امضای تفاهم‌نامه‌ تامین ماشین‌آلات معدنی

امضای تفاهم‌نامه‌ تامین ماشین‌آلات معدنی

اتحادیه حفاران غیرنفتی و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، در محل خانه معدن ایران، تفاهم‌نامه‌ای به جهت تامین ماشین‌آلات مورد نیاز شرکت‌های عضو اتحادیه، به امضا رساندند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، این تفاهم‌نامه در محل خانه معدن ایران و با حضور رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی، مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی و  رئیس خانه معدن ایران به امضا رسید.

رضا اشرف سمنانی رئیس اتحادیه حفاران غیر نفتی در این مراسم با بیان اینکه اکتشافات الزام بخش معدن و پایه اکتشافات حفاری است، اظهار کرد: با این وجود ما هنوز با اکتشافات روز دنیا فاصله داریم.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از تجهیزات حفاری امکان تولید در داخل کشور را ندارد، تصریح کرد: به همین منظور نیاز به تامین مالی برای خرید این تجهیزات وجود دارد و در اتحادیه حفاران غیرنفتی به دنبال تامین مالی خرید این تجهیزات از طریق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی هستیم.

فرید دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی در ادامه این مراسم در رابطه با توسعه بخش معدن اظهار کرد: از مدت‌ها پیش در پی آن بودیم که بتوانیم حمایت موثری از بخش حفاری داشته باشیم و چون توسعه معدن باید از ابتدای زنجیره آغاز بشود، در نتیجه نوع حمایت از اکتشافات و حفاران غیرنفتی در این رابطه می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه حمایت‌های لازم را برای تامین مالی تجهیزات حفاری اکتشافی خواهیم داشت، افزود: در توافقی با دو بانک ملت و صنعت و معدن در زمینه تامین مالی خرید تجهیزات حفاری که بانک‌های اصلی تامین‌کننده منابع حفاری هستند در این راه گام برداشته‌ایم و امیدواریم این توافق بتواند مسائل موجود در این بخش را حل کند.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با تاکید بر اینکه با توجه به توافق‌نامه فوق فکر می‌کنم تضمین‌های لازم را از کارفرما دریافت کنیم، تصریح کرد: امیدواریم این تفاهم‌نامه حالت اجرایی به خود بگیرد و تا پایان سال اولین تامین مالی برای خرید بخشی از تجهیزات مورد نیاز را در این بخش داشته باشیم.

دهقانی در پایان ابراز امیدواری کرد: با افزایش سرمایه در سال جاری و سال آینده، صندوق افزایش تسهیلات در بخش حفاری و توسعه را در بخش اکتشافات داشته باشیم.

محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران در ادامه این مراسم با بیان اینکه در هرکجا که به‌دنبال توسعه بخش معدن هستیم باید به حفارى و به‌تبع آن اکتشافات، توجه زیادی داشته باشیم، اظهار کرد: بدون امر حفاری و اکتشافات، توسعه این بخش غیرممکن است و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی می‌تواند در توسعه حفارى‌ها نقش بسیار موثری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه امروز سیاست ما ایجاد صندوق مشارکت در توسعه بخش حفارى است، ادامه داد: امکانات موجود پاسخگوى نیازهاى آینده در این بخش نخواهد بود و به همین دلیل باید به دنبال افزایش تامین مالى در حوزه حفارى باشیم.

بر اساس گزارشی از اقتصاد آنلاین، رئیس خانه معدن ایران، افزود: خدمات اتحادیه حفاران غیرنفتی هم در نهایت به بخش معدن کشور بازمی‌گردد و امیدواریم این تفاهم‌نامه تا پایان سال منجر به اجرایی شدن یکی دو مورد از تامین تجهیزات این بخش شود.

بهرامن در پایان با تاکید بر اینکه احساس می‌کنم صندوق در زمینه تامین مالی به هر میزانى با مشکل مواجه نشود، تصریح کرد: ما به دنبال افزایش سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌هاى معدنى هستیم و به همین دلیل باید در حفارى با پتانسیل‌هاى موجود در کشور توسعه مورد نیاز را داشته باشیم و نیاز است این توسعه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتفاق بیفتد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تعیین تکلیف درخواست‌های بهره‌برداران در سال ۹۸
تفاهم‌نامه میان ایمپاسکو و شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین
ضرورت تنوع منابع مالی در بخش معدن و صنایع معدنی
ماشین‌آلات معدنی در فقر آمار خاک می‌خورند
بازگشت یک برند ژاپنی به بازار ماشین آلات معدنی ایران
70درصد تولید کارخانه کک سازی سوادکوه با ماشین آلات داخلی
دومین کنفرانس
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: