واگذاری پهنه‌های اکتشاف شده به بخش خصوصی
رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد:

واگذاری پهنه‌های اکتشاف شده به بخش خصوصی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه نباید پهنه اکتشاف نشده‌ای در کشور وجود داشته باشد، گفت: برطبق ماده 35 قانون رفع موانع تولید، پهنه‌های اکتشاف شده، به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، دکتر خداداد غریب‌پور در جلسه شورای معاونان ایمیدرو، اظهار داشت: این سازمان با جدیت موضوع اکتشافات را انجام می‌دهد و تلاش مجموعه این است که نباید پهنه اکتشاف نشده‌ای در کشور وجود داشته باشد.

وی افزود: برای اجرای اکتشافات 400 هزار کیلومتری، کمیته‌های اجرایی فعال شده و برنامه‌ریزی منظمی بین ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی صورت گرفته است.

 رئیس هیئت عامل ایمیدرو، تاکید کرد: خوشبختانه روند فعلی عملیات اکتشافی، رضایت‌‍بخش است.

تحقق تعهد افتتاح 3.5 میلیارد دلار طرح

دکتر خداداد غریب‌پور با بیان اینکه تعهدات ایمیدرو مبنی بر افتتاح 3.5 میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال، محقق می‌شود، عنوان کرد: تاکنون یک میلیارد و 160 میلیون دلار طرح از جمله آلومینیوم جاجرم، احیای مستقیم بافت، اسید سولفوریک و غیره افتتاح شده است.

ی ادامه داد: از جمله طرح‌های قابل افتتاح، طرح تولید آلومینیوم جنوب (سالکو)، گندله گهر زمین، ذوب خاتون‌آباد، انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق و کنسانتره سنگ آهن فولاد مبارکه است.

 رئیس هیئت عامل ایمیدرو، تاکید کرد: کمیته پایش طرح‌ها در این سازمان، به‌طور منظم برگزار و ماهانه 80 مورد پایش طرح‌ها را انجام می‌دهد.

افزایش سه برابری سرمایه صندوق بیمه

غریب‌پور با بیان اینکه طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، مسیر خود را پیدا کرده است، اذعان داشت: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، شورای هماهنگی و خانه معدن (به عنوان بازوی اجرایی) در این طرح همکاری می‌کنند.

وی افزود: سرمایه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، از 110 میلیارد تومان به 350 میلیارد تومان افزایش یافته و در حال طی کردن فرایند قانونی است.ر

رئیس هیئت عامل ایمیدرو، اضافه کرد: مقدمات افزایش مجدد سرمایه این صندوق به 500 میلیارد تومان، به‌زودی آغاز می‌شود؛ که با این روند، حجم کار صندوق چند برابر می‌شود.

تشکیل کمیته ایمنی معادن؛ به زودی

خداداد غریب‌پور با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما در کنار مسئولیت‌های اجتماعی، توجه به ایمنی، بهداشت و محیط زیست معادن است، اشاره کرد: حوزه یاد شده در شرکت‌های تابعه ایمیدرو، حیاتی بوده و ضروری است تا مسئولان این بخش، با برنامه‌ریزی، مدیریت مستمر، آموزش و انتخاب افراد متخصص، آسیب‌ها را به حداقل ممکن کاهش دهند.

وی افزود: به‌زودی کمیته ایمنی معادن را تشکیل می‌دهیم تا برای کاهش حوادث معادن واگذار شده، برنامه‌های لازم تدوین شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو، اضافه کرد: طرح اسیدسولفوریک مس سرچشمه با 110 میلیون دلار سرمایه گذاری، یک طرح کاملا زیست محیطی بوده که اخیرا توسط رئیس‌جمهور در شهر کرمان افتتاح شد.

غریب‌پور درباره واگذاری امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست معادن به شرکت‌های متخصص، تاکید کرد: با توجه به تجربه‌هایی که در معادن سیرجان به دست آمده، امور فوق در معادن قابل واگذاری، به شرکت‌های متخصص سپرده خواهد شد.

وی یادآور شد: این اقدام مانع توسعه تشکیلات می‌شود و در عین حال پیمانکاران متخصص جذب این بخش خواهند شد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو، افزود: مدیریت‌های ایمیدرو برای افزایش امتیاز عملکرد متوسط واحدهای تابعه در این حوزه، از 15 درصد فعلی به 30 درصد، حمایت‌های لازم را به‌عمل می‌آورند.
بخش معدن و صنایع معدنی، پیشران تولید و صادرات

غریب‌پور خاطرنشان کرد: بخش معدن و صنایع معدنی، به‌رغم تحریم‌های بین‌المللی، پیشران تولید و صادرات بوده است.

رشد عملکرد HSEE، از ضعیف به سمت متوسط

امیر ولدخانی، مدیر ایمنی بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو در این جلسه با بیان اینکه سامانه آماری اچ اس ایی ایی (HSEE) ایمیدرو در سال 82 راه‌اندازی شد، اشاره کرد: این سامانه، تنها سامانه فعال در این حوزه است که تاکنون در آن، کارهای بزرگی انجام شده است.

وی افزود: در سامانه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی، کارهای اولیه آمارگیری را انجام می‌دهیم و بر اساس این اطلاعات و سیاست‌گذاری، برنامه‌ها را پیش می‌بریم.

مدیر ایمنی بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو، تصریح کرد: طبق برنامه ممیزی عملکرد HSEE ایمیدرو طی سال 97، حدود 7.22 درصد واحدها خوب، 46.34 درصد واحدها متوسط، 39 درصد واحدهای ضعیف و 7.32 درصد واحدها خیلی ضعیف بوده‌اند.

ولدخانی ادامه داد: بررسی واحدها از نظر HSEE طی سه سال گذشته، نشان می‌دهد که در سطح متوسط، رشد بسیار مطلوبی داشتیم. این حاکی از بهبود عملکرد HSEE در ساختار سازمانی و مدیریت این مجموعه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش ضعیف و خیلی ضعیف نیز بهبود داشته‌ایم؛ به این معنا که از ضعیف به سمت متوسط رشد کرده‌ایم.

مدیر ایمنی بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو، ادامه داد: هدف‌گذاری افزایش سالانه 15 درصد رشد امتیاز عملکرد متوسط داشته‌ایم که در سال 97 نسبت به سال 96، 205 امتیاز داشتیم که رشد بالاتر از 15 درصد اتفاق افتاده است.

ولدخانی افزود: مدارک تحصیلی کارکنان HSEE در شرکت‌های تابعه، حدود 54 درصد کارشناسی و بالاتر و بقیه زیر کارشناسی بوده‌اند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
در نیمه اول امسال 20 هزار میلیارد فروش داشتیم
نخستین گردهمایی مدیران ایمیدرو در سال ۹۸ آغاز شد
کشف معادن با همراهی دانشگاه‌ها و مراکز علمی امکان‌پذیر است
نیاز امروز کشور، تولید صادرات‌محور است
معادن کوچک در سمنان را احیا و فعال‌سازی خواهیم کرد
توقف برداشت از معدن بوکسیت تاش، مشکل آلومینای ایران
نیاز مبرم شرکت هپکو به فروش و سودآوری
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: