خودروی ناقص در کشور تولید نمی‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

خودروی ناقص در کشور تولید نمی‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه دیگر خوردوی ناقص در کشور تولید نمی‌شود، گفت: مشکل خودروسازان داخلی که پیش از این برای تامین برخی از قطعات مشکل داشتند، برطرف شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رضا رحمانی در بازدید از شرکت ایران‌خودروی مازندران در شهرک صنعتی «رجه» شهرستان بابل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلات موجود پیش روی خودروسازان، کمبود برخی از قطعات و تولید ناقص خودرو بود که سبب شد تا پارکینگ‌های شرکت‌های خودروسازان مملو از خودروهای ناقص باشد.

وی توضیح داد: خوشبختانه با تدابیر انجام شده مشکل تامین قطعه برای خودروسازان، به واسطه تولیدات داخلی در دو ماه اخیر برطرف شده است و هم‌اکنون با تامین قطعات موردنیاز و تکمیل شدن خودروهای ناقص، رفته‌رفته پارکینگ شرکت‌های خودروساز هم خلوت شده و خودروها به بازار مصرف عرضه شده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: با انجام یک اقدام جهادی در چند ماه اخیر، قطعات پرتیراژ مصرف داخل، در کشور تولید می‌شود و این رویه در آینده هم با جدیت ادامه خواهد داشت.

رحمانی همچنین یکی از مشکلات خودروسازان را نقدینگی برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر تامین نقدینگی برای خودروسازان و افزایش تولید از جمله ضروریات مهم در صنعت خودروسازی است که‌ به‌طور جدی برای تحقق آن تلاش می‌کنیم.

وی توضیح داد: بنا به هماهنگی‌ها و قول‌های داده شده از سوی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد، نقدینگی برای خودروسازان در آینده‌ای نزدیک تامین خواهد شد و این امر زمینه افزایش تولید را فراهم می‌کند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت، اشاره کرد: شرکت ایران خودرو سالانه بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد ریال نیازمند نقدینگی و سرمایه‌گذاری است که در سال جاری با فروش اموال مازاد، تلاش کرده‌ایم بخشی از این نقدینگی را تامین کنیم و بخش دیگری هم با پیش فروش محصولات و شیوه مالی نوین تامین خواهد شد.

وی با تاکید بر این که تامین نقدینگی زمینه افزایش تولید را فراهم خواهد کرد، افزود: با توجه به سفارش‌هایی که خودروسازان داخلی دریافت کرده‌اند، با افزایش تولید این صنعت در کشور رونق بیشتری خواهد گرفت.

رضا رحمانی در پایان سفر دو روزه‌اش به مازندران که نتیجه آن بازدید از واحدهای صنعتی مختلف و افتتاح چند کارخانه و مجتمع صنعتی بود، توضیح داد: آنچه در این سفر دو روزه مشاهده کردم این بود که استان مازندران نسبت به گذشته صنعتی‌تر شده است؛ که این نشان از همت مسئولان و مردمانش دارد.

وی افزود: در سال جاری ۷۰ واحد تولیدی راکد در مازندران به مدار تولید بازگشته‌اند که این خبر خوشی برای مردم استان و جوانان جویای کار است .

وزیر صنعت، معدن و تجارت، که یکی از برنامه‌هایش بازدید از بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در شرق مازندران بود، اظهار داشت: در حال حاضر در بندر امیرآباد بهشهر طرح‌های خوبی در حال اجرا است که با افتتاح آن‌ها، زمینه توسعه مازندران فراهم می‌شود.

رحمانی در پایان یادآور شد: شهرستان بابل هم دارای ظرفیت تجاری بسیار ارزشمندی است که با رونق واحدهای بسته‌بندی، می‌توانیم این ظرفیت را افزایش دهیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولید موتورسیکلت برقی و بدون آلودگی
زیان چشمگیر تولید خودرو در ایران
تسهیلات 18 درصدی، مشکل قطعه‌ساز و تولیدکننده را حل نمی‌کند
نقدینگی نقش مهمی در کاهش تولید و عرضه خودرو دارد
خودکفایی در تولید تجهیزات و لوازم مخصوص
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: