فعالیت درخشان شرکت آلومراد در آبان ماه
عملکرد شرکت آلومراد در آبان ماه؛

فعالیت درخشان شرکت آلومراد در آبان ماه

بررسی فعالیت شرکت آلومراد در آبان ماه نشان‌دهنده، روند صعودی این شرکت در ماه‌های اخیر است که در آبان ماه به اوج خود رسید، به گونه‌ای که بیشترین میزان تولید، فروش و درآمد را از ابتدای سال 1397 تاکنون در این ماه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همانگونه که در نمودار 1 آمده است، روند تولیدات آلومراد، افزایشی بوده، به نحوی که میزان تولیدات این کارخانه در آبان ماه 550 تن است که نسبت به ماه قبل از آن که میزان تولیدات 467 تن بود، 17.8 درصد افزایش یافته است.

گفتنی است که این شرکت در زمینه تولید محصولاتی چون راد، بیلت و ورق فعالیت می‌کند که بخشی از تولیدات این شرکت مربوط به تولید راد و بیلت کارمزدی است، به گونه‌ای که از 550 تن تولید این شرکت، 102 تن آن مربوط به تولید محصولات کارمزدی است. البته نسبت به ماه‌های قبل از آن، فعالیت این شرکت در این حوزه کاسته شده و در حال حاضر، شرکت آلومراد تمایل کمی به تولید محصولات کارمزدی دارد و بیشترین تمرکز این شرکت در حوزه‌ تولید راد بوده؛ چنانچه در آبان ماه فعالیت تولیدی این شرکت در حوزه راد به 448 تن رسید.

روند صعودی تولید راد در آبان و مهر ماه

میزان فعالیت این شرکت در زمینه تولید راد در ماه‌های اخیر دارای روند افزایشی و صعودی بوده، به این ترتیب که در پنج ماه گذشته همواره شاهد افزایش میزان تولید در زمینه راد بوده‌ایم. در آبان ماه میزان تولیدات راد شرکت آلومراد افزایش یافت، به گونه‌ای که از 360 تن به 448 تن رسید که این رشد حدود 23 درصد است. این شرکت در آبان ماه سال 1397، 338 تن راد تولید کرد که به این ترتیب، رشد 53.3 درصدی را در این زمینه مشاهده می‌کنیم.

روند صعودی تولید راد در این پنج ماه اخیر، نشان‌دهنده، افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول آلومینیومی است، به نحوی که مدیران این شرکت، تمایل بیشتری برای فعالیت در این زمینه پیدا کرده‌اند.

عملکرد فعالیت این شرکت در آبان ماه نشان می‌دهد که رشد میزان تولید با افزایش میزان فروش، همراه بوده است؛ چنانچه میزان فروش راد آلومینیومی از 333 تن در مهر ماه به 575 تن در آبان ماه رسید و در واقع رشد 72.7 درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.

نرخ فروش راد در آبان ماه با افت پنج درصدی همراه بود، به نحوی که از 23 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 838 ریال به ازای هر کیلوگرم رسید، همچنین این میزان افت نرخ فروش نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته نیز قابل توجه بوده است، به گونه‌ای که کاهش 12.8 درصدی را در این زمینه مشاهده می‌کنیم.

نرخ فروش راد کارمزدی کاهش یافت

فعالیت شرکت آلومراد در زمینه تولید راد کارمزدی در ماه‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته، به گونه‌ای که از 61 تن به 70 تن افزایش یافته است؛ البته این میزان از تولید در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، روند نزولی داشته، به نحوی که در آبان ماه 1397، این شرکت قادر به تولید 160 تن راد کارمزدی بود.

روند صعودی تولید راد کارمزدی در ماه‌های اخیر با افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول آلومینیومی همراه بوده است، به نحوی که تمام محصول تولید شده، به فروش رسید. عملکرد فعالیت این شرکت در آبان ماه نشان می‌دهد که رشد میزان تولید با افزایش فروش، همراه بوده است؛ چنانچه میزان فروش راد کارمزدی از 35 تن در مهر ماه به 70 تن در آبان ماه رسید و در واقع رشد 100 درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.

البته نرخ فروش راد کارمزدی در آبان ماه با افت چشمگیر و کم‌سابقه‌ای مواجه شد، به نحوی که از 11 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به هشت هزار تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

کاهش تولید و فروش بیلت

فعالیت تولیدی این شرکت در زمینه بیلت در آبان ماه، کاهش یافته، به گونه‌ای که این شرکت در ماه گذشته 31 تن بیلت تولید کرد اما در آبان ماه میزان تولیدات به حدود صفر رسید.

با وجود اینکه شرکت آلومراد در آبان ماه، فعالیتی در زمینه تولید بیلت نداشت اما به دلیل وجود تقاضا برای خرید این محصول، توانست 17 تن از این محصول تولیدی خود را در بازار به فروش رساند که در مقایسه با ماه قبل از آن که میزان فروش شرکت 45 تن بود، کاهش 62 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

رشد قابل توجه تولید بیلت کارمزدی

با اینکه روند تولید بیلت در آبان ماه سیر نزولی داشت اما وضعیت تولید و فروش بیلت کارمزدی در این ماه کاملا متفاوت بوده، به گونه‌ای که از 15 تن به 32 تن رسید. این میزان از تولیدات در این زمینه در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته نیز رشد قابل توجهی داشت، به این ترتیب که شرکت آلومراد در آبان ماه سال 1397، تنها 20 تن بیلت کارمزدی تولید می‌کرد.

میزان فروش بیلت کارمزدی در آبان ماه نشان دهنده میزان نیاز بازار به این محصول آلومینیومی است، چنانچه با اینکه فعالیت تولیدی شرکت در زمینه تولید بیلت کارمزدی رشد داشت اما میزان فروش شرکت 50 درصد بیشتر از میزان تولید بود.

عدم فعالیت شرکت آلومراد در زمینه تولید ورق

چنانچه عملکرد اآلومراد در شهریور، مهر و آبان ماه نشان می‌دهد، مدیران این شرکت تمایلی به فعالیت در زمینه تولید ورق ندارند، به این ترتیب که در سه ماه اخیر، هیچگونه فعالیتی در زمینه تولید ورق صورت نگرفته است. عدم فعالیت این شرکت در این حوزه نشان‌دهنده تغییر برنامه‌ریزی مدیران شرکت آلومراد برای تولید ورق است.

افزایش 17.8 درصدی تولید شرکت آلومراد

همان‌طور که در نمودار شماره 2 آمده است، شرکت آلومراد در آبان ماه 1398، جمعا حدود 550 تن انواع محصولات آلومینیومی تولید کرد که 102 تن آن کارمزدی بود. کل تولیدات این شرکت در این ماه، نسبت به ماه پیش از آن، 17.8 درصد افزایش داشت که این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 53.6 درصد رشد پیدا کرد. 

همچنین، آلومراد در آبان ماه، جمعا حدود 640 تن انواع محصولات آلومینیومی فروخت که 118 تن آن از محصولات کارمزدی بود. کل فروش این شرکت در این ماه، نسبت به ماه پیش از آن 66.7 درصد افزایش داشت که این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 119.9 درصد رشد پیدا کرد.                                                                     

در نهایت شرکت آلومراد در آبان ماه 1398، جمعا حدود 115 میلیارد ریال از محل فروش، درآمد کسب کرد که نسبت به ماه پیش از آن 41.7 درصد افزایش داشت و این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 243.6 درصد رشد پیدا کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش 72 درصدی درآمد شرکت آلومتک
افزایش 105 درصدی میزان تولیدات شرکت آلومتک طی یک ماه
درآمد ایرالکو به طور چشمگیری کاهش یافت
کاهش 21 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
صادرات و واردات با چالش‌های متعددی مواجه است/ کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی
تنها تولیدکننده سیم‌های DROPPER و MESSENGER هستیم
رشد 37 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
میزان تولیدات شرکت ایرالکو در آبان ماه افزایش یافت
146 میلیون دلار آلومینیوم از استان مرکزی صادر شد
عرضه هفت هزار تنی محصولات آلومینیوم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: