معدن بوکسیت شاهوار ضوابط زیست‌محیطی را رعایت نکند بسته می‌ماند
معاون امور اقتصادی استاندار سمنان:

معدن بوکسیت شاهوار ضوابط زیست‌محیطی را رعایت نکند بسته می‌ماند

معاون استاندار سمنان بابیان اینکه با معدن بوکسیت تاش ۲۶بند تفاهم‌نامه امضا شده است، گفت: این معدن تا ضمانت‌های اجرایی لازم در رعایت ضوابط محیط‌زیست اعمال نکند بسته می‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حشمت الله عسگری با اشاره به آخرین تصمیم‌گیری پیرامون معدن بوکسیت در شاهوار شاهرود، ضمن اظهار اینکه این واحد معدنی ملزم به برطرف کردن ایرادات زیست‌محیطی شده است، ابراز داشت: این معدن تا ضمانت اجرایی زیست محیطی را رعایت نکند کماکان تعطیل باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه ۲۶ بند تفاهم با معدن بوکسیت منعقد شده است، افزود: بخشی از این تفاهم‌نامه انجام شده لذا برای حل تناقضات ناظر بی‌طرف در منطقه مستقر شد تا گزارش صرف بوکسیت نباشد و طبق آمار این ناظر برداشتی از منطقه صورت نگرفته است.

۵۰ پروژه خاص برای میامی

بر اساس گزارشی از مهر، معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه چند طرح بزرگ صنعتی برای شرق استان در حال انجام است که از نظر ریالی، ارزی و اشتغال‌زایی تحولات خوبی را ایجاد خواهد کرد، ابراز داشت: سال‌ها از ظرفیت معادن جنوب شاهرود غفلت شده بود لذا این پتانسل شناسایی و در حال فراوری هستند که به‌زودی به مرحله‌ای می‌رسند تا واحدهای پایین‌دست را فعال کند به این معنا که این واحدها در سال‌های آینده به تولید انبوه می‌رسند و حتما واحدهای پایین‌دست را برای فراوری نیاز دارند.

عسگری بابیان اینکه برای شرق استان سمنان تحولات خوبی در حوزه معادن شاهد هستیم، تصریح کرد: در میامی به عنوان کانون هدف و تصویب ستاد برنامه‌ریزی استان ستاد توسعه این شهرستان با ریاست استاندار به طور جد در حال پیگیری است لذا برای توسعه منطقه، ۵۰ پروژه خاص منظور شد.

وی بابیان اینکه برای ۳۱ شهر استان سمنان ستاد توسعه تشکیل شده که یکی از آن‌ها میامی است، افزود: اگر تحرک خوبی را در مجموع برای منطقه شرق استان شاهد هستیم مصداق همین پروژه‌ها است که در بدترین شرایط تحریم، مسائل ارزی و مالی شروع‌شده در حال انجام کار است.

وثیقه مهمترین مشکل واحدهای تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه سال گذشته از مجموع ۷۰۳ واحد تولیدی راکد استان ۱۰۰ واحد به مسیر تولید بازگشتند، ابراز داشت: مابقی به دلیل نداشتن تکنولوژی لازم یا سرمایه‌گذار مشکل آنها با بانک حل نشد لذا جزو برنامه‌های کاری تعیین تکلیف واحدهای تولیدی و ۵۰ واحد تملیکی بانک‌ها است.

عسگری در ادامه تصریح کرد: هر واحد تولیدی باید نسبت ثابت از صاحبان سهام را داشته باشد که این عدد ۲۵ درصد است یعنی هر سرمایه‌گذاری باید حداقل ۲۵ درصد ارزش کارخانه برای خودش باشد وقتی کمتر از این می‌شود یعنی قدرت مالکیت آن فرد پایین می‌آید و ریسک فعالیت حیات بسیار بالا خواهد شد و تسهیلات مجدد به معنای کاهش سهم مالک در کارخانه خواهد بود.

وی افزود: به عنوان مثال اگر صاحب کارخانه‌ای باشد که ۱۰ درصد سهم دارد و ۹۰ درصد آن وام است یعنی ریسک بازپرداخت آن بسیار بالا خواهد بود بنابراین واحدهایی که سال‌های گذشته وام گرفته و پس نداده‌اند و دوباره درخواست وام دادند از آن نسبت پایین‌تر می‌آید و باید وثیقه قوی‌تری را ارائه دهند و این درحالی است که بابت وام‌های قبلی وثیقه گذاشته‌شده و تصفیه نشده لذا یکی از مشکلات موجود در استان سمنان تامین وثیقه برای تسهیلات است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
با وجود برخی موانع پیشرفت پروژه محسوس است/ از هر اقدامی در راستای رفع آلودگی هوا حمایت می‌کنیم
رشد 52 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
افزایش تولید، سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است
استان بوشهر در زمینه ذخایر مورد نیاز آلومینیوم وضعیت خوبی دارد
رشد 37 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: