معدن

  رئیس خانه معدن ایران:

  احیای معادن کوچک همسو با جهش تولید دنبال می‌شود

  رئیس خانه معدن ایران گفت: یکی از دستاوردهای سال گذشته در بخش معدن، موضوع احیای معادن کوچک‌مقیاس بود که سال جاری هم همسو با برنامه جهش تولید دنبال خواهد شد.
  1399/1/13 13:25

  مدیرکل سابق دفتر امور اکتشافات وزارت صمت:

  ذخایر جدید معدنی در حال شناسایی هستند/ بهره‌برداری از معادن فلزی زمان‌بر است

  مدیرکل سابق دفتر امور اکتشافات وزارت صمت گفت: برخی از ذخایر معدنی کشور رو به اتمام است اما در چند سال اخیر به کمک عملیات‌ ژئوفیزیک هوایی پهنه‌های جدیدی شناسایی و وارد مرحله مطالعاتی شده‌ است و با این وجود می‌توان آینده مطلوبی را برای معدن کشور در نظر گرفت.
  1399/1/11 18:20

  سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس:

  تحقق جهش تولید مستلزم تولید ماشین‌آلات معدنی و توسعه معادن در کشور است

  سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: توجه به توسعه معادن و صنایع معدنی کارگاهی و کوچک، حمایت از تحقیق، توسعه و افزایش بودجه‌های تحقیقاتی در صنعت و معدن و حمایت از تولید ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی و فرآوری در داخل کشور، با توجه به گران بودن اقلام وارداتی، از جمله راهکارهای استفاده از ظرفیت معادن در راستای جهش تولید است.
  1399/1/11 16:03

  در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا؛

  فعالیت‌ معادن نامیبیا متوقف شد

  با توجه به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد از درآمدهای صادراتی کشور نامیبیا از طریق بخش معدن به دست می‌آید اما این کشور به جهت مقابله با ویروس کرونا به شرکت‌های معدنی خود دستور داد تا فعالیت‌های معدنی خود را به مدت سه هفته تعلیق کنند.
  1399/1/11 11:00

  رئیس خانه معدن ایران:

  بازنگری در قوانین بخش معدن منجر به جهش تولید می‌شود

  رئیس خانه معدن ایران گفت: مبنای بخش معدن در سال گذشته، مهیا کردن زیرساخت‌های رونق تولید بود؛ لذا امروز باید رویدادهای بخش معدن در گذشته را به شکل ویژه‌ای بازنگری کرد تا متوجه شویم کدام قوانین، آیین‌نامه و یا دستورالعملی‌هایی مانع از جهش تولید شده است و در این بازنگری باید نقاط قوت را حفظ و نقاط ضعف را اصلاح کنیم تا شرایطی ایجاد شود که از ظرفیت هر بخش به نحو مطلوب استفاده کرد.
  1399/1/10 14:33

  معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان خبر داد:

  ارزیابی ایمنی در ۹۵ معدن استان سمنان

  معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان گفت: ۹۵ معدن حادثه‌خیز و دارای شرایط غیرایمن در استان شامل معادن زغال‌سنگ و معادن زیرزمینی، به صورت ویژه مورد بازرسی و ارزیابی ایمنی قرار می‌گیرد.
  1399/1/10 14:01

  در سال جهش تولید تحقق می‌یابد؛

  حمایت طرح احیا معادن کوچک مقیاس از استارت‌آپ‌های معدنی

  شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سال ۹۹ ذیل طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و در قالب معرفی جهت سرمایه‌گذاری و تامین مالی، معرفی به سازمان‌ها، مشاوره و مربی‌گری کسب‌و‌کار و نیز معرفی جهت تخصیص فضای کاری، از استارت‌آپ‌های معدنی حمایت می‌کند.
  1399/1/10 11:31

  رئیس پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور خبر داد:

  کمک به تولید اطلاعات پایه‌ اکتشافی کشور در سال ۹۹

  رئیس پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در سال ۹۹ تلاش داریم در تولید اطلاعات پایه اکتشافی کشور کمک کنیم که در همین راستا صحبت‌هایی با معاونت امور معادن وزارت صمت صورت گرفته و با موافقت ریاست سازمان، قرار شد تا از توان اعضای هیئت علمی‌ پژوهشکده در راستای برنامه‌هایی که در نقشه راه توسعه علوم زمین و معدن کشور قرار دارد، استفاده کنیم. عمده برنامه پیش‌بینی شده در راستای این مهم، تهیه نقشه‌های ژئوشیمیایی، زمین‌شناسی و اکتشافات عمومی با دیدگاه پژوهشی است.
  1399/1/10 11:27

  معاون درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان عنوان کرد:

  ضرورت تعطیلی معادن سیرجان برای مقابله با ویروس کرونا

  معاون درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در معادن، ضرورت دارد که معادن شهر سیرجان تعطیل شود؛ چرا که تعطیلی سه هفته‌ای معادن در سیرجان می‌تواند از ضرر تعطیلی سه ماهه در آینده جلوگیری کند و این خواسته جدی سیستم سلامت در این شهرستان است.
  1399/1/10 10:52

  رئیس خانه معدن ایران:

  اکتشافات تکمیلی معادن باید در اختیار بخش خصوصی باشد

  رئیس خانه معدن ایران گفت: موضوعی که باید به آن اهمیت ویژه داد، اکتشافات است که باید به صورت کامل انجام شود تا به سمت اقتصاد معدنی در آینده حرکت کنیم. اکتشافات مقدماتی وظیفه دولت است اما اکتشافات تکمیلی باید در اختیار بخش خصوصی باشد؛ با این حال دولت هنوز ترجیح می‌دهد خود در بحث اکتشافات وارد شود یا به شرکت‌هایی بسپارد که مدیریت آن را به عهده دارد.
  1399/1/10 08:58
1028
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: