مطالب مرتبط با واژه 'چین'

  کنترل بازار طلا در دست قدرت‌های اقتصادی

  تاجران از سرمایه‌گذاری در بازار طلا روی‌ برمی‌گردانند

  طلا از دیرباز به‌دلیل سودآوری و حاشیه زیان کمتر، در میان فعالان اقتصادی به عنوان یک دارایی امن شناخته می‌شود. این جایگاه تحت تاثیر عوامل متعدد اقتصادی در یک ماه گذشته دست‌خوش فراز و نشیب‌های فراوان شده است. به‌طوری که در پی تداوم افت ارزش این فلز قیمتی، سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر اهمیت بیشتری در میان سرمایه‌گذاران پیدا کرده است.
  1398/1/28 17:53

  عملکرد مالی سال 2018 واله بهتر از سال 2017

  تولید گندله و سنگ آهن واله در سال 2018 حدود 7 درصد افزایش یافت

  واله، بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن دنیا سالانه نزدیک به 400 میلیون تن سنگ آهن تولید می‌کند. بالغ بر 95 درصد تولید سالانه واله به سنگ آهن و گندله اختصاص دارد. داده‌های تولید و مالی سالانه این شرکت نشان‌دهنده تولید و درآمد بیشتر در سال 2018 نسبت به سال پیش از آن است. این شرکت در سال 2018 بالغ بر 6.6 درصد سنگ آهن و گندله بیشتری نسبت به سال 2017 تولید کرد. همچنین رشد 8 درصدی EBITDA، شاخص‌های مالی بهتری را برای غول سنگ آهن دنیا در سال 2018 نسبت به سال 2017 نشان می‌دهد.
  1398/1/28 11:08

  بیش از 64 درصد سنگ و کنسانتره منگنز صادراتی آفریقای جنوبی به چین صادر می‌شود

  افزایش 30 درصدی واردات سنگ و کنسانتره منگنز چین در سال 2018

  چین یکی از قدرت‌های بزرگ تجارت جهانی همواره نقش تعیین‌کننده‌ای در بازار محصولات معدنی داشته است. این کشور به عنوان مقصد اصلی سنگ و کنسانتره منگنز صادرشده دنیا نیز محسوب می‌شود. آفریقای جنوبی با صادرات بیش از 17 میلیون تن سنگ و کنسانتره منگنز در سال 2018 به‌عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده جهانی این محصولات شناخته می‌شود. کشورهای آفریقای جنوبی و استرالیا با تامین 60 درصد سنگ و کنسانتره منگنز وارداتی چین در سال 2018 نقش مهمی در این بازار ایفا می‌کنند.
  1398/1/26 18:07

  بررسی بازار مس در 8 هفته اخیر

  کاهش قیمت مس در پی افت نرخ رشد اقتصادی

  مذاکرات بین چین و آمریکا و احتمال حصول توافق بین این دو کشور که مدتی است موجب حمایت از رشد قیمت مس در جهان شده است، به تناوب با عوامل بازدارنده‌ای از جمله تقویت شاخص دلار، کاهش تولید، چشم‌انداز تاریک رشد اقتصاد جهانی و ... روبه‌رو می‌شود. گزارش‌هایی که اخیرا توسط قدرت‌های برتر اقتصادی و صندوق بین‌المللی پول در زمینه رشد اقتصادی ارایه شده ابهامات زیادی در خصوص آینده تقاضای مس ایجاد کرده است. کاهش رشد اقتصادی در جهان مهم‌ترین عامل تغییر قیمت‌ها در آینده نزدیک خواهد بود.
  1398/1/25 17:32

  تأثیر توافق احتمالی چین و آمریکا بر شاخص مدیران خرید چین

  صعود شاخص مدیران خرید در چین

  در حالی که خبرها حاکی از توافق قریب‌الوقوع آمریکا و چین در سال جاری بود، هنوز این امر محقق نشده است. همگام با نزدیک شدن به توافق تجاری بین 2 قدرت اقتصادی، شاخص‌های اقتصادی نیز رو به رشد بوده‌اند. از ابتدای سال 2019، شاخص مدیران خرید که نماد مهمی در نشان دادن اوضاع کسب و کار است، پس از 10 ماه سیر نزولی، در 2 ماه اخیر رشد داشته است.
  1398/1/24 17:35

  بررسی بازار ورق گرم فولادی شانگهای در ماه مارس

  اجرای سیاست کاهش مالیات بر ارزش افزوده در چین

  تا نیمه ابتدایی ماه مارس، روزهای پر رونقی برای ورق گرم فولادی در بورس شانگهای رقم خورد؛ هرچند که این روند مثبت پایدار نبود و در هفته سوم با کاهش 27 دلاری مواجه شد. در ادامه طی هفته پایانی این ماه، قیمت‌ها مجددا افزایشی شدند و با وجود نوسانات متعدد، از روند بهتری نسبت به هفته قبل آن برخوردار بودند. گفتنی است از ابتدای ماه آوریل سیاست‌های حمایتی دولت چین از اقتصاد این کشور اجرایی شده‌اند و انتظار می‌رود شاهد روند رو به رشدی در بازار فلزات آن باشیم.
  1398/1/24 15:46

  سیاست‌های اقتصادی 2018 چین، حامی ورق گرم فولادی

  تولید ورق گرم فولادی چین، رو به رشد بود

  کشور چین به واسطه حجم بالای تولید فولاد و محصولات آن از اثرگذاری بالایی در بازار فولاد جهان برخوردار است. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش نگاهی به آمار تولید ورق گرم فولادی این کشور در سال 2018 با تمرکز بر نیمه دوم سال انداخته و مقایسه‌ای با میزان تولید در سال 2017 انجام داده است.
  1398/1/18 20:00

  کاهش شدید تولید سنگ آهن چین در سال 2018

  دولت چین بر حفاظت از محیط ‌زیست اصرار دارد

  در سال 2018 و با حاد شدن مسائل زیست‌محیطی، دولت چین تصمیم به محدود کردن فعالیت صنایع فولادسازی گرفت. از اقدامات دولت چین در این زمینه می‌توان به توقف تولید سنگ آهن از معادن با کانسارهای کم کیفیت اشاره کرد. به دلایل ذکر شده تولید سنگ آهن در سال 2018 نسبت به سال پیش از آن افت شدیدی داشت. همچنین اعمال محدودیت تولید زمستانه برای فولادسازان و احتمال افزایش تقاضای سنگ آهن پس از فصل زمستان، موجب شد میانگین ماهانه تولید سنگ آهن در 3 ماه پایانی از تمام ماه‌های سال 2018 بیشتر باشد.
  1397/12/28 13:20

  حادثه معدن واله و بازار کنسانتره و گندله سنگ آهن

  قیمت مواد خام فولادسازی با احتمال رشد تقاضای فولاد در بهار، افزایش یافت

  افزایش حساسیت‌های دولت چین در زمینه حفاظت از محیط ‌زیست، حادثه شکستن سد باطله معدن واله در برزیل و احتمال افزایش تقاضای فولاد در فصل بهار به‌عنوان فاکتورهای مهم در تعیین شاخص قیمت مواد خام فولادسازی ازجمله سنگ آهن، کنسانتره و گندله آن در یک ماه اخیر به‌حساب می‌آیند.
  1397/12/21 15:55

  بررسی بهای بیلت در بازار چین

  فوریه ماه خوبی برای بیلت فولادی بود

  در ماه فوریه بیلت فولادی با وجود افت‌وخیزهای قیمتی که تجربه کرد، با قیمت مناسبی در بازار چین به فروش رفت. حادثه معدن سنگ آهن واله برزیل، رشد قیمت قراضه در بازارهای جهانی، پیشرفت در مذاکرات میان دولت چین و ایالات متحده را باید از دلایل اصلی رونق بازار این محصول دانست. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش، نگاهی به بازار بیلت چین انداخته است.
  1397/12/21 15:54
150
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد آذربایجان
بنر صنیع کاوه
بنر صبانور
فولاد متیل
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ محمدرضا بهرامن/ رئیس خانه معدن ایران

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: