معدن - مطالب ویژه

  بازتاب تورم در بخش معدن

  مدیرعامل هلدینگ معدنی مادکانسار گفت: یکی از خصوصیات بارز پدیده تورم، نبود تناسب بین تغییر قیمت‌ها و درآمدها است. به این ترتیب که نرخ برخی از اقلام هزینه‌ای مانند ابزار و ماشین‌آلات، حقوق دولتی و...، با آهنگی تند افزایش پیدا می‌کند.
  1401/5/4 12:42

  صنایع معدنی و فلزی به چه سمتی حرکت می‌کند؟

  7 محرک اصلی در صنایع معدنی و فلزی جهان

  روند نزولی قیمت اکثر کامودیتی‌ها طی دهه‌های اخیر، صنایع معدنی و فلزی را در برهه دشواری قرار داده است؛ به‌طوری که امروزه کاهش هزینه‌های تولید، اتوماسیون و بهبود بازدهی عملیاتی مهم‌ترین استراتژی‌هایی است که عمده شرکت‌های فعال در این حوزه دنبال می‌کنند. علاوه بر آن، مسائلی از قبیل محدودیت‌های زیست‌محیطی، کم شدن عیار منابع معدنی، ریسک‌های جئوپلتیک و حتی ملی‌گرایی که گریبان‌گیر بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه صنایع معدنی و فلزی است نیز عرصه را بیش از پیش تنگ کرده است.
  1398/2/22 17:17

  نگاهی به برترین تولیدکنندگان الماس صنعتی در دنیا

  جمهوری کنگو در صدر تولیدکنندگان الماس

  اکثر افراد با شنیدن نام الماس بلافاصله جواهرات تزیینی به یاد می‌آورند، اما حقیقتی که در دنیای صنعت وجود دارد، فراتر از این‌ است. امروز چیزی بیش از 80 درصد الماس‌هایی که از استخراج معدنی حاصل می‌شوند برای استفاده در کاربردهای تزیینی و تجملاتی مناسب نیستند. این نوع الماس‌ها به الماس‌های صنعتی شهره هستند. این مواد سخت برای برش قطعات و نیز به‌عنوان ساینده‌ در صنعت کاربردهای فراوانی دارند و امروزه تقاضا برای این نوع الماس در سراسر دنیا در حال افزایش است.
  1397/7/5 12:06

  نگاهی به دلایل رشد تولید باتری‌های لیتیوم- یون تا سال 2025

  کاهش قیمت تمام‌شده، محرک رشد صنعت باتری‌ها

  صنعت باتری‌ها با شتاب بیش از پیش در حال رشد است. این رشد بیشتر تابع افزایش تولید خودروهای برقی است و تقاضا برای مواد اولیه ساخت باتری را افزایش خواهد داد. در این گزارش نگاهی به این موضوع انداخته می‌شود.
  1397/5/28 14:50

  گلنکور و باریک گلد در بن بست پروژه نیکل تانزانیا

  برخی کشورهای آفریقایی تصمیم کاهش فعالیت بهره‌برداران خارجی را دستور کار خود قرار دادند

  طی ماه گذشته دولت تانزانیا 11 مجوز نگهداری از کانسارهای معدنی آفریقای شرقی را برای کشورهای اروپایی لغو کرد. نام 2 شرکت Glencore و Barrick Gold در مجوزهای لغو شده دیده می‌شود. به‌نظر می‌رسد که تصمیماتی به این نحو، به‌دلیل کاهش تمرکز فعالیت شرکت‌های اروپایی در معادن آفریقا اتخاذ شده باشند.
  1397/3/3 08:48

  چادرملو حلقه‌های زنجیره ارزش افزوده را تکمیل می‌کند

  تحقق سودآوری در مسیر تکمیل زنجیره

  گام برداشتن صنایع بزرگ در مسیر توسعه کشور موجب رشد و شکوفایی اقتصادی و رونق در اشتغال‌زایی می‌شود. تمام طرح‌های دیده شده در افق 1404، جدا از میزان موفقیت آن‌ها بر همین مبنا ترسیم شده‌اند. صنعت فولاد بزرگ‌ترین طرح پیش‌رو در این چشم‌انداز است. رشد صنعت آهن و فولاد که به نوعی مادر تمامی صنایع محسوب می‌شود و باعث رشد در سایر حوزه‌های صنعتی شده و افزایش تولید و در نتیجه اشتغال را در پی خواهد داشت. در این بین لازمه دستیابی به افقی مانند تولید 55 میلیون تن فولاد، همت بالایی را از طرف صنایع کشور می‌طلبد و اقداماتی که در گوشه و کنار این مرز و بوم انجام می‌شود، نوید بخش توسعه و پیشرفت در این افق است. شرکت چادرملو با چشم‌اندازی روشن در این مسیر در حال حرکت است. در آخرین اقدام، راه‌اندازی واحد تولید شمش در این مجموعه باعث افزایش سطح تولید فولاد خام در کشور و ایجاد ارزش افزوده و سودآوری برای کشور شده است.
  1396/12/28 15:25

  کارشناسان در کوتاه مدت خوش بین هستند

  امکان رشد قیمت الماس در سال 2018

  در سال گذشته، بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی کردند که سال 2017 سالی مناسب برای بازار الماس باشد. پیش‌بینی‌ها تا حدودی درست بود و نیمه نخست سال بازاری رو به رشد برای الماس در دنیا به وجود آمد؛ اما در نیمه دوم آن، رشد به اندازه نیمه اول نبود و بازار از تکاپو ایستاد.
  1396/10/27 10:03

  پروژه آلکور برای تولید آلومینیوم فلوراید

  آلکور امکان تولید ارزان قیمت آلومینیوم فلوراید مورد استفاده در واحدهای ذوب را فراهم می‌کند

  پروژه آلکور، یکی از پروژه‌های پیش‌رو در صنعت آلومینیوم است که با استفاده از جدیدترین روش‌های فرآوری، بهره‌برداری از منابع غیراقتصادی را اقتصادی کرده است. در این روش، از کانسنگ‌های بوکسیت کم عیار که عمدتا فاقد ارزش اقتصادی برای تولید آلومینا هستند، برای تولید سایر محصولات با ارزش استفاده می‌شود.
  1396/9/25 09:32

  شرکت نورسک‌هیدرو، سرآمد در توسعه پایدار آلومینیوم

  شرکت نورسک‌هیدرو کم‌مصرف‌ترین فناوری تولید آلومینیوم را داراست

  شرکت نورسک‌هیدرو، یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت آلومینیوم است. این شرکت علاوه بر فعالیت در مهم‌ترین حلقه‌های زنجیره تولید از صنعت آلومینیوم، در تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر نیز فعالیت دارد. همچنین تکنولوژی سری HAL ارائه شده از سوی این شرکت برای احیای آلومینا با مصرف بسیار پایین انرژی از پربازده‌ترین تکنولوژی‌های حال حاضر محسوب می‌شود.
  1396/3/23 09:30

  بهره‌گیری از انرژی خورشیدی در استخراج مس

  شیلی با کمک انرژی خورشیدی می‌تواند تولید مس را افزایش دهد

  شیلی با مشکلات بسیاری از جمله کمبود برق مواجه است. با این حال به گفته کارشناسان، این کشور با استفاده از مزارع انرژی خورشیدی می‌تواند نرخ استخراج مس را در فرآیندهای لیچینگ معادن خود از جمله اسکوندیدا تا 85 درصد افزایش دهد.
  1396/3/21 14:00
14
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: