انتخاب شرکت فولاد خوزستان به عنوان صادرکننده نمونه کشور
در مراسم روز ملی صادرات رقم خورد:

انتخاب شرکت فولاد خوزستان به عنوان صادرکننده نمونه کشور

مراسم بیست و سومین سالروز ملی صادرات در محل سالن اجلاس سران در تهران برگزار و لوح تقدیر و تندیس ویژه صادرکننده نمونه کشور در سال ۹۸ به شرکت فولاد خوزستان اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان، لوح و تندیس صادر‌کننده نمونه کشور را از اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دریافت کرد.

معاون اول رئیس جمهور: باید دست فعالان عرصه صادرات را بوسید

در این مراسم که علاوه بر مقامات عالی‌رتبه دولتی و نمایندگان مجلس، جمع زیادی از مدیران عامل شرکت‌های صادرکننده و روسای سازمان‌ها حضور داشتند، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از صادرکنندگان به عنوان رزمندگان جنگ اقتصادی و مدافعان کیان و تمامیت ارضی کشور نام برد.

جهانگیری با بیان این که این دوران در تاریخ ایران به ثبت خواهد رسید،‌ افزود: باید دست فعالان عرصه صادرات که توانسته‌اند با وجود فضای بسته و محدودیت‌های مختلف فعالیت کنند را بوسید.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و فشار‌های همه‌جانبه این کشور بر بخش‌های اصلی اقتصاد ایران، گفت: آمریکایی‌ها در دو سال گذشته تمام گلوگاه‌های اصلی فعالیت اقتصادی ایران را مسدود کردند اما با وجود همه این مسائل، امروز با سرافرازی می‌گوییم که اقتصاد ایران اگرچه با مشکلات مختلفی روبرو شد، اما توانست روی پای خود بایستد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: بر اساس آمارها میزان صادرات غیرنفتی در هشت ماه سال جاری از نظر وزنی، بیش از ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است که این یعنی کشتیرانی و بنادر ایران فعالیت گسترده‌ای داشته و صادر‌کنندگان نیز ریسک‌هایی را پذیرفته‌اند تا در نهایت اقتصاد کشور توانسته روی پای خود بایستد.

جهانگیری از صادرات غیر نفتی به عنوان یک فرصت برای مبارزه با رقبا و به دست آوردن بازارهای بین‌المللی یاد کرد و با تاکید بر اینکه صدور بخشنامه‌های لحظه‌ای می‌تواند به صادرات لطمه وارد کند، گفت: مدیر واقعی کسی است که نیازهای کشور را شناسایی و نسبت به آن پاسخ دهد. هر تصمیم و سیاست‌گذاری ما ممکن است برای یک بخش مفید باشد اما باید ابعاد و زوایای مختلف و تاثیرات آن بر سایر بخش‌ها را نیز به دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم.

وی صادرات غیرنفتی را از مهم‌ترین پیشران‌های اقتصاد کشور برشمرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات اتخاذ شده، نظام بانکی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی پیشران اقتصاد پرداخت خواهد کرد که در این راستا واحدهای تولیدی که فعالیت صادراتی دارند در اولویت خواهند بود.

وزیر صمت: پیشران اقتصادی ما صادرات خواهد بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این مراسم یکی از راهبردها برای مقابله با تحریم را مشارکت مردم و فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت: این یک شعار نیست بلکه سیاست دولت و سیاست وزارت صمت است که تشکل‌ها، بخش خصوصی و مردم محور فعالیت‌های اقتصادی باشند.

رحمانی خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای اساسی برای عبور از تحریم‌ها حضور پررنگ مردم و تشکل‌های بخش خصوصی در همه عرصه‌ها به ویژه در حوزه اقتصاد است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: افزایش نرخ ارز باید سبب جهش صادراتی و اشکالات ساختاری برای نیل به این هدف اصلاح شود. همچنین به دنبال شیوه‌‌های نوین تامین مالی هستیم، نظام بانکی باید تقویت شود و این نیازمند همکاری و همراهی مشترک است.

رحمانی ادامه داد: توسعه صادرات جزو هفت برنامه محوری ما است و باور داریم که امسال و سال آینده پیشران اقتصادی ما همین صادرات است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران: رشد اقتصادی با صادرات امکان‌پذیر است

رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در این مراسم توسعه صادرات را یکی از راه‌های دست‌یابی به توسعه اقتصادی دانست و گفت: بسیاری از کشورها با تاکید بر بخش صادرات توانسته‌اند به رشد بالای اقتصادی دست پیدا کنند.

مساله تامین مالی صادرات، مالیات بر ارزش افزوده، نبود متولی واحد و مدیریت یکپارچه برای سیاست‌گذاری در امر صادرات از مهم‌ترین مسائلی بود که از سوی رییس اتاق بازرگانی ایران مطرح شد.

گفتنی است شرکت فولاد خوزستان به دلیل کیفیت جهانی شمش تولیدی، همواره از توان بالای صادراتی برای فروش محصولات خود در بازارهای منطقه و بین‌المللی برخوردار بوده است. این شرکت طی سال‌های گذشته با توجه به کیفیت مرغوب محصولات و وجود مشتریان خاص، جهش قابل‌توجهی در حوزه صادرات داشته و محصول خود را به ۱۸ کشور در چهار قاره جهان صادر کرده است.

شرکت فولاد خوزستان در سال جاری در کنار اولویت تامین نیاز داخل کشور، صادرات دو میلیون تن از محصولات خود را هدف‌گذاری کرد و همچنان از پرچم‌داران صادرات کشور در حوزه فولاد است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
جرثقیل سقفی ۳۰۰ تنی وارد شرکت فولاد خوزستان شد
تعویض کامل بدنه و قطعات داخلی اسکرابر تاپ گس و اسکرابرکولینگ
علاقه‌مندی قزاقستان برای تعامل مشترک با  فولاد خوزستان
کسب گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی
جذب ۵۸ درصد صادرات ایران توسط سه کشور
رکورد تولید روزانه فولاد را ۳۵ تن افزایش دادیم
تصویب استاندارد ملی شمش فولادی تختال
دستاوردهای شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه
عقاب طلایی در دستان فولاد خوزستان
چالش‌های تامین پایدار سنگ‌آهن و راهکارهای آن
میزان تولید شمش فولادی به مرز ۱۲ میلیون تن رسید
فولاد خوزستان برنده تندیس زرین مسئولیت‌پذیری اجتماعی‌ و خدمت‌رسانی به مردم
فولاد خوزستان شایسته حضور در قله‌های موفقیت است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: