تحریم‌ها فرصتی برای ارتقای کیفی لوازم خانگی ایرانی است
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی:

تحریم‌ها فرصتی برای ارتقای کیفی لوازم خانگی ایرانی است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت:‌ باید از فرصت تحریم‌ها برای ارتقای کیفی و قیمتی لوازم خانگی ایرانی، همچنین جهش واقعی در داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات بهره ببریم که البته این موارد می‌تواند اشتغال‌زایی بالایی به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حسین مدرس خیابانی در مراسم آغاز به کار نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی اظهار داشت: لوازم خانگی، صنعتی است که سال‌ها از واردات بی‌رویه در رنج بود و همیشه سایه تهدید واردات کالاهای خارجی را بر سر داشت، اما امروز و با اعمال تحریم‌ها، شاهد اتفاقات خوبی هستیم.

وی بیان کرد: دولت با ممنوع کردن واردات لوازم خانگی خارجی، از تولید داخلی حمایت کرد و اکنون بیش از دو برابر نیاز کشور، ظرفیت تولید وجود دارد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با بیان اینکه اکنون فقط در زمینه کولر گازی در کشور کمبود وجود دارد، تاکید کرد: ‌تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران باید تلاش کنند با فرصت ساختن از محدودیت‌های بین‌المللی، به ارتقای کیفیت تولیدات و خدمات پس از فروش مناسب پرداخته و برند ایرانی را بیش از پیش به مردم معرفی کنند.

خیابانی یادآور شد: باید در این حوزه‌ها سرمایه‌‌گذاری‌های بیشتری انجام شود تا شاهد به کارگیری فناوری‌های روز در لوازم خانگی باشیم و علاوه بر آن، درباره نحوه استفاده از لوازم خانگی ایرانی، فرهنگ‌سازی کنیم.

وی به صادرات بیش از ۴۰۰ میلیون دلاری این محصولات و صنایع جانبی آن اشاره کرد و افزود: عمده صادرات محصولات ما، به کشورهای همسایه، اروپایی و آفریقایی انجام می‌شود و هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه حاضر نیز توسعه صادرات شرکت‌های داخلی است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی یادآوری کرد: نقطه تماس کالای ایرانی با مردم و مشتریان، شبکه توزیع است و در تلاش هستیم تا افتخار شبکه توزیع، وجود کالای ایرانی در ویترین مغازه‌ها باشد.

مدرس خیابانی اضافه کرد:‌ برای کاهش قاچاق لوازم خانگی، در مرحله نخست، واردات رسمی این کالاها را ممنوع کردیم، هر چند به دلیل ثبات نرخ ارز، بخش عمده‌ای از قاچاق در وضعیت امروز، اقتصادی و به‌صرفه نیست.

وی تاکید کرد:‌ راهکار اصلی محدود شدن قاچاق، ارتقای کیفی و بهبود قیمت کالای ایرانی است.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به برگزاری میز تعمیق ساخت داخل برای لوازم خانگی، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا بین صنایع کوچک و صنوف تولیدی که قادر به تامین نیازمندی‌های صنایع خانگی هستند، ارتباط ایجاد کنیم و به همین دلیل معاونت امور صنایع وزارت صنعت به عنوان متولی میز ساخت داخل معرفی شده است.

مدرس خیابانی افزود: ‌مطابق آمارها، تولید لوازم خانگی در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد رشد داشته و قیمت‌ها نیز در مقایسه با ماه گذشته کاهشی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ‌رفع مشکلات در زمینه تامین مواد اولیه، توسعه تجارت و بازرگانی، تامین نقدینگی و ترویج مصرف کالای ایرانی، در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی با مشارکت بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد که در آن شرکت‌های آلمانی، چینی و ترکیه‌ای، از جمله حاضران در این نمایشگاه محسوب می‌شوند.

آمار شرکت‌های داخلی و خارجی حاضر در این نمایشگاه به ترتیب ۳۹۴ و ۲۷ شرکت اعلام شده که در موقعیتی به وسعت ۲۸ هزار و ۱۱۶ مترمربع حضور یافته‌اند و به مدت چهار روز، تا یکم آذرماه دایر است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: