اجازه ندهیم لوازم خانگی قاچاق وارد بازار شود
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران:

اجازه ندهیم لوازم خانگی قاچاق وارد بازار شود

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: در مبارزه با کالای قاچاق و به‌خصوص لوازم خانگی، هدف ضبط این کالاها یا دستگیری قاچاقچیان نیست، بلکه جلوگیری از ورود این کالاها به بازار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»​ حبیب‌الله انصاری اظهار کرد: مبارزه واقعی با کالای قاچاق، با معدوم کردن یا عودت آن‌ها میسر می‌شود، زیرا در غیر این صورت، کالاهای قاچاق بخشی از سهم بازار را در اختیار گرفته و جایگزین تولیدات داخلی می‌شوند.

وی بیان داشت: اگر این کالاها با هر عنوان وارد چرخه بازار شوند، مبارزه با قاچاق اتفاق نیفتاده است. همچنین در برخی موارد شاهد هستیم که عده‌ای خواهان فروش این کالاها با قیمت‌های نازل به خانواده‌های با قدرت اقتصادی پایین هستند که البته با این موضوع هم مخالف هستیم.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران بیان داشت:‌ هرچند از ابتدای سال ۹۷، ورود لوازم خانگی خارجی به کشور ممنوع شده، اما با گشتی در بازار متوجه وجود تعداد زیادی از برندهای خارجی در فروشگاه‌ها هستیم که همگی قاچاق هستند.

انصاری در ادامه، کمبود نقدینگی را به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی برشمرد و اشاره کرد:‌ موضوعی که موجب تشدید این مسئله شده، خرید مواد اولیه‌ای مانند فولاد، مس، آلومینیوم و غیره به صورت نقدی و دریافت آن‌ها تا چند ماه بعد است.

وی اضافه کرد: فولاد نباید از طریق عرضه در بورس به خریداران فروخته شود، زیرا عده‌ای با قیمت‌های بالا، آن‌ها را خریده و پس از آن با قیمت‌های بالاتر به تولیدکنندگان می‌فروشند.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، پیشنهاد داد که واحدهای فولادی، پتروشیمی و غیره که تامین‌کننده مواد اولیه تولیدکنندگان هستند، این مواد را ابتدا به تولیدکنندگان فروخته و مازاد آن‌ها را از طریق بورس عرضه کنند.

انصاری، همچنین تولیدات زیرپله‌ای و بی‌نام و نشان از سوی واحدهای فاقد پروانه بهره‌برداری و تولید را از دیگر مشکلات مهم صنعت لوازم خانگی برشمرد.

وی به نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی اشاره کرد که اواخر آبان‌ماه به میزبانی تهران و با شعار «بازارها باید از مرزها بگذرد» برگزار شد و افزود:‌ عبور از مرزها فقط یک شعار نیست، بلکه با دیدگاه ارتقای کیفیت در بهینه کردن مصرف سوخت، ارتقای کارایی، زیبایی، سهولت استفاده، تضمین کیفیت و خدمات پس از فروش، دست یافتنی است و امروز بسیاری از برندهای ایرانی چنین کیفیتی دارند.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، همچنین به بازگشت تولید لوازم خانگی با برندهای ایرانی به جای برندهای سامسونگ و ال.جی، عنوان کرد: ‌این موضوع علاوه بر کمک به تولید و اشتغال کشور، تامین‌کننده نظر مشتریانی است که مایل به استفاده از این برندها هستند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، و مطابق آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ۶۸۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه یخچال و فریزر در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۹.۴ درصدی داشته است.

در بازه زمانی یاد شده، ۵۷۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه کولر آبی تولید شد که رشد ۳.۸ درصدی نشان می‌دهد.

همچنین تولید ماشین لباس‌شویی در این مدت به ۳۵۴ هزار و ۳۰۰ دستگاه رسید که در هم‌سنجی با سال گذشته، رشد ۱۳.۱ درصدی داشته است.

تولید تلویزیون در این مدت اما با افت همراه بود، به‌طوری که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با کاهش ۵.۳ درصدی به ۳۹۰ هزار و ۳۰۰ دستگاه رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
دو برند جدید داخلی به صنعت لوازم خانگی وارد می‌شود
لوازم خانگی صنعت سوم کشور
آغازی بر پایان لوازم خانگی قاچاق از طریق آیین‌نامه شناسه و رهگیری کالا
افزایش هزینه تولید لوازم خانگی با وجود تحریم‌ها/ از دست دادن بازار عربستان
الزام شناسنامه‌دار شدن ۱۰ قلم لوازم خانگی
کنترل استاندارد لوازم خانگی در سطح بازار
افزایش قیمت لوازم خانگی قاچاق/ لوازم خانگی ایرانی گران نشده است
توزیع قطره‌چکانی لوازم خانگی صحت ندارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: