معدن - گفت و گو

  علیرضا ضیایی، مدیرعامل شرکت کاوند نهان زمین در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  بر دانش فنی و توانمندی شرکت‌های دانش‌‌بنیان داخلی تکیه کرده‌ایم/ اکتشاف معادن مغفول مانده است

  اکثر ذخایر معدنی کشور در مناطق دورافتاده و محروم واقع شده‌اند و با توجه به کوچک‌مقیاس بودن، کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این میان، ذخایر بسیار بزرگی نیز که به بهره‌برداری رسیده‌اند، صنایع معدنی چندان بزرگی در کنار آن‌ها شکل نگرفته است. اکتشاف، مقوله بسیار مهمی است که علی‌رغم اهمیت بالای آن طی سالیان اخیر مهجور واقع شده و این در حالی است که صنایع معدنی کشور به ویژه فولاد جهت تامین ماده اولیه مورد نیاز خود در آینده نزدیک ، نیازمند تامین هرچه بیشتر خوراک از معادن هستند. از سوی دیگر، تحریم‌های ظالمانه به سدی بزرگ جهت واردات برخی مواد اولیه و همچنین تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز تبدیل شده و بحران انرژی نیز فعالان معدن و صنایع معدنی را در تنگنای شدید اقتصادی قرار داده است. با این وجود، برخی شرکت‌های داخلی با تکیه بر دانش و تخصص متخصصان داخلی و همچنین مهندسی معکوس و بومی‌سازی، توانسته‌اند گام‌های مثبتی در راستای توسعه هرچه بیشتر بخش معدن و صنایع معدنی کشور بردارند. شرکت کاوند نهان زمین به عنوان زیرمجموعه شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر و چادرملو، یکی از شرکتهای پیشرو در کشور در این حوزه است که فعالیت خود را از سال 1391 در سطح ملی و برون‌مرزی آغاز کرده است. هدف از راه‌اندازی این شرکت، اجرای فعالیت‌های مرتبط با صنایع معدنی از جمله اکتشاف، استخراج، تملک و بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری و خرید معادن بوده است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی«فلزات آنلاین» با علیرضا ضیایی، مدیرعامل شرکت کاوند نهان زمین به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در ادامه خواهیم خواند:
  1401/8/7 14:48

  غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ایمیدرو؛ موتور محرک آموزش در بخش خصوصی/ استراتژی تقاضامحوری در ایمیدرو عملیاتی شده است

  نیل به اهداف یک سازمان بستگی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله و انطباق با محیط متغیر دارد. اجرای آموزش و بهسازی نیروی انسانی سبب می‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط، به طور موثر فعالیت‌های خو را ادامه دهند و برکارایی خود بیفزایند. بر همین اساس آموزش و بهسازی، کوشش مداوم و برنامه‌ریزی شده به وسیله مدیریت برای بهبود سطوح شایستگی کارکنان و عملکرد سازمانی است. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای توسعه زنجیره معدن و صنایع معدنی با رویکرد توسعه پایدار، همواره نگاه ویژه‌ای به اهمیت آموزش نیروی انسانی و همچنین جانشین‌پروری در سازمان داشته است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/5/26 13:28

  سید مصطفی سبزواری، مدیر برنامه‌ریزی، توسعه و تکنولوژی هلدینگ میدکو در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  میدکو، امانت‌دار آیندگان است

  نگاه ویژه جامعه جهانی به توسعه پایدار در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ چراکه آن‌ها خود را امانت‌دار آیندگان در حفظ محیط زیست، اقتصاد و جامعه می‌دانند اما نقش آموزش در توسعه پایدار  چیست؛ این مهم تا چه اندازه در توسعه صنایع معدنی جهان و ایران تاثیرگذار است و شرکت‌های بزرگ معدنی کشور برای این مهم چه اقداماتی انجام داده‌اند. در خصوص اهمیت این موضوع، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی با سیدمصطفی سبزواری، مدیر برنامه‌ریزی، توسعه و تکنولوژی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) انجام داده است که شرح کامل آن را در ادامه می‌خوانید.
  1401/5/15 17:19

  امیرعلی طاهرزاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  لزوم حمایت از دانش‌بنیان‌ها و توسعه فناوری جهت بومی‌سازی و ساخت داخل/ نگاه ویژه ایمپاسکو به مناطق کمتر توسعه یافته

  علی‌رغم اهمیت حوزه معدن و ذخایر معدنی، سهم این بخش مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور حدود یک درصد است. توسعه و گسترش عملیات‌های مختلف معدنی به ویژه اکتشاف طی سالیان اخیر، در دستور کار سازمان‌های دولتی مرتبط و همچنین بخش خصوصی قرار گرفته است و بر همین اساس، می‌توان با تکیه بر دانش و تخصص متخصصان داخلی و همچنین سرمایه‌گذاری مناسب و حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان، به این مهم سرعت بخشید. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با امیرعلی طاهرزاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت‌وگویی را تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/5/3 13:51

  علی ستاری، مدیر پروژه آهک اهر در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  به تولید 260 هزار تن آهک پخته در سال خواهیم رسید/ هدف اصلی پروژه، تامین خوراک مجتمع مس سونگون

  فاز نخست کارخانه آهک پخته و هیدراته اهر با هدف تامین آهک هیدراته مورد نیاز مجتمع مس سونگون، توسط شرکت خدمات فنی و مهندسی صنایع و معادن کانی مس اجرا و در تاریخ 10 تیر ماه به دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهور وقت افتتاح شد. در این خصوص با علی ستاری، مدیر پروژه آهک هیدراته اهر گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه شرح آن را خواهید خواند:
  1400/4/27 13:53

  محمدوحید شیخ‌زاده، مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»

  تولیدکنندگان سنگ‌آهن درگیر بخشنامه‌های متناقض هستند

  طی سال‌های گذشته، تولیدکنندگان محصولات سنگ‌آهنی در کشور بارها از دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار قیمت‌گذاری شفاف و منطبق با قیمت‌های جهانی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی شده‌اند. این در حالی است که این وزارتخانه تنها با عرضه این محصولات در بورس کالا موافقت کرده که باعث شده تا قیمت‌ این محصولات کمی افزایش یابد اما هنوز به قیمت‌های جهانی نرسیده‌ است. ضمن اینکه بسیاری از عرضه‌های کنسانتره و گندله بدون متقاضی رینگ بورس کالا را ترک کرده‌اند. طبق قانون زمانی که یک محصول در بورس کالا متقاضی ندارد، آن محصول مازاد تلقی شده و تولیدکننده می‌تواند بدون مجوز و پرداخت عوارض، نسبت به صادرات آن اقدام کند اما در مورد کنسانتره و گندله که از ابتدای سال جاری عرضه آن‌ها شدت گرفته، این اتفاق نیفتاده است و مجوز صادرات آن‌ها اعطا نمی‌شود. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محمدوحید شیخ‌زاده، مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/4/19 12:35

  امیرعلی طاهرزاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  لزوم هدایت سرمایه به سمت ذخایر معدنی دارای ارزش افزوده بالا/ توجه ویژه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته

  کشور ما با اینکه جز 10 کشور معدن از نظر دارا بودن ذخایر معدنی محسوب می‌شود اما سهم این بخش از اقتصاد کشور تنها حدود یک درصد است که متناسب با پتانسیل‌های آن نیست. با این حال، طی سال‌های اخیر با توجه به اقدامات صورت گرفته، تلاش شده است این سهم افزایش یابد و تحریم‌های اعمال شده علیه کشور به ویژه حوزه صادرات نفت خام، لزوم توجه به بخش معدن را دوچندان می‌سازد. بخش معدن کشور نیازمند توجه از ابتدای زنجیره یعنی اکتشاف بوده و در این راستا دولت طی سال‌های اخیر با استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی و همکاری‌های سازمان‌های دولتی تلاش کرده که سهم بخش خصوصی از معدن را افزایش دهد. در این رابطه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و استفاده از پتانسیل‌های علمی بخش دانشگاهی به ویژه در حوزه اکتشاف و فراوری ضروری به نظر می‌رسد که به نظر می‌رسد اقدامات اولیه در این زمینه صورت گرفته است. برای این منظور، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با امیرعلی طاهرزاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به گپ‌وگفت نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/3/8 12:13

  ابراهیم یوسفیان، مدیرعامل شرکت مهندسی مهان صنعت کانی در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  به اعتماد شرکت‌های معدنی نیاز داریم

  تحریم‌ها باعث شد بسیاری از صنایع نتوانند تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز خود را از خارج وارد کنند و به ناچار به توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی روی آوردند. با اینکه صنایع سازنده ماشین‌آلات توانایی خوبی در طراحی و ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی داشتند اما واردات، مانع شکوفایی پتانسیل‌های آن‌ها می‌شد. تحریم به صنایع داخلی فرصت داد بتوانند با توسعه توانمندی خود گوی سبقت را از رقبا بربایند و حتی به کشورهای دوردست نیز صادرات داشته باشند. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با ابراهیم یوسفیان، مدیرعامل شرکت مهندسی مهان صنعت کانی به گپ‌وگفت نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/2/18 15:06

  علی خطیبی، مدیرعامل شرکت راه‌سازی و معدنی مبین در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ظهور فصل جدید در صنعت سرب و روی با بهره‌برداری از معدن مهدی‌آباد

  معادن بزرگ همانند معدن سرب و روی مهدی‌آباد نیازمند فعالیت‌های معدنی گسترده هستند و بهره‌برداری از آن‌ها جز با استفاده از ماشین‌آلات و دستگاه‌های پیشرفته امکان‌پذیر نیست. کشور ما تولیدکننده ماشین‌آلات بزرگ معدنی نیست و در این زمینه به واردات وابسته است. به همین دلیل، در دو سال اخیر همزمان با تشدید تحریم‌های بین‌المللی و اعمال محدودیت‌های وارداتی، بخش معدن با چالش‌های جدی مواجه شده است. در این راستا، با علی خطیبی، مدیرعامل شرکت راه‌سازی و معدنی مبین به گپ‌وگفت نشسته‌ایم. متن کامل این گفت‌وگو در ادامه آمده است:
  1399/8/17 12:21

  مدیرکل امور اکتشافات معدنی وزارت صمت:

  لزوم انجام حفاری­‌های عمیق برای دستیابی به ذخایر بزرگ

  فلزات ‌آنلاین- ایران در زمینه تنوع مواد معدنی بین 10 کشور شاخص دنیا جای دارد اما از لحاظ ذخیره اکتشافی جایگاه پانزدهم جهانی را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش در معدنکاری اکتشاف است. توجه به این بخش ریسک سرمایه‌گذاری در معدن و استخراج را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش داده و منجر به رونق معدن و صنایع معدنی می‌شود ولی مطابق آمار یکی از مغفول‌ترین بخش‌های بودجه‌های سنواتی، اکتشاف ذخایر معدنی بوده است و در این میان هنوز هم بانکها ریسک این بخش را نپذیرفته و زیر بار تسهیلات‌دهی به این بخش نمی‌روند. متن زیر حاصل گفت و گو با اسدالله کشاورز مدیرکل دفتر امور اکتشافات معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت است..
  1398/6/11 20:26
26
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: