احداث شهرک صنعتی مشترک میان ایران و آذربایجان
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

احداث شهرک صنعتی مشترک میان ایران و آذربایجان

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به دیدار با معاون نخست‌وزیر کشور آذربایجان و توافق در مورد احداث منطقه صنعتی مشترک، گفت: در یک ماه گذشته برای دومین بار است که این ملاقات بین دو طرف انجام می‌شود و امیدوارم این جلسات برای دولت‌ها و ملت‌های دو کشور مایه خیر و برکت شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رضا رحمانی اظهار کرد: مسئولان دو طرف به ویژه روسای جمهور ایران و آذربایجان بر توسعه روابط و گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی تاکید دارند که این مهم بر مبنای روابط دوستانه و برادرانه دو کشور همسایه در طول سالیان است.

وی با اشاره به حضور و مشارکت هیئت عالی‌رتبه آذربایجانی در این جلسه مشترک، ادامه داد: احداث منطقه مشترک صنعتی و روابط تجاری بر پایه تجارت ترجیحی، یکی از موثرترین و مهم‌ترین کارهایی است که در شرایط فعلی باید به آن بپردازیم و برای عملیاتی شدن آن‌ها سریع‌تر اقدام کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، عنوان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی دو کشور، هیچ محدودیتی برای گسترش روابط وجود ندارد و علاوه بر روابط فی‌مابین در چارچوب کریدور شمال-جنوب نیز می‌توانیم به گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور با سایر کشورها کمک نماییم.

رحمانی افزود: برای احداث شهرک صنعتی مشترک در یکی از شهرستان‌های استان اردبیل جانمایی لازم انجام شده است که مورد توافق هر دو طرف بوده و مقدمات لازم با جدیت در حال پیگیری است و به‌زودی عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های موجود برای توسعه همکاری به آن میزان است که می‌تواند اقتصاد دو کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: سیاست جدید تجاری ایران، توجه به کشورهای همسایه، دریای خزر و به ویژه کشورهای روسیه و آذربایجان است و مسلما بخش عمده‌ای از نیازهای وارداتی خود را نیز از این طریق تامین خواهیم کرد.

بر اساس گزارشی از ایلنا، رحمانی خاطرنشان کرد: اجرای تجارت ترجیحی با برخی کشورها از جمله ترکیه و اتحادیه اوراسیا به صورت موافقت‌نامه فی‌مابین در حال انجام است که با اقدامات کارشناسی به‌زودی و هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور آذربایجان به کشورمان، موارد مدنظر ایران و آذربایجان نیز نهایی و اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: توسعه ارتباطات مالی و بانکی، به عنوان زیرساخت‌های لازم برای تسهیل روابط تجاری طرفین، باید مورد توجه قرار گیرد، هرچند که مبادلات تهاتری نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، در پایان خاطرنشان کرد: حضور فعال تولیدکنندگان و صنعت‌گران و همچنین تجار طرفین در نمایشگاه‌های بین‌المللی دو طرف، برای آشنایی از ظرفیت‌های اقتصادی طرفین، دارای اهمیت بالایی است؛ که باید در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
زیرساخت‌های جهش تولید فراهم است
خارجی‌ها در آذربایجان‌غربی سرمایه‌گذاری می‌کنند
شهرک صنعتی مشترک با کشورهای همسایه در آذربایجان‌غربی ایجاد می‌شود
حجم تجارت خارجی کشور از ابتدای امسال به ۵۵ میلیارد دلار رسید
 آغاز به کار شهرک صنعتی تحقیقاتی کاوش
ستاد توسعه تجارت خارجی کشور تشکیل می‌شود
افزایش 74 درصدی مبادلات تجاری ایران و آذربایجان
رشد تولید ۹ قلم کالای صنایع معدنی شاخص
220 میلیون دلار حجم تجارت ایران و عمان
تدوین برنامه توسعه ۱۲ استان کمتربرخوردار
رشد تولید ۴۲ قلم از کالاها
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: