چین یک معدن طلا در کانادا خریداری می‌کند

چین یک معدن طلا در کانادا خریداری می‌کند

شرکت معدنی زیجین که بزرگ‌ترین تولیدکننده طلا در چین است، در اقدامی با هدف افزایش ذخایر شمش و جریان نقدی و همچنین سود شرکت معدن کانادایی کانتیننتال گلد را به مبلغ ۱.۴ میلیارد دلار کانادا خریداری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، این غول معدنی در یک معامله دوستانه که امکان دسترسی به دارایی اصلی شرکت کانتیننتال –پروژه بوریتیکا گلد در کلمبیا- را فراهم می‌آورد، 5.50 دلار کانادا به ازای هر سهم پیشنهاد می‌دهد؛ در حالی که بالاترین قیمت هر سهم این شرکت در روز جمعه گذشته 4.87 دلار کانادا بوده است.

بوریتیکا که در شمال غربی کلمبیا واقع شده است، دارای 165.47 تن ذخیره طلای شناسایی شده و 187.24 تن طلای احتمالی است. انتظار می‌رود که بهره‌برداری از این معدن، از سال آینده آغاز شود. پیش‌بینی می‌شود این معدن سالانه 250 هزار اونس طلا در طول 14 سال تولید کند.

شرکت معدنی زیجین در این رابطه اعلام کرده؛ ادغام با شرکت کانتیننتال موجب افزایش ذخایر طلای این شرکت به بیش از دو هزار تن و افزایش تولید تقریبا 20 درصدی زیجین خواهد شد.

چن جینگهه رئیس شرکت زیجین، در بیانیه‌ای عنوان کرده است: بوریتیکا یکی از بزرگ‌ترین و سطح بالاترین پروژه‌های طلا در جهان و این ادغام نشان‌دهنده یک مکمل افزوده شده بر سبد دارایی‌های بین‌المللی زیجین است.   

این شرکت معدنی چینی که در زمینه‌های معدن‌کاری طلا، مس و زینک فعالیت دارد، قصد دارد با دستیابی به معادنی از آفریقا تا کانادا و استرالیا، زمینه فعالیت خود را در قاره‌های مختلف افزایش دهد. در همین راستا، در ماه نوامبر زیجین اعلام کرد دارایی‌های مس و طلای فری‌پورت مک مورگان در صربستان را تا مبلغ 390 میلیون دلار خریداری می‌کند که این ادغام در نهایت می‌تواند منجر به افزایش دارایی‌های زیجین در زمینه‌های مس و طلا شود.

سال گذشته، زیجین مبلغ 1.26 میلیارد دلار برای 63 درصد از سهام بزرگترین معدن مس صربستان با نام RTB Bor پرداخت کرد که این سرمایه گذاری از استخراج تا مراحل بالاتر را در هزینه‌های این معدن در بر می‌گرفت.

زیجین همچنین پیشنهاد نامطلوب شرکت معدنی لوندین برای منابع نوسون  Nevsun Resources کانادا را به دست آورده بو؛ پروژه مس و طلای تیموک خرید دیگری بود که منجر به دستیابی این شرکت به بخش دیگری از دارایی‌های صربستان شده است. با این اقدام، زیجین مالکیت خود را در عملیات شرکت معدنی که در ونکوور واقع شده و بر روی پروژه مس و طلای بیشه در اریتره فعالیت می‌کند، امنیت بیشتری بخشید.

نیومونت گلدکورپ که بزرگ‌ترین شرکت طلای جهان است، در بیانیه‌ای اعلام کرده از پیشنهاد زیجین برای دستیابی به کانتیننتال با فروش 19.9 درصدی سهام خود در شرکت معدنی کانادایی و اوراق قابل تبدیل به مبلغ 260 میلیون دلار حمایت می‌کند.

بر اساس گزارشی از اقتصاد آنلاین، با اعلام خبر فروش رد لیک به مبلغ 375 میلیون دلار، این غول معدنی اعلام کرده است انتظار می‌رود با پایان یافتن معاملات دوره سه ماهه سال 2020، کل درآمد نقدی شرکت به 635 میلیون دلار برسد. پیشنهاد زیجین برای خرید کانتیننتال به نظر می‌رسد که آخرین خرید طلایی سال 2019 باشد. با این وجود در ماه گذشته کرکلند لیک گلد کانادا مبلغ 3.7 میلیارد دلار پیشنهاد برای سهم رقیب قدیمی خود دیتور گلد ارائه کرد.

در صورت موفقیت این خرید، لیست ادغام و مالکیت‌های این بخش در سال جاری به نقطه افزایشی خود ادامه می‌دهد، با احتساب مالکیت‌های چند میلیارد دلاری باریک، رانگلد، نیومونت و گلدکورپ معاملات سال 2019 به اوج خود دست می‌یابد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نوسان محدود قیمت جهانی طلا
طرح توسعه ۴۰ هکتاری بزرگ‌ترین معدن طلای خاورمیانه کلید زده شد
عدم افزایش تقاضا برای طلا و سکه
فولادسازان چینی به دنبال مواد اولیه جایگزین
استفاده از زغال‌سنگ در چین در حال افزایش است
آمادگی بنگاه‌های بخش خصوصی چین برای همکاری با ایران
چین ابر کشور معدن‌کار در جهان است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: