تغییر محدود قیمت طلا
در بازارهای جهانی رخ داد؛

تغییر محدود قیمت طلا

رفتارهای مبهم دو طرف آمریکایی و چینی نسبت به توافق تجاری، قیمت طلا را تقریبا ثابت نگه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت ماند و در نرخ یک هزار و 470 دلار ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و 470 دلار و 50 سنت رسید.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت «سی ام سی مارکتس» در این‌باره اظهار کرد: در حال حاضر حرکت چشمگیری در قیمت طلا دیده نمی‌شود و با توجه به نزدیک شدن قیمت طلا به سطح یک هزار و 490 دلار، هرگونه تغییر قیمت طلا محدود خواهد بود؛ مگر این که واشنگتن و پکن اعلام کنند که توافق تجاری بعید است.

بازارهای سهام آسیا که یک روز دیگر را در انتظار روشن شدن وضعیت مذاکرات آمریکا و چین سپری کردند، وضعیت یکسانی نداشتند. شب گذشته شبکه CNBC گزارش کرده بود که مقامات پکن نسبت به چشم‌انداز امضای یک توافق با آمریکا، نگاه بدبینانه‌ای دارند.

دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ یادآور شد: رفتارهای مبهم دو طرف درباره فاز اول توافق تجاری، قیمت‌ها را در بازه محدودی نگه داشته است. چشم‌انداز فعلی اقتصاد جهانی و ضعیف شدن ارزش دلار تا حدودی از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

دلار در معاملات روز سه‌شنبه، نزدیک به پایین‌ترین حد خود در دو هفته گذشته معامله شد.

فعالان بازار همچنین به ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ چشم دوخته‌اند که یکی از قطب‌های مالی بزرگ جهان است. ریسک‌گریزی در بازار، اغلب از قیمت طلا که در شرایط ناآرامی سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، حمایت می‌کند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، بازار اکنون منتظر گزارش آخرین نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا برای ارزیابی روند سیاست پولی آتی این کشور هستند که روز چهارشنبه منتشر می‌شود. بانک مرکزی آمریکا، امسال سه دور نرخ‌های بهره را به منظور حمایت از رشد اقتصادی کاهش داده است اما پس از نشست اکتبر، سیاست‌گذاران آمریکایی اعلام کردند تا زمانی که نشانه جدی از وخامت اوضاع اقتصادی مشاهده نکنند، نرخ‌های بهره را پایین‌تر نخواهند برد.

از طرفی طلا به شدت به نرخ‌های بهره حساس است و نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را کمتر کرده و جذابیت سرمایه‌گذاری در آن را بیشتر می‌کند.

موجودی طلای «اس پی دی آر گلد تراست» که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۶ درصد در مقایسه با روز جمعه کاهش یافت و به 891 هزار و 79 تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۰۶ درصد افزایش، به ۱۷ دلار و سه سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۸۹۵ دلار و ۸۴ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و به یک هزار و 733 دلار و 60 سنت رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: