مطالب مرتبط با واژه 'پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین'

  درخواست جمهوری دموکراتیک کنگو از معدن‌کاران بین‌المللی برای اجرایی کردن طرح‌های جدید

  احتمال افزایش دوباره قیمت کبالت

  وزارت صنایع جمهوری دموکراتیک کنگو خبر از درخواست تخصیص کدهای معدنی (Mining Code) جدید برای سرمایه‌گذران و معدن‌کاران بین‌المللی داده است. در این گزارش نگاهی به این اتفاق انداخته می‌شود.
  1397/7/9 11:02

  نگاهی به برخی شاخص‎‌های بین‌المللی کشور قبل و بعد از برجام

  برجام به روایت اعداد

  خروج آمریکا از برجام، دورنمای فعالیت بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری وارد شده به ایران را نامشخص ساخته است. این مهم با تحریم‌های مرداد و آبان امسال شرایط سخت‌تری را پیش روی اقتصاد کشور قرار می‌دهد. ایران با وجود برخورداری از ذخایر غنی طبیعی، از منابع مالی کافی برای بهره‌برداری همه جانبه از آن‌ها برخوردار نیست، این امر ورود سرمایه‌گذار خارجی، برای راه‌اندازی طرح‌های بلندمدت معدنی و صنعتی را که به‌شدت هزینه و زمان‌بر هستند، بیش از پیش ضروری می‌کند. صنایع پتروشیمی و طرح‌های کلان صنعتی و معدنی مانند فولاد، سرب و روی و ... و نیز حال و روز وخیم صنعت خودروسازی کشور نیازمند توجه خاص در دو حوزه تامین سرمایه و دانش فنی و تکنولوژی است تا بتوانند با حداکثر بهره‌وری به تولید بپردازند. هرچند در سال‌های اخیر دولت تلاش کرده است تا تحت لوای برجام، روابط بین‌المللی را التیام بخشیده و جذب سرمایه ‌و دانش خارجی را تسهیل کند؛ اما خروج آمریکا از برجام، ابعاد این تفاهم‌نامه را پیچیده‌تر کرده است. مشکل به همین امر نیز ختم نمی‌شود و وجود مشکلات بسیار در نظام اداری در کنار تهدیدات و تحریم‌های بین‌المللی منجر به کُند شدن روند جذب سرمایه خارجی شده است. در آخرین گام، خروج آمریکا از برجام به ایجاد اختلالی بزرگ در فعالیت شرکت‌های خارجی حاضر در ایران منجر شد؛ به‌نحوی که برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها بلافاصله پس از خروج آمریکا از برجام از کشور خارج شده و یا فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند.
  1397/5/13 15:27

  تقاضای کک سوزنی در صنایع باتری فزونی می‌یابد

  کک سوزنی در انحصار چند شرکت

  کُک، ماده جامد پرکربنی است که با تقطیر و پخت آهسته زغال‌سنگ تولید می‌شود. کک نفتی نیز یکی از مشتقاتی است که هنگام تولید کک از قطران زغال‌سنگ و یا به‌عنوان یک محصول جانبی در پالایشگاه‌های نفت تشکیل می‌شود. در این گزارش بازار کک سوزنی از زاویه تولیدات جهانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  1397/5/11 09:25

  بررسی تولیدات فولاد جهان در نیمه نخست سال 2018

  دورخیز فولاد هند برای تصاحب مقام دوم ژاپن

  اطلاعات انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد که تولید فولاد خام جهان در ماه ژوئن سال 2018 با 5.8 درصد افزایش در معیار سالانه، 151.4 میلیون تن نسبت به سال قبل رشد داشت. این افزایش، میزان تولیدات فولاد در 6 ماه نخست سال 2018 را به 881 میلیون و 400 هزار تن رساند که به معنای رشد 4.6 درصدی تولید این محصول در مدت مشابه از سال 2017 است. در این گزارش نگاهی به تولیدات فولاد در 6 ماهه ابتدای سال 2018 انداخته می‌شود.
  1397/5/10 10:14

  کلنگ‌زنی و افتتاح چند طرح معدنی و صنعتی در استان کردستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت

  عملیاتی شدن 3 طرح بزرگ صنعتی در استان کردستان

  در روز 5 شنبه، 28 تیر ماه 1397 مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح ۴ طرح معدنی و صنعتی در استان کردستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تنی چند از مقامات استانداری و نمایندگان مجلس استان کردستان در شهرهای بیجار، قروه و سقز برگزار شد.
  1397/4/30 13:31

  الکترود گرافیتی در تنگنای کک سوزنی

  نگاهی به تقاضای الکترود گرافیتی در بازار جهانی

  طبق گزارش انجمن جهانی فولاد طی سال 2018 میزان تقاضای بازار جهانی الکترود گرافیتی به 850 هزار تن خواهد رسید. چین با آنکه نسبت به کوره بلند و القایی از درصد بسیار کمتری از کوره قوس استفاده می‌کند اما به تنهایی 716 هزار تن از این حجم مصرف را به خود اختصاص داده است. در این گزارش تقاضای جهانی الکترود گرافیتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  1397/4/30 08:17

  موج صادرات نیکل اندونزی در ماه مِی 2018

  نگاهی به تولید نیکل و کبالت کشور اندونزی

  در ماه مِی کشور اندونزی رشد سالانه بسیار بالایی را در صادرات برخی کامودیتی‌ها‌ به سایر نقاط دنیا تجربه کرد. این رشد از افزایش قیمت برخی فلزات اساسی ناشی شده بود. نیکل، کبالت، زغال‌سنگ، آلومینیوم و مس رشد قیمت نسبی را تا قبل از اواسط ماه آوریل تجربه‌ کردند و این امر نیز بر رشد صادرات اندونزی مؤثر بود؛ هر چند پس از آن قیمت‌ فلزات اساسی با راه افتادن جنگ تجاری رو به افول گذاشت.
  1397/4/11 16:41

  نگاهی به تغییرات قیمت فلزات اساسی در روزهای اخیر

  بررسی اثر جنگ تجاری بر کاهش قیمت فلزات اساسی

  در هفته‌ تجاری گذشته، اکثر فلزات اساسی کاهش قیمتی را تجربه کردند، به نظر می‌رسد دلیل این امر روبه‌رو شدن اقتصادهای بزرگ با تهدیدات تعرفه‌ای بوده‌ است. در این گزارش نگاهی به بررسی نحوه تغییرات قیمتی فلزات پایه در هفته گذشته می‌شود.
  1397/4/6 16:01

  محمد حیدرزاده، مدیرعامل شرکت ذوب روی بافق

  ارتقای بهره‌وری منجر به ثروت‌آفرینی بیشتر می‌شود

  بسیاری از واحدهای تولید شمش روی در جهان با ظرفیت‌های بسیار بالایی مشغول تولید هستند. به‌طوری که میزان تولید یکی از این واحدها در برخی موارد، حتی ممکن است بیش از تولید سالانه مجموع بیش از 80 واحد شمش روی در ایران باشد. در عین حال موضوع مورد توجه این واحدهای بزرگ تولید شمش روی در دنیا، بهره‌وری است و همواره ارتقای بهره‌وری در ابعاد مختلف تولیدی و سازمانی از اهداف اصلی این تولیدکنندگان است. در حالی که واحدهای تولیدی بعضا کوچک و پراکنده در ایران فاقد بهره‌وری لازم برای تولید اقتصادی شمش روی هستند. البته واحدهای نسبتا بزرگتر تولید شمش روی پس از بحران ایجاد شده در این صنعت تا حدی به موضوع بهره‌وری توجه کرده‌اند و حتی با وجود کمبود مواد اولیه توانستند خود را از بحران دور کنند. بنابراین واحدهای تولید شمش روی باید موضوع بهره‌وری را هم در بخش تولید و هم در ساختار سازمانی در دستور کار خود قرار دهند.
  1397/3/30 09:22

  مهدی ثقفی، مدیر عامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)

  حلقه‌های اتصال چرخه تولید در صنعت آلومینیوم منقطع است

  یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای توسعه، تامین منابع مالی مناسب و به‌هنگام صنایع کشور است. در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات و معضلات بسیاری همراه است، یافتن مسیرهای مناسب برای تامین منابع مالی طرح‌های توسعه‌ای می‌تواند به ‌بهبود شرایط اقتصادی کمک کند. در این راستا ماهنامه اخبار فلزات با مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) به گفت‌وگو نشسته است. مهدی ثقفی معتقد است که با توجه به محدودیت‌های بسیار زیاد صنایع کشور و مخصوصا آلومینیوم، تامین منابع مالی صحیح می‌تواند بخشی از مشکلات موجود را کاهش دهد. شرح مفصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/3/28 10:32
17
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صنیع کاوه
اذرنبش تبریز
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
فولاد متیل
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ محمدرضا بهرامن/ رئیس خانه معدن ایران

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: