افزایش 46 درصدی درآمد شرکت آلومتک طی یک ماه/ کاهش 20 درصدی تولیدات
بررسی عملکرد شرکت آلومتک در آبان ماه؛

افزایش 46 درصدی درآمد شرکت آلومتک طی یک ماه/ کاهش 20 درصدی تولیدات

درآمد شرکت آلومتک در آبان ماه نسبت به مهر ماه، دارای روند صعودی و افزایشی بوده، به گونه‌ای که رشد 46 درصدی را در میزان درآمد این شرکت شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همان‌گونه که در نمودار 1 آمده است، شرکت آلومتک در زمینه تولید انواع کابل، پروفیل و باسبار، شیلد وایر و OPGW فعال است و در آبان ماه میزان درآمد این شرکت به دلیل افزایش فروش محصولات تولید شده، افزایش یافت.

کاهش 25 درصدی تولید انواع کابل

عمده محصول تولیدی شرکت آلومتک، کابل است که در آبان ماه، میزان تولیدات این کارخانه در زمینه انواع کابل آلومینیومی 25 درصد کاهش یافت، به گونه‌ای که این شرکت در مهر ماه 448 تن انواع کابل تولید ‌کرد و در آبان ماه این میزان تولیدات را به 338 تن کاهش یافت.

علی‌رغم کاهش میزان تولیدات شرکت آلومتک، فروش این شرکت همچنان روند صعودی داشت، چنانچه از 166 تن به 244 تن رسید که به این ترتیب، رشد 47 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

 گفتنی است، نرخ فروش انواع کابل تولیدی این شرکت در مهر ماه 18 هزار و 850 تومان به ازای هر کیلوگرم بود که در آبان ماه با 1.8 درصد افت به 18 هزار و 466 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

افزایش نرخ فروش پروفیل و باسبار

در آبان ماه، شرکت آلومتک میزان فعالیت خود را در زمینه تولید پروفیل و باسبار، به شدت کاهش داد، به نحوی که در مهر ماه میزان تولیدات این محصول آلومینیومی 32 تن بود و در آبان ماه با کاهش چشمگیری به پنج تن رسید که کاهش 84.4 درصدی را در این زمینه مشاهده می‌کنیم.

البته با وجود کاهش میزان تولیدات، به دلیل تقاضای مناسبی که در این حوزه در بازار وجود داشت، فروش پروفیل و باسبار، سه برابر میزانی است که این شرکت در آبان ماه تولید کرد، به طوری که میزان تولید این شرکت تنها پنج تن بود اما 15 تن، پروفیل و باسبار در بازار خرید و فروش شد؛ این میزان فروش، نسبت به مهر ماه که 14 تن پروفیل و باسبار تولید شده به فروش رسید، هفت درصد رشد داشت.

نرخ فروش تعیین شده برای پروفیل و باسبار تولید و عرضه شده توسط شرکت آلومتک، دارای سیر صعودی بوده، به نحوی که در مهر ماه پروفیل و باسبار تولید شده با قیمت 39 هزار و 186 تومان به ازای هر کیلوگرم خرید و فروش شد و در آبان ماه به 41 هزار و 486 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید؛ به این ترتیب شاهد رشد 6 درصدی نرخ فروش در یک ماه هستیم.

تولید اندک شیلد وایر

‌علی‌رغم داشتن تکنولوژی و دانش فنی لازم که شرکت آلومتک در این سال‌ها فراهم کرده است اما به دلیل تحریم‌های وضع شده، نوسانات نرخ ارز و کاهش نقدینگی شرکت‌های تولیدکننده، میزان تولیدات شرکت آلومتک در زمینه شیلد وایر، اندک است؛ به گونه‌ای که این شرکت در آبان ماه تنها دو تن در این زمینه تولید داشت.

شرکت آلومتک در مهر ماه توانست سه تن شیلد وایر تولید شده در این کارخانه را به فروش رساند، در حالی که در آبان ماه فروش شرکت در این زمینه تنها یک تن بود.

نرخ فروش تعیین شده برای شیلد وایر در آبان ماه، دو درصد نسبت به مهر ماه، کاهش داشت و از 35 هزار و 167 تومان به ازای هر کیلوگرم به 34 هزار و 300 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

شروع به کار خط تولیدی OPGW

در آبان ماه، خط تولیدی OPGW شروع به کار کرد و میزان تولید شرکت آلومتک در این زمینه به 38 تن رسید؛ اما علی‌رغم تولیدات مناسب این شرکت در حوزه OPGW، تنها 9 تن از میزان تولیدات این شرکت به فروش رسید.

در پایان گفتنی است، آلومتک در آبان ماه سال 1398، بالغ بر 338 تن انواع کابل، پنج تن انواع پروفیل و باسبار، دو تن شیلد وایر و 38 تن OPGW تولید کرد، همچنین، این شرکت در آبان ماه سال 1398، بالغ بر 244 تن انواع کابل، 15 تن انواع پروفیل و باسبار، یک تن شیلد وایر و 9 تن OPGW فروش داشت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
پیشرفت قابل ملاحظه فالوم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته
افزایش 72 درصدی درآمد شرکت آلومتک
افزایش 105 درصدی میزان تولیدات شرکت آلومتک طی یک ماه
درآمد ایرالکو به طور چشمگیری کاهش یافت
کاهش 21 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
تولید هادی‌های آلومینیومی رشد چشمگیری داشته است
صادرات و واردات با چالش‌های متعددی مواجه است/ کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی
رشد 37 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
میزان تولیدات شرکت ایرالکو در آبان ماه افزایش یافت
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: