کیفیت ورق سرد تولید داخل بسیار بالاتر از ورق‌های وارداتی است
مدیرعامل شرکت فولاد بام پارس:

کیفیت ورق سرد تولید داخل بسیار بالاتر از ورق‌های وارداتی است

مدیرعامل شرکت فولاد بام پارس، یکی از سازندگان قالب‌های صنعتی و ساختمانی، گفت: ورق‌های چینی در چند سال اخیر، شرایط بازار را بهم زدند و برخی مصرف‌کنندگان نیز این ورق‌ها را به عنوان ورق تولیدی شرکت فولاد مبارکه عرضه کردند اما شرکت ما هرگز کیفیت را فدای قیمت نمی‌کند و تلاش کرده تولیدات خود را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت تحویل مشتریان دهد.

مرتضی پورمند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص وضعیت شرکت فولاد بام پارس، اظهار داشت: این شرکت یکی از تولیدکنندگان قالب‌های صنعتی، ساختمانی و سازه‌های فلزی است که انواع ورق‌های فولادی شامل ورق گرم، سرد، گالوانیزه و رنگی شرکت فولاد مبارکه را مصرف می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر، میزان مصرف ورق سرد حدود 10 تا 15 درصد از مصرف کل ورق شرکت است. در گذشته از ورق سرد برای تولید درِ کابینت و برخی محصولات ساختمانی استفاده می‌شد اما از زمانی که برای تولید کابینت آشپزخانه از MDF استفاده می‌شود، کاربرد ورق سرد در تولید درِ کابینت به حداقل رسیده است؛ زیرا تمایل مصرف‌کنندگان عمدتا به طرح‌ها و رنگ‌های کابینت‌های MDFدار معطوف شده و این نوع را ترجیح می‌دهند. اکنون این محصول عمدتا در تولید برخی درب‌های فلزی و قالب‌های بتنی خاص برای صنعت و ساختمان کاربرد دارد.

کیفیت ورق فولاد مبارکه درجه یک است

مدیرعامل شرکت فولاد بام پارس عنوان کرد: برای تولید سازه‌ها و قالب‌های فلزی، همه گریدهای ورق سرد شرکت فولاد مبارکه شامل ST12، ST14 و ST16 با ضخامت‌های 0.6 تا 1.5 میلی‌متر را مستقیما از این شرکت خریداری می‌کنیم. البته برخی مواقع به دلیل کاربردهای خاص در برخی صنایع، ممکن است ورق‌های سرد 0.5 میلی‌متر را نیز استفاده کنیم. تولیدکنندگان دیگر ورق سرد یعنی شرکت‌های فولاد غرب، هفت الماس و... در فهرست تامین‌کنندگان ما قرار ندارند.

پورمند با بیان اینکه کیفیت ورق سرد فولاد مبارکه بسیار مطلوب است و همواره متقاضیان بازار به دنبال آن هستند، خاطرنشان کرد: هر چند که قیمت این محصول در یکی دو سال اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است اما با این وجود، برخی از مصرف‌کنندگان به دنبال ورق سرد چینی هستند. ناگفته نماید که برخی در بازار این محصول را به عنوان ورق تولیدی شرکت فولاد مبارکه به فروش می‌رسانند.

ورق وارداتی بازار را بهم ریخته است

وی با اشاره به اثر نامطلوب ورق‌های چینی در بازار، تصریح کرد: برخی از مصرف‌کنندگان ورق سرد به دلیل قیمت پایین ترجیح می‌دهند از ورق وارداتی استفاده کنند. اما شرکت ما این توانایی را دارد که تولید خود را با ورق‌های فولاد مبارکه به گونه‌ای انجام دهد که قیمت تمام شده پایین‌تری مشابه قیمت ورق‌های چینی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد بام پارس بیان کرد: این شرکت هرگز برای ساخت محصول با قیمت تمام شده کمتر، کیفیت را فدای قیمت مواد اولیه ارزان نمی‌کند و تلاش کرده تولیدات خود را با بالاترین کیفیت به مشتریان تحول دهد به طوری که برای جلب مشتری و حفظ بازار و رقابت با سایر تولیدکنندگان، سود خود را کاهش می‌دهیم اما کیفیت را حفظ می‌کنیم.

وی با ابراز ناامیدی نسبت به وضعیت ساخت و ساز، اذعان کرد: وضعیت بازار ساخت و ساز به عنوان یکی از مصرف‌کنندگان ورق سرد بسیار نامطلوب است و هیچ امیدی در کوتاه‌مدت و بلندمدت نمی‌توان به بهبودی بازار داشت. رکود در این بازار باعث ناامیدی بسیاری از فعالان شده و برخی نیز صنعت ساخت و ساز در ایران را خاتمه یافته تلقی می‌کنند.

پورمند در پایان تصریح کرد: در این شرایط که رکود بر همه صنایع مصرف‌کننده حاکم شده، دولت باید دست از دخالت در بازار بردارد و آن را به عوامل موثر بر آن یعنی تولیدکننده و مصرف‌کننده واگذار کند. بهترین راهکار رونق در صنایع آن است که مسئولان دست از شعارهای بدون عمل بردارند و چوب لای چرخ تولیدکنندگان نگذارند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
شرایط تامین ورق تسهیل شود
واردات ورق سرد دشوار است
چرخه کامل تولید ورق گالوانیزه را در اختیار داریم
جهش صنعت خودروسازی با تولید ورق‌های بدنه
دولتی بودن صنایع بزرگ بالادست، آفت توسعه صنایع پایین‌دست
تامین ورق فولادی دشوار است
به داخلی‌سازی ورق افتخار می‌کنیم
مراکز خدماتی فولاد، دلال نیستند!
حاکم شدن رکود نسبی بر بازار ورق سرد فولادی
دلالی، عامل ورشکستگی شرکت ما شد
قدرت خرید مردم کاهش یافته است
فرصت ایده‌آل صنعت فولاد برای خودکفایی در تولید ورق سرد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: