گردهمایی تولیدکنندگان در و پنجره آلومینیومی کشور برگزار شد
به همت انجمن این صنف؛

گردهمایی تولیدکنندگان در و پنجره آلومینیومی کشور برگزار شد

تعداد کثیری از تولیدکنندگان در و پنجره و نما و همچنین فعالان و کارشناسان این حوزه، طی مراسمی گردهم آمدند و درباره مسائل و مشکلات صنعت در و پنجره گفت‌وگو و تصمیم‌گیری کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، انجمن تولیدکنندگان در و پنجره و نما، هفته گذشته جلسه‌ای را با حضور صاحب نظران، افراد پیشکسوت و با تجربه به منظور همفکری و ارائه پیشنهادات کاربردی برای بهبود شرایط تولید در کشور، برگزار کرد که در آن، تولیدکنندگان نظرات خود را پیرامون مشکلاتی که در صنعت در و پنجره وجود دارد، مطرح کردند و راه‌حل‌هایی را در زمینه برطرف کردن چالش‌های موجود ارائه دادند.

در این گردهمایی، حاضرین در مورد تقویت کارگروه‌های فعالی که در انجمن تبیین شده است و به اعضا مشاوره و خدمات حقوقی و آموزشی و... ارائه می‌دهند، پیشنهاداتی را مطرح کردند. هشت کارگروه تخصصی در موضوعات مختلف تعریف شده و هر کارگروه اهداف، چشم‌انداز و موضوعات اصلی مربوط به سیاست‌های خود را تدوین کرده است که برای رسیدن به این اهداف و چشم‌اندازهای تبیین شده، تنها حمایت و حضور تولیدکنندگان را برای برگزاری جلسات به صورت مداوم می‌طلبد. این هشت کارگروه اصلی شامل کارگروه‌های «آموزش»، «استاندارد»، «امور حقوقی»، «ارتباط با نهادها و ارگان‌های دولتی»، «ارتباط با کارفرمایان»، «اعضا و بانک اطلاعات»، «بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی» و «مالی و بودجه» است.

در این همایش، نمایندگان شرکت‌های آلومات، اسپیرال، آلومینیوم میهن کار، سایتال ساخت، پنجره دیبا، والاد، پنجره نما نیکان، فرا پیشتاز هونام، توری کاشان، رایمند تجارت مرز، مانا ساختار مسلط، پرشین پوشش زرین، ارتاخه بنای پارس، نیکان، کیانیت، ایران قدر شقایق، توسعه ابنیه یکان، شیشه ایمنی شرق، پرسان صنعت آریا، پنجره آسا، ویرا کاوش نما، هونام ابزار نوین، اروم آلیاژ، آتیه نمابناسازان، افتخار صنعت نما، آلومینیوم البرز و آلومینیوم مازندران حضور داشتند.

گفتنی است، در این نشست تخصصی، در مورد مشخص کردن استانداردهای ضروری که تمام تولیدکنندگان باید آن را رعایت کنند، نظراتی مطرح شد که برخی از تولیدکنندگان عقیده داشتند استانداردسازی محصولات، هزینه مضاعفی را برای تولیدکنندگان به همراه دارد که اجرای این موضوع در شرایط رکود اقتصادی کشور، امکان‌پذیر نیست و مطئمنا از سوی بسیاری از تولیدکنندگان کوچک رعایت نمی‌شود؛ البته بیشتر تولیدکنندگان با این نظر مخالف بودند و اعتقاد داشتند که این هزینه‌ای است که تمام شرکت‌ها باید پرداخت کنند و جز الزامات اساسی تولید به شمار می‌آید.

در این همایش، در خصوص درجه‌بندی یا رتبه‌بندی شرکت‌های تولیدکننده در و پنجره نیز بحث‌هایی مطرح شد که در این زمینه، عده‌ای باور داشتند انجام چنین اقدامی می‌تواند موجب افزایش سطح کیفی محصولات تولیدی در کارخانه‌ها ‌شود. درنتیجه، پردازش کارخانه‌ها با سهولت بیشتری انجام خواهد شد که البته اعضای هیئت مدیره انجمن در و پنجره و نما به دلیل تجربه‌ای که در زمینه رتبه‌بندی شرکت‌های در و پنجره دارند، مخالف اجرای این طرح بودند و آن را در شرایط فعلی تنها موجب کاهش تعداد اعضا و عدم همکاری تولیدکنندگان می‌دانستند.

در این میان افرادی نیز بودند که به بیان مشکلات شرکت‌های خودشان پرداختند؛ برای مثال، تولیدکننده و واردکننده‌ای عقیده داشت که ممانعت از واردات در و پنجره نمی‌تواند به پیشرفت و توسعه کشور کمک کند و راهکار مناسبی برای افزایش میزان فروش محصولات داخلی نیست؛ زیرا برخی پروفیل‌ها در داخل کشور تولید نمی‌شود و میزان مصرف آن به اندازه‌ای کم است که واردات آن مقرون‌به‌صرفه نیست.

آنچه که اکثر تولیدکنندگان بر آن توافق داشتند، ایجاد شدن رقابت منفی در میان تولیدکنندگان در و پنجره است؛ به این صورت که شرکت‌ها برای به دست آوردن قرارداد، قیمت پایینی را برای تولید و نصب در و پنجره پیشنهاد می‌دهند و این اقدام موجب می‌شوند که قیمت تمام پروفیل‌های در و پنجره در کشور، سرشکن شود و همچنین کیفیت محصولات نیز کاهش یابد. در نهایت، اینگونه اقدامات موجب می‌شود که دیدگاه مصرف‌کنندگان نسبت به سفارش و کارکرد در و پنجره آلومینیومی منفی شود.

در این همایش، برخی از تولیدکنندگان عقیده داشتند که برای پیشگیری از ایجاد مشکلاتی نظیر آنچه سال گذشته، تولیدکنندگان در و پنجره به دلیل توزیع نامناسب مواد اولیه در بازار داخلی، با آن مواجه بودند، باید صندوقی را در انجمن ایجاد کرد تا بتوان از طریق آن مواد اولیه مورد نیاز را خریداری و بر اساس تدابیر و مدیریتی مناسب بین شرکت‌ها توزیع کرد؛ البته محمدحسین فریور، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان در و پنجره ایران مطرح کرد که انجام چنین اقدامی به دلیل اینکه انجمن، یک نهاد مشاوره‌ای و آموزشی است، در خصوص انجام اقدامات مالی با محدودیت‌های قانونی مواجه است و باید در این خصوص تدابیری اندیشه شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
در حوزه در و پنجره استانداردها فقط به صورت تشویقی است
عدم وجود دانش فنی مناسب در بین تولیدکنندگان در و پنجره
صادرات و واردات با چالش‌های متعددی مواجه است/ کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی
آغازکننده تولید باس‌داکت در کشور هستیم
تنها تولیدکننده سیم‌های DROPPER و MESSENGER هستیم
فعالیت درخشان شرکت آلومراد در آبان ماه
رشد 37 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
میزان تولیدات شرکت ایرالکو در آبان ماه افزایش یافت
146 میلیون دلار آلومینیوم از استان مرکزی صادر شد
انتخاب برند برتر آلومینیوم، در راستای ارتقای صنعت کشور
عرضه هفت هزار تنی محصولات آلومینیوم
رشد 35 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
اختلال در حمل و نقل آلومینیوم با اعتصاب راه‌آهن کانادا
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: