سنگ آهن، کنسانتره و گندله

  چین در مسیر کاهش واردات سنگ‌آهن

  تحلیل‌گران از پیش‌بینی رشد 3.5 درصدی تولید سنگ‌آهن چین طی سال 2023 میلادی به دلیل راه‌اندازی پروژه‌های جدید در این کشور خبر دادند. این کشور اکنون برنامه کاهش واردات را پیش رو دارد.
  1401/9/13 12:53

  مدیر کارخانه کنسانتره‌سازی شرکت فولاد سنگان خبر داد:

  رکوردشکنی ادامه‌دار در فولاد سنگان

  مدیر کارخانه کنسانتره‌سازی شرکت فولاد سنگان گفت: همکاران پر تلاش مجموعه در واحد کنسانتره‌سازی با تولید ۱۸ هزار و ۶۱۰ تن کنسانتره در روز، رکوردی جدید را ثبت کردند.
  1401/9/13 10:53

  بررسی بازار سنگ‌‌آهن در پی حمله روسیه به اوکراین

  تقاضای ضعیف، افزایش قیمت انرژی و تورم، از جمله مشکلاتی است که بازارهای جهانی با آن درگیر هستند و بازار سنگ‌آهن نیز از جمله این موارد است که تقاضا برای آن کاهش پیدا کرده و قیمت آن به کمترین سطح خود در چهار سال اخیر رسیده است. حدود ۶۳ میلیون تن از صادرات سنگ‌آهن توسط کشورهای روسیه و اوکراین انجام می‌شود که با شروع جنگ از ماه فوریه ۲۰۲۲ بین این دو کشور، مشکلات گسترده‌ای از جمله اختلال در شبکه راه‌آهن اوکراین، بسته شدن بنادر دریای سیاه به دلیل مصادره آن توسط روسیه، افزایش قیمت انرژی و همچنین رکود اقتصاد چین به دلیل محدودیت‌های کرونایی، باعث شده است تا تقاضا به میزان زیادی کاهش پیدا کند و این کاهش تقاضا و وجود عرضه مازاد منجر شده تا قیمت سنگ‌آهن به میزان زیادی کاهش یابد.
  1401/9/13 09:02

  جهش قیمت سنگ‌آهن بیش از انتظارات چین

  قیمت سنگ‌آهن در بازار فیزیکی برای تحویل به انبارهای شمال چین نسبت به پایین‌ترین میزان دو ساله خود افزایش یافت. همچنین این احساس خوش‌بینی‌ در بازار به وجود آمده که وضعیت دشوار ممکن است برای مواد اولیه فولاد به پایان برسد.
  1401/9/12 17:54

  جنگ اوکراین و روسیه و تاثیر آن بر عملکرد شرکت «Ferrexpo»

  به‌ طور خلاصه می‌توان مشکلات شرکت «Ferrexpo» در نیمه اول سال ۲۰۲۲ را به سه مورد کاهش راه‌های ارتباطی و افزایش هزینه حمل‌و‌نقل و توزیع محصولات، افت قیمت سنگ‌آهن به دلیل کاهش تقاضا و افت تولید به دلیل کاهش نیروی کار و در نهایت تعطیلی برخی از کارخانه‌های تولیدی خلاصه کرد. در نتیجه ترکیبی از عوامل کلیدی همچون کاهش ۲۱ درصدی حجم فروش، ۲۲ درصد کاهش قیمت برای سنگ‌آهن عیار پایین و افزایش ۲۰ درصدی نرخ حمل‌و‌نقل، درآمد شرکت با کاهش ۳۱ درصدی در نیمه اول سال ۲۰۲۲، به مقدار ۹۳۶ میلیون دلار آمریکا رسیده است. ضمن اینکه حاشیه سود شرکت از ۴۸.۸۵ به ۸.۷۶ درصد رسید که ناشی از آسیب وارده به دارایی‌ها و تجهیزات شرکت و کاهش «EBITDA» بوده است.
  1401/9/8 10:45

  مدیرعامل شرکت مادکوش مطرح کرد:

  راز چالاکی صنعت فولاد

  مدیرعامل شرکت مادکوش گفت: به نظر می‌رسد که عرضه زنجیره فولاد در بورس کالای ایران چندان کارساز نبوده و تا حدودی منجر به بهم‌ریختگی ساختار تعیین قیمت‌ها شده است. به منظور رفع ساختار شکل‌ گرفته فعلی و خروج از بحران‌ها در صنایع فولادی کشور، اصلاح و بازنگری کل زنجیره فولاد می‌تواند راهکاری مناسب‌تر باشد.
  1401/9/2 18:42

  رشد تولید کنسانتره و گندله در فولاد سنگان

  معاون بهره‌برداری شرکت فولاد سنگان گفت: شرکت فولاد سنگان در 6 ماه نخست سال جاری، موفق به ثبت دو رکورد در رشد 90 درصدی تولید کنسانتره و 14 درصدی تولید گندله شد.
  1401/9/2 10:53

  افت قیمت سنگ‌آهن تا احیای اقتصاد چین، بیشتر خواهد شد

  سنگ‌آهن، یکی از کالاهایی است که عملکرد ضعیفی در سال جاری داشته است و کاهش قیمت این ماده معدنی تا زمانی که اقتصاد چین احیا شود، بیشتر خواهد شد.
  1401/9/1 20:32

  بهره‌برداری از واحد کنسانتره آهن سرگز

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: هزینه سرمایه‌گذاری طرح و فعال‌سازی معدن، ۵۰ میلیارد تومان بوده است که به دنبال آن، ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده‌اند.
  1401/9/1 12:44

  رشد قیمت سنگ‌آهن با وعده حمایتی بانک خلق چین

  بانک خلق چین وعده حمایت از بخش املاک را مطرح کرد اما همچنان حاشیه سود تولید فولادهای ساختمانی در این کشور منفی است. به نظر می‌رسد که بازگشت مثبت قیمتی در بازار آهن و فولاد نیاز به گذشت زمان و بررسی میزان اثرگذاری این موعده در بازار راکد ساخت‌وساز چین دارد.
  1401/8/25 17:42
795
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: