در تولید کامیون‌ تا ۸۵ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم
مقیمی:

در تولید کامیون‌ تا ۸۵ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم

مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به قرارداد تولید ۱۵۰ دستگاه کامیون بین ایران‌خودرو دیزل و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: در تولید این کامیون‌ها تا ۸۵ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم و این کامیون‌ها از نظر کیفیت، دوام و هزینه کم مورد استقبال است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران‌خودرو امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۱۵۰ دستگاه کامیون توسط شرکت ایران‌خودرو دیزل برای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا که بین دو طرف به امضا رسید، اظهار داشت: در راستای مأموریت برای ارائه خدمات به داخل کشور و با توجه به اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از ارکان سازندگی در کشور است، پیش از این مذاکراتی در سطح کارشناسی بین دو طرف برای تولید کامیون توسط ایران‌خودرو دیزل آغاز شد.

وی ادامه داد: طی تفاهمی مقرر شد ۷۰۰ دستگاه کامیون توسط ایران‌خودرو دیزل برای قرارگاه خاتم تولید شود که در گام نخست ۱۵۰ دستگاه کامیون تولید خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو ادامه داد: ما نیز به واسطه آنکه تعهدات خود را بتوانیم به موقع انجام دهیم، با جدی شدن مذاکرات، کار تولید را شروع کردیم و در همان مقطع کار آغاز شد و تلاش می‌کنیم این کامیون‌ها را در زمانبندی مشخص تحویل قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بدهیم.

مقیمی با تاکید بر اینکه در این قرارداد به تولید داخل توجه خاص شده است، افزود: بخشی از نیاز‌های تولیدمان از طریق شرکت‌های تحت پوشش ایران‌خودرو تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین تفاهم‌نامه‌ای نیز در حاشیه دیدار امروز با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا داشتیم که شامل نوسازی وبازسازی ادوات و ماشین‌آلات قرارگاه است که در گام اول به صورت نمونه این کار را انجام می‌دهیم تا سپس در دستورکار قرار گیرد.

وی اظهار داشت: این کامیون‌ها تولید جاری است، اما بخشی از تولید هم از قبل آغاز کرده‌ایم و حتما در موعد مقرر تعهدات خود را انجام می‌دهیم، به هر حال طبق گفته فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء این کامیون‌ها قرار است در پروژه خطآهن چابهار - زاهدان که یک پروژه استراتژیک است به کار گرفته شود.

مدیرعامل ایران‌خودرو افزود: این ۱۵۰ دستگاه کامیون در چهار بازه تحویل قرارگاه خاتم می‌شود که ۲۰ دستگاه آن در آذرماه و در فاز‌های بعد ۳۰ دستگاه و ۴۰ دستگاه و در فاز چهارم ۴۵ دستگاه در اسفندماه تحویل قرارگاه می‌شود.

وی بیان کرد: در خصوص این کامیون‌ها تا ۸۵ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم و این کامیون‌ها از نظر کیفیت، دوام و هزینه کم مورد استقبال است.

مقیمی افزود: سالانه می‌توانیم ۲۵ هزار دستگاه از این کامیون‌ها را تولید کنیم.

وی یادآور شد: میز خودکفایی جدید برای اقلام وارداتی راه‌اندازی شده است که از طریق مشارکت با شرکت‌های دانش‌بنیان، در این حوزه کار می‌کنیم.

بر اساس گزارشی از دانشجو، مدیرعامل ایران‌خودرو با تأکید بر اینکه خودرو‌ها باید از منظر زیست‌محیطی و استاندارد به روز باشند، اشاره کرد: در حوزه تولدی این کامیون‌ها ۸۷ قطعه از قطعات خودرو در حوزه ساخت داخل هدف‌گذاری شده است و خرید خارجی هم در جایی که تولید داخل می‌شود نداریم، ضمن آنکه در ۱۱ قطعه هم در حال تست یک‌روزه خط هستیم که به‌زودی به ظرفیت داخلی می‌رسیم و تاکنون در این حوزه ۳۳ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی داشته‌ایم.

مدیرعامل ایران‌خودرو افزود: در حوزه مواد اولیه هم در صنعت خودرو ۹۰ درصد داخلی‌سازی کرده‌ایم که ۱۰ درصد دیگر هم اقلام لازم شناسایی شده است و هم‌زمان دو هدف دنبال مذکور را دنبال می‌کنیم و عزم جدی داریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
به‌زودی سه محصول جدید عرضه خواهد شد
خودکفایی در تولید تجهیزات و لوازم مخصوص
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: