قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی در بازار افزایش یافت
بررسی قیمت ضایعات آلومینیومی؛

قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی در بازار افزایش یافت

قیمت شمش خالص در بورس کالا، قیمت آلومینیوم در LME و نرخ ارز از عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌گذاری بر ضایعات آلومینیومی به شمار می‌آیند؛ به نحوی که افزایش 11.4 درصدی قیمت آلومینیوم خشک و قوطی رانی را طی یک هفته شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، پنج‌شنبه هفتم آذر ماه، قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی به دلیل نوسانات قیمت شمش خالص آلومینیومی در بورس کالا و همچنین قیمت آلومینیوم در LME، افزایش قابل توجهی داشته و این روند افزایشی در برخی از قراضه‌های آلومینیومی چشمگیر بود، به گونه‌ای که قیمت آلومینیوم خشک رشد 11.8 درصدی را تجربه کرد.

قیمت آلومینیوم خشک، پنج‌شنبه هفتم آذر ماه، به 14 هزار و 620 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به هفته گذشته (پنجشنبه 30 آبان ماه)، 11.4 درصد رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات هفته گذشته، 13 هزار و 120 تومان به ازای هر کیلوگرم بود. به این ترتیب همانگونه که قیمت‌گذاری‌ها نشان می‌دهد، آلومینیوم خشک، ضایعاتی است که طی یک هفته بیشترین میزان رشد قیمت را داشت.

قیمت ضایعات قوطی رانی در روز پنجشنبه 30 آبان ماه، به قیمت 10 هزار و 970 تومان به ازای هر کیلوگرم، خرید و فروش شد و هفتم آذر ماه به 12 هزار و 220 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این روند صعودی حدود 11.4 درصد معادل یک هزار و 250 تومان به ازای هر کیلوگرم است. رشد قیمت این نوع ضایعات در هفته اول آذر ماه، بسیار چشمگیر بوده است.

آلومینیوم ظرفی سومین ضایعاتی است که طی یک هفته، رشد قابل توجهی داشت، به گونه‌ای که 10.8 درصد نسبت به هفته گذشته یعنی پنجشنبه 30 آبان ماه، افزایش قیمت را تجربه کرده و از 17 هزار و 70 تومان به ازای هر کیلوگرم، به 18 هزار و 920 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

همچنین، قیمت زینک، پروفیل شاخه و سفاله آلومینیوم خشک نیز نسبت معاملات روز گذشته (چهارشنبه 6 آذر ماه) دارای روند افزایشی بوده‌ است، به نحوی که قیمت زینک نسبت به دیروز 2.8 درصد رشد داشت و به قیمت 20 هزار و 260 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید، همچنین، پروفیل شاخه نیز به قیمت 17 هزار و 430 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که رشد 1.2 درصدی داشته است.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی

همان‌طور که در نمودار 2 آمده است، سفاله آلومینیوم نرم تنها ضایعاتی است که طی هفته اخیر دارای روند نزولی بوده است. قیمت سفاله آلومینیوم نرم پنجشنبه هفتم آذر ماه، کاهش 0.5 درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد؛ به گونه‌ای که از 11 هزار و 820 تومان به ازای هر کیلوگرم به 11 هزار و 760 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

همچنین، رادیات آلومینیوم نیز تنها ضایعاتی بود که در یک روز روند کاهشی داشت. قیمت رادیات، پنج‌شنبه هفتم آذر ماه، به 13 هزار و 770 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به روز گذشته (چهارشنبه 6 آذر ماه)، 1.1 درصد یا معادل 550 تومان به ازای هر کیلوگرم افت را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات هفته گذشته، 13 هزار و 220 تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
افزایش 11 درصدی سفاله آلومینیوم نرم/ رشد 3 درصدی قیمت زینک
قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی افزایش یافت
قیمت ضایعات آلومینیومی دچار نوسانات زیادی شد
بازار ضایعات آلومینیومی غیر قابل پیش‌بینی شده است
صادرات و واردات با چالش‌های متعددی مواجه است/ کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی
آغازکننده تولید باس‌داکت در کشور هستیم
میزان تولیدات شرکت ایرالکو در آبان ماه افزایش یافت
146 میلیون دلار آلومینیوم از استان مرکزی صادر شد
انتخاب برند برتر آلومینیوم، در راستای ارتقای صنعت کشور
عرضه هفت هزار تنی محصولات آلومینیوم
رشد 35 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
اختلال در حمل و نقل آلومینیوم با اعتصاب راه‌آهن کانادا
مذاکره با چینی‌ها برای احداث کارخانه آلومینیوم در هرمزگان
رشد 8 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
بازار تنها به 250 هزار تن شمش آلومینیومی نیاز دارد/ 25 درصد نیاز شرکت به مواد اولیه از داخل تامین می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: