سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۷۶۷ میلیون دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت
طی شش ماهه اول سال رقم زده شد؛

سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۷۶۷ میلیون دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت

بررسی آماری اطلاعات مجوزهای صادره در هیئت سرمایه‌گذاری خارجی طی شش ماهه اول سال جاری حاکی از تصویب تعداد 52 طرح-واحد با ارزش 767 میلیون دلار در ایران با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، نگاهی گذرا به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده حاکی از بیشترین میزان سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌های زنجان با 342 میلیون دلار، خراسان رضوی 117 میلیون دلار، فارس 56 میلیون دلار، قزوین 56 میلیون دلار و بوشهر 50 میلیون دلار بوده و این سرمایه‌گذاری‌ها از کشورهای هلند، امارات متحده عربی، آلمان، ترکیه و چین است.

از 52 طرح تصویب شده، 46 مورد در صنعت، یک مورد در معدن و چهار مورد در تجارت است؛ یعنی سهم صنعت 97.8 درصد، سهم معدن 0.1 درصد و سهم تجارت 2.1 درصد است.

از میان 52 طرح-واحد مورد بررسی، 19 شرکت دارای سهم 100 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی و 32 شرکت با مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی (J.V) و یک مورد تحت عنوان ترتیبات قراردادی سرمایه‌گذاری نموده‌اند.

گروه‌های صنعتی جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی در شش ماهه اول سال 1398، شامل محصولاتی چون توتون و تنباکو با حجم سرمایه‌گذاری 372 میلیون دلار، محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها با حجم سرمایه‌گذاری 146 میلیون دلار، ساخت مواد و محصولات شیمیایی با حجم سرمایه‌گذاری 61 میلیون دلار، کک و فرآورده‌های حاصل از نفت 53 میلیون دلار، سایر محصولات کانی غیرفلزی با حجم سرمایه‌گذاری 51 میلیون دلار است.

گروه‌های معدنی جذاب برای سرمایه‌گذاران هندی و هنگ‌کنگی، استخراج و فرآوری منیزیت، تولید کنسانتره نفلین سینیت است.

سرمایه‌گذاری در حوزه تجارت شامل احداث رستوران، سفارش کالا در فضای مجازی از طریق تارنما و نرم‌افزار، ساخت و تولید محصولات صنایع دستی و چرمی (مجوز صنفی، تولیدی) است.

تولید گازهای صنعتی و طبی، تولید خمیر الکترود گرافیتی و تولید انواع مواد استریل‌کننده بر پایه پروکسی اسیدها در گروه صنعتی ساخت مواد و محصولات شیمیایی هستند.

در گروه صنعتی کک و فرآورده‌های حاصل از نفت، می‌توان به احداث پالایشگاه میعانات گازی، تولید هیدروکربن‌های سبک و سنگین، تولید و فرآوری مواد شیمیایی نام برد.

تولید انواع کاشی و نانو سرامیک‌های پیشرفته، تولید لوازم بهداشتی چینی و تولید دانه‌های شیشه‌ای در گروه صنعتی سایر محصولات کانی غیرفلزی قرار دارند.

کشورهای سرمایه‌گذار که بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در این بازه زمانی در بخش صنعت، معدن و تجارت را داشته‌اند، به ترتیب کشورهای هلند با 372 حجم سرمایه‌گذاری میلیون دلار، امارات متحده عربی با 178 میلیون دلار، آلمان با 71 میلیون دلار، ترکیه 66 میلیون دلار و چین با 28 میلیون دلار هستند.

بر اساس این خبر از ایلنا، ترکیه بالاترین سهم تعداد سرمایه‌گذاری‌ها را به خود اختصاص داده است که پس از آن به ترتیب کشورهای افغانستان و امارات متحده عربی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. کشورهای هلند، چین و هند در رتبه چهارم و کشورهای آلمان و روسیه هم بطور مشترک رتبه پنجم را در تعداد سرمایه‌گذاری‌های مصوب در ایران دارا هستند.

همچنین بیشترین سهم سرمایه‌گذار خارجی در استان‌ خراسان رضوی (تعداد 12 طرح، واحد) است. استان تهران (تعداد شش طرح، واحد) در رتبه دوم و استان‌های قزوین، آذربایجان شرقی و خوزستان به‌ طور مشترک در رتبه سوم (هر استان با تعداد 4 طرح، واحد) قرار دارند.
انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
220 میلیون دلار حجم تجارت ایران و عمان
تجارت سالانه ایران و کردستان عراق به 6 میلیارد دلار می‌رسد
صدور مجوز جذب ۶۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی
عدم آشنایی با قوانین، مشکل اصلی جذب سرمایه‌گذاری
نمایشگاه ایران کانمین، فرصتی برای حضور شرکت‌های کوچک و متوسط
افزایش 75 درصدی جذب سرمایه‌گذاری خارجی حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال 96
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: