فارس، رتبه چهارم تعداد معدن کشور را دارد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس:

فارس، رتبه چهارم تعداد معدن کشور را دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در دهمین نشست شورای معادن این استان گفت: امروزه معدن به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه در کشور به شمار می‌رود و استان فارس از نظر تعداد معادن در کشور رتبه چهارم را دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به نقل از شاتا، حمیدرضا ایزدی اظهار داشت: جلسات شورای معادن استان فارس ظرفیتی برای توسعه معادن این استان است و شورای معادن استان به صورت ماهانه با کلیه اختیارات استانی، در محل استانداری فارس به ریاست استاندار فارس و دبیری سازمان صمت برگزار و در خصوص سایر مسایل و مشکلات معدنی استان اظهار نظر و راهکارهای قانونی و اجرایی را اتخاذ می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه شورای معادن زیرساختی مناسب و ظرفیتی مطلوب برای توسعه استان فارس است افزود: بسیاری از مسیرهای رشد و توسعه معادن و صنایع معدنی از طریق این شورا می‌تواند اتفاق بیفتد که در این شورا توانستیم طی سال گذشته تاکنون برخی از مسائل و مشکلات را مرتفع و توانمندی‌های بیشتری را شناسایی کنیم‌، لذا انتظار مردم نیز همین است که نقش معادن به خوبی ایفا و بهره‌برداری‌های لازم و تأثیر آن در اقتصاد نشان داده شود.

ایزدی اضافه کرد‌: فارس از نظر تعداد و میزان استخراج معادن رتبه چهارم و از نظر ذخایر معدنی جایگاه هشتم کشور را ‌دارد و از جمله استان‌هایی است که بالاترین میزان کشف‌های معدنی کشور را به خود اختصاص داده ‌است و در حوزه اشتغال معدنی هم جزو استان‌های برتر کشور ‌محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امروزه معدن به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه در کشور به شمار می‌رود، اظهار داشت‌: معادن در استان فارس از اصلی‌ترین محورهای توسعه است و جایگاه ممتازی دارد و امیدواریم با کمک فعالان، دست‌اندرکاران و سرمایه‌گذاران این بخش بتوانیم اقتصاد استان را نیز با تحرکی پویا تر همراه سازیم که در این فضای خوب، بخش معدن و فعالان آن حداکثر بهره‌وری را در فعالیت‌های اقتصادی خود داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان فارس تصریح کرد: در راستای بهبود فضای کسب و کار، تسریع در انجام امور و حمایت و توسعه معادن شورای معادن استان فارس‌، به عنوان استان‌های پیشرو در تشکیل شورای معادن استانی در کشور است.

ایزدی تصریح کرد‌: دهمین جلسه شورای معادن استان با 16 دستور کار در دو زمینه یکی از طرح های مطالعاتی و توسعه‌ای معدن استان و دیگری رفع مشکل بهره برداران معادن استان تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع تشکیل کنسرسیوم بین بهره‌برداران معادن آهن استان در دست اقدام است، اظهار داشت: طرح اکتشاف آهن شمال استان فارس، مطالعه دولومیت جنوب استان و مطالعه منابع شن و ماسه جهت جابجایی معادن منطقه دوکوهک شیراز‌، مطالعه و پی‌جویی مواد معدنی شهرستان رستم و ممسنی توسط سازمان ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در دست بررسی و انجام مناقصه‌های مربوطه است.

گفتنی است، دهمین جلسه شورای معادن استانی به ریاست رحیمی (استاندار فارس) و با دبیری رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان و همچنین حضور اعضای شورای معادن در محل استانداری فارس با ارایه راهکارها و پیشنهادات مهم در حوزه معدن استان تشکیل شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: