قدرت خرید مردم کاهش یافته است
مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان:

قدرت خرید مردم کاهش یافته است

مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان، یکی از تولیدکنندگان قفسه‌ها و کتابخانه‌های فلزی، گفت: به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، محصولات نهایی نیز با افزایش قیمت مواجه شدند اما در مقابل، میزان نقدینگی در اختیار مردم و قدرت خرید آن‌ها رشد نیافته و همین مسئله باعث کاهش فروش محصولات نهایی به مصرف‌کنندگان و رکود در صنعت شده است.

میرزا رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص وضعیت شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان، اظهار داشت: این شرکت در زمینه تولید انواع کمد، قفسه، بوفه و کتابخانه فلزی فعالیت می‌کند و ظرفیت سالانه آن بیش از یک میلیون و 200 هزار عدد از این محصولات است؛ البته در کنار این محصولات، به دلیل نیاز منطقه‌ای، انواع فرغون را نیز تولید می‌کنیم.

وی افزود: برای تولید محصول عمدتا از ورق‌های روغنی (ورق سرد) شرکت فولاد مبارکه استفاده می‌کنیم. مصرف روزانه فولاد در شرکت ما در حال حاضر حداکثر حدود پنج تن است؛ البته تولید روزانه به شرایط بازار و تقاضای مشتریان بستگی دارد. در صورتی که با تمام ظرفیت فعالیت کنیم، می‌توانیم روزانه هشت تن تا 9 تن محصول نیز تولید کنیم. به این ترتیب، ظرفیت فعال در این مجموعه حدود 50 تا 60 درصد است.

مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان با اشاره به کاربرد ورق سرد در تولید محصول، عنوان کرد: از ورق‌های سرد در تولید بدنه و پایه فرغون، بدنه، طبقه و پایه‌های قفسه‌ها استفاده می‌شود. ضخامت ورق‌های به کار رفته در این محصولات یک، 1.15 و 1.5 میلی‌متر است که بسته به نوع محصول، وزن و محل استفاده تغییر می‌کند. به طور معمول، ورق‌های سرد ضخیم در تولید بدنه و پایه فرغون و پایه قفسه‌ها و ورق‌های نازک‌تر نیز در تولید طبقات قفسه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رمضانی در خصوص نحوه تامین مواد اولیه، تصریح کرد: ورق روغنی را مستقیما از شرکت فولاد مبارکه خریداری می‌کنیم و کد خرید مربوطه را دریافت کرده‌ایم. قیمت ورق‌های این شرکت نیز نسبتا مناسب است و در بسیاری از مواقع، به راحتی قادر به تامین مواد اولیه هستیم؛ البته در برخی مواقع به دلیل عدم دسترسی به ورق‌های روغنی فولاد مبارکه، مجبور شدیم از ورق اسیدشویی فولاد امیرکبیر کاشان با نام ورق‌های فول هارد استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه محصولات شرکت ما مستقیما به دست مصرف‌کننده می‌رسد، قدرت خرید و نقدینگی مردم در وضعیت شرکت تاثیر مستقیم دارد. بنابراین، بازار فروش محصولات شرکت ما و بسیاری از شرکت‌های مشابه دچار مشکل شده و رکود بر آن حاکم شده است. با توجه به میزان تولید و فروش شرکت در سال گذشته و مقایسه آن با سال جاری می‌توان دریافت که میزان فروش بیش از 70 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت سازه‌های فلزی نوید لرستان در پایان بیان کرد: قیمت مواد اولیه در یک سال گذشته حدود دو برابر شده و به تبع آن، قیمت محصولات نهایی نیز به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده؛ اما در مقابل قدرت خرید مردم به عنوان مصرف‌کننده نهایی تغییر چندانی نداشته است. به همین دلیل، بسیاری از صنایع هم‌صنف ما با کاهش فروش مواجه شده‌اند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تامین ورق فولادی دشوار است
به داخلی‌سازی ورق افتخار می‌کنیم
مراکز خدماتی فولاد، دلال نیستند!
حاکم شدن رکود نسبی بر بازار ورق سرد فولادی
دلالی، عامل ورشکستگی شرکت ما شد
فرصت ایده‌آل صنعت فولاد برای خودکفایی در تولید ورق سرد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: