تکنولوژی

  منوچهر نیک‌فر، معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه

  شرکت‌های پیشرو در تکنولوژی موفق‌ترند

  صنعت فولاد دنیا با سرعت رو به پیشرفت است و کوچک‌ترین غفلت می‌تواند به عقب‌ماندن از تکنولوژی‌های روز جهان و در نتیجه واگذاری رقابت به دیگر تولیدکنندگان منجر شود. در این شرایط باید با پایش و پژوهش مستمر در صنعت فولاد، نسبت به نو‌سازی و به‌روزرسانی تکنولوژی و محصولات اقدام کرد. در این زمینه بخش تحقیق و توسعه نقش موثری را ایفا می‌کند و پیگیری بسیاری از پروژه‌های تکنولوژیکی برعهده این واحد است. در نتیجه رویکرد شرکت‌ها در قبال تکنولوژی می‌تواند تعیین‌کننده جایگاه آن‌ها باشد. شرکت فولاد مبارکه نیز برای پیشرو بودن در صنعت فولاد ایران و جهان، پروژه‌های گوناگونی را با مراکز علمی معتبر داخلی به‌ویژه دانشگاه‌ها در زمینه تکنولوژی و تحقیق و توسعه به مرحله اجرا گذاشته و خوشبختانه بخش عمده‌ای از آن‌ها به نتیجه مطلوب رسیده که از جمله آن‌‌ها می‌توان به تولید فولادهای مقاوم به زلزله اشاره کرد.
  1397/12/20 09:44

  در ششمین دورۀ جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران صورت گرفت؛

  اختصاص جایزۀ مدیریت فناوری و نوآوری ایران به فولاد مبارکه

  در ششمین دورۀ جایزۀ ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران که روز سه‌شنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۷ به میزبانی سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جمعی از مقامات، دانشگاهیان، فعالان و سیاست‌گذاران حوزۀ مدیریت فناوری و نوآوری، نمایندگان کسب‌وکارهای موفق فناور و نوآور و ارزیابان جایزه برگزار شد، جایزه مدیریت فناوری و نوآوری ایران به فولاد مبارکه اختصاص یافت.
  1397/12/18 16:16

  مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با «اخبار فلزات»:

  پیشرفت تحقیق و توسعه در گرو تغییر نگاه مدیران است

  بخش تحقیق و توسعه در کشورهای پیشرفته از اهمیت بسیاری برخوردار است و شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های مختلف بودجه‌های هنگفتی را به آن اختصاص می‌دهند. برای آگاهی از اهمیت موضوع تحقیق و توسعه، خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به گفت‌وگو نشسته است. فرزاد ارزانی اعتقاد دارد مقوله تحقیق و توسعه آن‌گونه که باید و شاید در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است و باید نگاه مدیران و مسئولان صنعت کشور به این موضوع تغییر کند. وی همچنین می‌گوید یکی از مشکلات اساسی تحقیق و توسعه، تعریف نشدن ساختارها است و در این زمینه باید حلقه‌های مختلف علم و صنعت یعنی کارخانه‌ها، دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها با یکدیگر ارتباط پیدا کنند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/12/13 08:39

  مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان:

  فولاد هرمزگان پیشرو در IOT

  مدیر فناوری اطلاعات شرکت فولاد هرمزگان گفت: همایش IOT در راستای شناخت فرصت‌هایی که انقلاب صنعتی چهارم پیش روی ما قرار می‌دهد، برگزار شد.
  1397/12/11 08:46

  بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد طی یادداشتی در «فلزات آنلاین» مطرح کرد:

  لزوم نهادینه‌سازی فرهنگ تحقیق و توسعه در سازمان‌ها

  تحقیق و توسعه برای بقا، حیات و ادامه فعالیت‌های شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی یک اصل مهم محسوب می‌شود. زیرا در دنیا که رقابت میان تولیدکنندگان بسیار سنگین است، بدون داشتن تحقیق و توسعه نمی‌توان فعالیت تولیدی را به‌روز نگه داشت و با رقبای جهانی رقابت کرد. در کشور ما نیز کم و بیش به موضوع تحقیق و توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی اهمیت داده شده که این امر در برخی حوزه‌ها قوی‌تر و در برخی ضعیف‌تر بوده است.
  1397/11/15 10:09

  ارتباط صنعت و دانشگاه

  دانشجویان تحصیلات تکمیلی در طرح «تاپ» صنعت را متحول می‌کنند

  برات قبادیان گفت: وجود یک میلیون دانشجوی ارشد و دکترا برای یک کشور در دنیا کم نظیر است و با این سرمایه تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کرده و با اجرای طرح تاپ صنعت کشور را متحول می‌کنیم.
  1397/11/7 09:15

  بومی‌سازی بیش از 60 گروه کالای مواد مصرفی فولاد مبارکه طی سال‌های تحریم

  فولاد مبارکه با به‌کارگیری راهبردهای اقتصاد مقاومتی و حمایت از شرکت‌های سازنده داخلی، تاکنون بیش از 60 گروه کالای مواد مصرفی موردنیاز خطوط تولید خود را بومی‌سازی کرده است.
  1397/10/15 14:03

  شاهین زارع، مدیر متالوژی و تحقیق و توسعه فولاد هرمزگان اعلام کرد:

  تولید یک ابزار هوشمند پرکاربرد در صنعت فولاد

  تولید و ساخت تجهیزات و قطعات در داخل کشور، علاوه بر حفظ منابع ملی، موجب شکوفایی و توسعه و پیشرفت همه‌جانبه کشور نیز خواهند شد.
  1397/9/27 08:54

  محمد مودی، مدیرعامل آی‌اس‌ام طی یادداشتی اعلام کرد:

  شرایط نامناسب شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد کنونی

  باگسترش روز افزون فناوری، اقتصاد‌های موفق جهانی به‌سمت اقتصاد دانش بنیان پیش می‌روند که علی‌رغم رشد خوب این اقتصاد در کشور، فعالان این عرصه، نیازمند حمایت بیشتر بخش دولتی هستند. نقدینگی مهم‌ترین مساله در بخش تولید است؛ فقدان سرمایه کافی در شرکت‌های مذکور (به‌دلیل نوپا بودن اکثر آن‌ها) یکی از مشکلات اساسی این حوزه به‌شمار می‌رود. بانک‌ها به‌جای آنکه در بخش تولید و حمایت از شرکت دانش بنیان سرمایه‌گذاری کنند، به‌سمت فعالیت‌های بازرگانی و تجاری رفته‌اند. بنابراین حمایت مالی از این شرکت‌ها و ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به سرمایه‌‌گذاری در عرصه نوآوری، کمک شایانی به رشد اقتصاد آن‌ها و موفقیت بیشتر این شرکت‌ها می‌کند.
  1397/9/21 12:18

  عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  1397/9/19 12:37
62
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد آذربایجان
بنر صنیع کاوه
فولاد متیل
بنر صبانور
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: