار آرام و باثبات لوازم خانگی

بازار آرام و باثبات لوازم خانگی

برپایه آمارها، از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه، ۲۹۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد. این آمار در مقایسه با ۲۵۶ هزار و ۹۰۰ دستگاه تولید نیمه نخست پارسال، ۱۳.۴ درصد رشد را نشان می‌دهد که این رشد، آرامش و ثبات نسبی در بازار لوازم خانگی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در این زمینه، رئیس هیئت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران می‌گوید: اکنون بازار آرام و باثباتی را در لوازم خانگی شاهد هستیم. قیمت‌ها به تعادل رسیده و عرضه و تقاضا در مقایسه با ماه‌های گذشته، خود را بهتر در بازار پیدا کرده است.

«علیرضا موسوی‌مجد» افزود: اکنون مشکلی بابت عرضه کالاها وجود ندارد و تولیدکنندگان هر آنچه تولید می‌شود را به بازار عرضه می‌کنند.

وی بیان داشت:‌ در مقایسه با ماه‌های گذشته تقاضای کاذب کمتری را در بازار شاهد هستیم و افرادی که مصرف‌کننده واقعی هستند برای خرید یا تامین جهیزیه مراجعه می‌کنند.

این مقام صنفی در عین حال اشاره کرد: کالاهای قاچاق و لوازم خانگی با نام «بانه» همچنان در بازار موجود است و در سایت‌ها و فضای مجازی تبلیغات وسیعی در مورد آن‌ها انجام می‌شود؛ هرچند سهم این دسته از کالاها در بازار رو به کاهش است.

وی پیش‌بینی کرد تا چند ماه آینده و حتی برای ایام پایانی سال به‌ویژه با ورود محصولات و برندهای جدید نیز شرایط خوبی را در بازار شاهد باشیم.

موسوی مجد ادامه داد: قیمت لوازم خانگی تولیدی شرکت‌ها در سامان ۱۲۴ وزارت صنعت، معدن و تجارت موجود است و استقبال خوبی نیز از سوی مردم نسبت به کالاها وجود دارد.

بازگشت برندهای کره‌ای و گرم شدن تنور رقابت تولید

مرتضی میری، رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی نیز ضمن تائید ثبات بازار لوازم خانگی، خاطرنشان کرد:‌ قیمت‌ها از حدود اردیبهشت و خرداد ماه امسال تغییری نداشته است.

این مقام صنفی افزود: برخی تولیدکنندگان بزرگ تخفیف‌های خوبی برای محصولات خود قرار داده‌اند و به‌طور نمونه تلویزیون‌های ۵۰ اینچی با متوسط قیمت چهار میلیون تومان، این روزها با ۲۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود.

وی یادآور شد:‌ با توجه به اینکه دولت بابت واردات پنل‌های تلویزیون، ارز نیمایی در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد، قیمت تلویزیون به حد مطلوب و قابل قبولی رسیده است.

میری بیان داشت:‌ برندهایکره‌ای «ال.جی»، «سامسونگ» و «دوو» که در ماه‌های گذشته از بازار کشورمان خارج شده بودند، در حال بازگشت هستند، به‌طوری که دوو تولید خود را از سر گرفته و دو برند دیگر با شعار «دوباره بر می‌گردیم» به زودی قرار است تحت نام و برند جدید به تولید بپردازند.

وی خاطرنشان کرد:‌ اکنون تولید لباسشویی در شرکت‌های یاد شده به حد انبوه رسیده، به زودی تولید «یخچال» و «ساید» را آغاز می‌کنند و تا آخر سال ظرفشویی‌های تولیدی آن‌ها نیز وارد بازار می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی ادامه داد:‌ با توجه به ثبات قیمت ارز نیمایی، کم‌ترین حباب را در قیمت این کالاها شاهدیم و رقابت بین تولیدکنندگان به‌ویژه با بازگشت برندهای کره‌ای می‌تواند اندک حباب موجود را تخلیه کند. 

وی اشاره کرد:‌ اکنون کالا به اندازه کافی در فروشگاه‌ها موجود است و کمبودی وجود ندارد و با افزایش رقابت شرکت‌ها در هفته‌ها و ماه‌‌های آینده، حتی کاهش قیمت‌ها را در ایام پایانی سال و شب عید شاهد باشیم.

بر اساس گزارشی از ایرنا، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۵۹۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه یخچال و فریزر در نیمه نخست امسال و رشد ۱۳.۶ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

برپایه آمارهای یادشده، از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه ۲۹۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد. این آمار در مقایسه با ۲۵۶ هزار و ۹۰۰ دستگاه تولید نیمه نخست پارسال ۱۳.۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

در این مدت ۵۶۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه کولر آبی نیز تولید شد که حاکی از رشد ۲.۱ درصدی آن در مقایسه با دوره ۶ ماه نخست پارسال است.

در مدت یاد شده اما تولید تلویزیون رشد منفی را تجربه کرد و با افت ۹ درصدی در مقایسه با نیمه نخست پارسال به ۳۱۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: