در آینده نیاز به مس بیشتر خواهد شد
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

در آینده نیاز به مس بیشتر خواهد شد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: در سال 2050 میزان مصرف انرژی دنیا در بخش الکتریسته، به 49 درصد خواهد رسید و مس یکی از عناصر اصلی انتقال و رسانایی در الکتریسته محسوب می‌شود. در نتیجه، در 30 سال آینده نیاز به مس بیش از پیش احساس خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»،  اردشیر سعد محمدی در گفت‌وگو با برنامه روی خط خبر، اظهار داشت: ما در سه بخش سونگون، میدوک و سرچشمه ذخایر خوبی برای اکتشاف داریم و در حال حاضر، ذخایر معدنی سونگون به بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن افزایش یافته و ذخایر معدن مس میدوک نیز به بیش از پانصد میلیون تن افزایش یافته است. ما عملیات استخراج و اکتشاف را همزمان با هم انجام می‌دهیم.

سعد محمدی درباره کیفیت مس ایران، افزود: خوشبختانه کیفیت تولید مس ایران از بهترین کیفیت مس تولیدی در دنیا بهتر است و ما قادر هستیم مس را با بالاترین خلوص و کیفیت ۹۹.۹۹۹ هم تولید کنیم.
وی تصریح کرد: تولید ما در سال جاری، ۱۰ درصد بیش از سال گذشته و ۱۵ درصد بیشتر از برنامه بود. ظرفیت تولید ذوب مس تا پایان سال ۹۸ به ۴۰۰ هزار تن ارتقا پیدا می‌کند که ۱۲۰ هزار تن آن در خاتون آباد و ۲۸۰ هزار تن در سرچشمه است، سال آینده نیز ۱۰۰ هزار تن در سونگون ذوب مس خواهیم داشت که به ظرفیت ذوب مس کشور افزوده خواهد شد و به ۵۰۰ هزار تن خواهیم رسید.

سعد محمدی بیان کرد: در حال حاضر، تمام ظرفیت مورد نیاز داخل را از طریق بورس کالا تامین و تفاوت عدم نیاز داخل را صادر می‌کنیم، در ۱۰ سال آینده ۳۰ درصد خودرو‌های جهان الکتریکی خواهند شد که نیاز بیشتری به مس خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین با اشاره به جایگاه هفتم ایران در تولید مس توضیح داد: ما در سال‌های گذشته ۲۲.۵ میلیون تن ذخیره مس خالص داشتیم که با اکتشافات جدید توانستیم جایگاه هشتم دنیا را حفظ کنیم و در حال حاضر، ۳۴.۵ میلیون تن مس خالص در کشور داریم و ذخایر ما ۴.۱۵ درصد ذخایر جهان است که با روند اکتشافات امیدواریم به زودی به رتبه هفتم دست پیدا کنیم.
وی مطرح کرد: ما در بخش ساخت قطعات، تا کنون بیشتر قطعات مورد نیاز را بومی‌سازی کرده‌ایم و از یک هزار و 92 قطعه‌ای که در سال جاری برای داخلی‌سازی هدف گذاری شده، ۳۹۰ قطعه را بومی‌سازی کرده‌ایم، در بخش‌های دیگر مانند کنستانتره هم با صنعتگران در این زمینه هماهنگ هستیم و در بخش نسوز کوره‌ها، ۹۵ درصد آجر‌های نسوز داخلی‌سازی شده است؛ اما در بخش تجهیزات خاص کوره‌ها هنوز در قسمت‌هایی وابسته هستیم؛ در بحث دانش در تلاش هستیم که با برگزاری همایش‌ها و آموزش‌های لازم دانش همکاران را به روز نگه داریم.

سعد محمدی در پایان اذعان کرد: قیمت محصولات مس را بازار تعیین می‌کند و مس در اقتصاد دنیا از جمله عناصر استراتژیک در سرمایه‌گذاری است. در حال حاضر در دنیا، چهار تریلیون دلار در بخش زیر‌ساخت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: