استانداردسازی تولیدات داخلی، لازمه حضور در بازارهای جهانی است
مدیرعامل مجتمع فولاد بناب:

استانداردسازی تولیدات داخلی، لازمه حضور در بازارهای جهانی است

مدیرعامل مجتمع فولاد بناب با تاکید بر لزوم رعایت استانداردهای لازم در تولید محصولات کیفی، گفت: از آنجا که استانداردها در جهان امروز یکی از شاخص‌ترین معیارهای توسعه یافتگی تعریف می‌شود و نقش مهمی در مبادلات تجاری و اقتصادی ایفا می‌کند، این موضوع ابزاری برای حضور موثر کشورهای قدرتمند صنعتی و تولید‌کننده در بازارهای جهانی محسوب می‌شود و تولید‌کنندگان داخلی نیز باید برای رقابت در بازارهای صادراتی، خود را در رعایت استانداردها ملزم بدانند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، ابوتراب فاضل استانداردسازی و تولید محصول قابل اعتماد برای مصرف‌کننده را امری ضروری دانست و اظهار داشت: جلب اعتماد مصرف‌کننده و ایفای نقش سازنده در آبادانی و توسعه عمرانی ایمن و مطمئن، نیازمند رعایت تمام استانداردهای لازم در تولید محصولات ساختمانی ازجمله محصولات فولادی در این مجتمع محسوب می‌شود  و آزمایشگاه‌های متعدد و مجهز با بهره‌گیری از نیروی انسانی توانمند، متخصص و متعهد با همکاری مستمر با اداره استاندارد تحت عنوان آزمایشگاه همکار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب در خصوص توانمندی‌های صادراتی و قابل رقابت با شرکت‌های خارجی نیز عنوان کرد: در حال حاضر تمام استانداردهای لازم برای تولید و فروش محصول در بازارهای داخلی و خارجی را داریم و اخیرا گواهی استاندارد اجباری اروپا (CE) را نیز اخذ کرده‌ایم و انواع مقاطع نوردی با گریدهای مختلف و مطابق نیاز بازارهای خارجی را تولید می‌کنیم که سفارشات و عقد قراردادهایی نیز در این زمینه صورت گرفته است که در دست اجرا است.

بر اساس گزارشی از ایلنا، فاضل در پایان با اشاره به اسناد توسعه ملی در این زمینه اشاره کرد و گفت‌: با توجه به اسناد توسعه ملی که محوریت آن الحاق به سازمان تجارت جهانی، گسترش صادرات غیرنفتی و... نوین‌سازی شبکه‌های توزیع است، یکی از بندهای قانون برنامه چهارم فراهم آوردن تسهیلات و مشوق‌های لازم برای ایجاد شرکت‌های توانمند و بزرگ صادراتی است و بر این اساس با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های فعلی، طبیعی است که شرکت‌های ضعیف و کوچک یارای مقابله و رقابت در عرصه‌های بین‌المللی را نخواهند داشت؛ لذا می‌طلبد که حمایت‌های لازم در راستای صادرات محوری صورت پذیرد و همچنین کنترل‌های لازم برای تولید محصولی کیفی و رقابت‌پذیر صورت گیرد چرا که در غیر این‌ صورت بازارهای صادراتی را از دست خواهیم داد و از طرفی برای فروش در بازارهای‌های خارجی به هر قیمتی، شاهد ارزان‌فروشی خواهیم بود که سمی مهلک برای تولید داخلی خواهد بود.

لازم به ذکر است که مجتمع فولاد صنعت بناب در حال حاضر با بهره‌گیری از خطوط ذوب و نورد توان تولید انواع شمش فولادی، میلگرد از سایز 8 الی 32 میلی‌متر در گریدهای مختلف‌، تیرآهن، نبشی و ناودانی در قالب سبد کامل محصولات فولادی مطابق با استانداردهای جهانی را دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تحقق «جهش تولید» با حضور فعالانه در بازارهای داخلی و خارجی
فولاد بناب یک میلیون و 200 هزار تن تولید خواهد داشت
ثبت رکورد جدید تولید شمش در واحد ذوب شاهین
راه‌اندازی خطوط ذوب و نورد غیر فعال مجتمع فولاد صنعت بناب
محصول با ارزش‌افزوده بالا اولویت ماست
میزان تولید شمش فولادی به مرز ۱۲ میلیون تن رسید
فعالیت تولیدکنندگان مقاطع، زیر ظرفیت اقتصادی
توانایی تولید انواع مقاطع فولادی را داریم
در شهریور، صادرات فولاد 60 درصد رشد داشت
صنعت فولاد ایران چاره‌ای جز صادرات محورشدن ندارد
صادرات فولاد فلج شده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: