آغازکننده تولید باس‌داکت در کشور هستیم
مدیرتولید شرکت الکترو آروین کویر:

آغازکننده تولید باس‌داکت در کشور هستیم

مدیرتولید شرکت الکترو آروین کویر در مورد تولید باس‌داکت، گفت: در گذشته واردکننده باس‌داکت بودیم و در کشور هیچ شرکتی در زمینه تولید این محصول فعالیتی نداشت، پس از بررسی‌های لازم و فراهم آوردن زیرساخت‌ها و انجام دادن اقدامات تحقیق و توسعه‌ای در کشور که یک سال زمان برد، تولید باس ‌داکت را در کشور آغاز کردیم و به بومی‌سازی آن پرداختیم.

هادی سعادت‌پور در گفت‌گو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: ظرفیت تولید باس‌داکت شرکت الکترو آروین کویر، هزار متر در سال است؛ اما کاهش و افزایش تولیدات بستگی به میزان سفارش‌های مشتریان و تقاضا در بازار دارد. در حقیقت، با توجه به دستگاه‌های به‌روز و دانش نوینی که این مجموعه در اختیار دارد، امکان تولید بیش از ظرفیت نیز برای ما امکان‌پذیر است. باس‌داکت‌ها، کانال پیش ساخته با هادی الکتریکی‌ هستند که یکی از کاربردهای مهم آن، انتقال برق به طبقات مختلف در ساختمان‌های بلندمرتبه است. باس‌داکت‌ها در مقایسه با سیستم کابلی معمولی دارای ایمنی بالا، استحکام و عمر طولانی هستند، به همین خاطر، یکی از محصولات ضروری است که کاربرد فراوانی در کشور دارد.

وی با اشاره به تولیدات این کارخانه، بیان کرد: در زمینه تولید سینی کابل، باس‌داکت و انواع تابلو برق فعال هستیم؛ البته در خصوص محصول باس‌داکت عرضه شده در بازار، اخیرا خط تولید جدیدی احداث کرده‌ایم و تولیداتی که در این حوزه داریم در سطح مطلوب و استانداردی قرار دارد؛ اما با وجود اینکه سعی در بومی‌سازی آن داریم، با ‌مشکلات عدیده‌ای در زمینه تولید مواجه شده‌ایم.

مدیرتولید شرکت الکترو آروین کویر در مورد تهیه مواد اولیه ضروری، عنوان کرد: برای تولید باس‌داکت به شمش‌های آلومینیومی خاصی نیاز داریم که تهیه آن در کشور سخت و مشکل است؛ اما برای تولید تابلو برق یا سینی کابل مشکلی در زمینه تهیه مواد اولیه نداریم.

سعادت‌پور در مورد دستگاه‌ها و تکنولوژی مورد نیاز، مطرح کرد: دستگاه‌هایی که شرکت ما برای تولید نیاز دارد در داخل کشور موجود است و شرکت الکترو آروین کویر به‌روزترین تکنولوژی‌های لازم را در اختیار دارد.

وی در خصوص کاهش میزان تولیدات این شرکت، توضیح داد: در سال جاری، میزان تولید سینی کابل شرکت، کاهش پیدا کرده است؛ اما تولید باس‌داکت را اخیرا آغاز کرده‌ایم و در سال گذشته، تولید آن تنها به صورت پروتوتایپ و نمونه بود؛ به همین دلیل، نمی‌توانیم مقایسه‌ای در خصوص میزان تولید باس‌داکت داشته باشیم.

مدیرتولید شرکت الکترو آروین کویر در ادامه خاطرنشان کرد: در گذشته، واردکننده باس‌داکت بودیم و آن را عموما از کشور ایتالیا وارد می‌کردیم و تنها در زمینه فروش این محصول فعال بودیم و بازاریابی آن را انجام می‌دادیم؛ اما از سال گذشته، نمونه‌های مختلف آن را ساختیم و زیرساخت‌های لازم برای تولید این محصول را فراهم کردیم که در نهایت توانستیم با بررسی‌های انجام شده، خط تولید را به بهره‌برداری برسانیم.

وی در مورد هزینه تولید و قیمت تمام شده محصول، بیان کرد: هزینه تولید باس‌داکت در داخل کشور یک سوم هزینه واردات آن بوده اما از نظر کیفیت، محصول ایتالیایی بهتر از محصول ایرانی است؛ گرچه کیفیت محصول داخلی نیز قابل قبول و استاندارد است. به هر حال باید در نظر داشت که شرکت‌های ایتالیایی سال‌ها است که در زمینه تولید باس‌داکت فعال‌ هستند و تجربه دارند؛ در حالی که شرکت ما مدت کوتاهی است که به علت نیاز داخلی، خط تولید آن راه‌اندازی شده است و قطعا در آینده به محصولات ما به کیفیت بالاتری خواهند رسید.

مدیرتولید شرکت الکترو آروین کویر در مورد کاهش میزان تولید سینی برق، اظهار کرد: سینی برق‌های تولید شده در شرکت الکترو آروین کویر در ساختمان‌های خیلی بزرگ کاربرد داشت که در حال حاضر به دلیل کاهش فعالیت‌های ساختمان‌سازی در کشور، مجبور شدیم تولید آن نوع سینی برق‌ها را کاهش دهیم.

سعادت‌پور در خصوص وضعیت دریافت تسهیلات، مطرح کرد: مشکلی در زمینه دریافت تسهیلات و اعتبارات نداریم؛ به این خاطر که کارکرد شرکت مثبت بوده و این روند در سال‌های اخیر غالبا صعودی شده است و تنها مشکل شرکت، رکود موجود در بازار است. به دلیل کمبود نقدینگی و مشکلات مالی شرکت‌های مصرف‌کننده در کشور، میزان تقاضا برای خرید محصولات کاهش چشمگیری داشته است و تا زمانی که اوضاع اقتصادی کشور بهبود پیدا نکند، نمی‌توانیم فروش بالا و در ادامه، برنامه توسعه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صادرات و واردات با چالش‌های متعددی مواجه است/ کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی
میزان تولیدات شرکت ایرالکو در آبان ماه افزایش یافت
146 میلیون دلار آلومینیوم از استان مرکزی صادر شد
انتخاب برند برتر آلومینیوم، در راستای ارتقای صنعت کشور
عرضه هفت هزار تنی محصولات آلومینیوم
رشد 35 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: