اسلایدر اصلی

  هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

  هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.
  1398/4/22 12:11

  ریخته‌گری، هنری ممنوعه

  یکی از مزایای آلومینیوم، قدرت شکل‌پذیری خوب آن است که از طرق مختلف و با استفاده از طراحی‌های متنوع می‌توان اشکال خاص و جدیدی را به وسیله آن به‌وجود آورد، به همین خاطر است که فعالین این حوزه، ریخته‌گری را هم فن، هم هنر و هم دانش می‌دانند و این قابلیت خاص فلز آلومینیومی موجب شده که تا این اندازه ریخته‌گری قطعات آلومینیومی رواج داشته باشد. به همین دلیل از تولید قطعات مصرفی و خانگی که حساسیت کمتری دارند تا قطعات خودرو که باید به دقت تزریق و پرداخت شوند؛ از این فلز استفاده گسترده‌ای می‌شود.
  1398/4/15 21:52

  علیرضا اقصایی، مدیرعامل شرکت صنعتی پژوهان کیا در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  تصمیم‌گیری‌های اشتباه دولت بسیاری را از چرخه فعالیت خارج کرد

  بسیاری از قطعات آلومینیومی که در اطراف ما وجود دارند و ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم با روش ریخته‌گری تولید شده‌اند. علت اصلی کاربرد فرآیند ریخته‌گری در تولید قطعات مختلف این است که می‌توان با این روش، هر وسیله‌ای با هر شکلی یا کاربردی را تولید کرد؛ به همین خاطر، در صنایع خودروسازی، یراق‌آلات، رادیاتور خانگی، لوازم خانگی، موتورهای الکتریکی و ... کاربرد دارد اما مشکلاتی که درخصوص تامین سرمایه در گردش، تکنولوژی نوین، واردات قطعات و ... وجود دارد، موانعی را در سال‌های اخیر، برای تولیدکنندگان قطعات ریختگی و فعالان این حوزه به وجود آورده است در همین رابطه درخصوص استفاده از قطعات ریختگی در صنایع مختلف تولیدی از جمله صنعت خودروسازی، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، با علیرضا اقصایی، مدیرعامل شرکت صنعتی پژوهان کیا، به گفت‌وگویی به شرح زیر پرداخت:
  1398/4/15 21:54

  مجید سیفان، مدیر عامل شرکت زرد شمشال در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  بزرگ‌ترین مشکل تولیدکنندگان بیلت و مقاطع برنجی دسترسی به ضایعات است

  با توجه به اینکه تولیدکنندگان مقاطع و بیلت برنجی دسترسی به کاتد مس ندارند و نمی‌توانند مایحتاج خود را از طریق شرکت در بورس کالا تهیه کنند، دسترسی به ضایعات مسی و برنجی برای آن‌ها حیاتی است؛ در واقع پرمصرف‌ترین صنعتی که از قراضه به عنوان مواد اولیه استفاده می‌کند، همین صنعت تولیدی مقاطع، لوله و بیلت‌های برنجی است، با توجه به اینکه افت قیمت قراضه در چند هفته اخیر، خرید و فروش ضایعات را کمتر کرده است، می‌خواهیم بدانیم مصرف‌کنندگان این ضایعات چگونه احتیاجات خود را برطرف می‌کنند. در همین خصوص با مدیر عامل شرکت زرد شمشال یکی از معتبرترین واحدهای تولیدکننده این محصولات به گفت‌وگو نشستیم و آنچه از نظر شما می‌گذرد حاصل گپ‌وگفت خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید سیفان است:
  1398/4/9 10:31

  چرا با حذف یک خریدار بزرگ، دسترسی به ضایعات مس تسهیل نیافت؟

  شرکت ملی صنایع مس ایران طی چند سال منتهی به پایان سال 96، با خرید سالانه بین 40 تا 45 هزار تن شمش مسی که عمدتا از ذوب قراضه های مسی تولید می‌شد، بزرگ‌ترین خریدار غیر مستقیم ضایعات مس در کشور محسوب می‌شد. طبیعی است که خرید قراضه از بازار که بر اساس ارز آزاد قیمت‌گذاری می‌شد و فروش محصول که بر اساس ارز نیمایی قیمت‌گذاریی می‌شود، برای این شرکت مقرون به صرفه نیست. انتظار بر این بود که با کنار رفتن این خریدار بزرگ، دسترسی به قراضه مسی و حتی آلیاژی برای سایر مصرف‌‌کنندگان آسان شود؛ اما این اتفاق نیفتاد و از ابتدای سال 97 که خرید شمش مس این شرکت به زیر هزار تن کاهش یافت. در این یادداشت از هفته نامه «فلزات آنلاین»، در نظر داریم بررسی کنیم که چرا خروج یک خریدار بزرگ از بازار، دسترسی به ضایعات مس را برای تولیدکنندگان تسهیل که نکرد، هیچ! این دسترسی سخت‌تر هم شد؟
  1398/4/9 10:13

  جواد علی ‌محمدی، مدیر عامل شرکت آلومتک در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  استفاده از ضایعات آلومینیومی برای تولیدکنندگان مفتول به صرفه نیست

  استفاده مجدد از ضایعات در چرخه تولید محصولات آلومینیومی، یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که در سال‌های اخیر از سوی فعالان این حوزه مطرح شده است؛ این درحالی است که کشورهای اروپایی در این زمینه، سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای انجام داده‌اند، با این حال کشور ما به تازگی وارد این حوزه شده و متاسفانه سرمایه‌گذاری‌های انجام گرفته در این زمینه، نیز کافی نیست؛ درصورتی که باید توجه داشته باشیم که استفاده مجدد از قراضه‌های آلومینیومی می‌تواند کیفیت زندگی مردم را به میزان زیادی بهبود بخشیده و آلاینده‌های محیط‌زیست را به میزان چشمگیری کاهش دهد؛ به همین جهت، کارشناسان و فعالان این حوزه معتقدند که روند استفاده از ضایعات در تولید محصولات آلومینیومی، باید شیب شتابانی به خود گیرد. در همین رابطه برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه استفاده ضایعات در صنعت تولید سیم و کابل مفتولی، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، با جواد علی ‌محمدی، مدیر عامل شرکت آلومتک، به گفت‌وگویی به شرح زیر پرداخت:
  1398/4/2 09:52

  براساس یادداشتی از «فلزات آنلاین»؛

  افول یک صنعت؛ ورود تکنولوژی‌های نوین و تغییرات بنیادین بازار

  افول صنعت تولید شمش مسی و آلیاژی در کشور دلایل بیشماری دارد، اما دو دلیل عمده آن ورود تکنولوژی‌های نوین و تغییرات بنیادین بازار است.
  1398/3/25 20:02

  سیاوش قشونی، رئیس‌هیات‌مدیره‌گروه‌ صنعتی‌قشونی، درگفت‌و‌گو با‌«فلزات آنلاین»؛

  صادرات بیلت برنجی‌ باید افزایش یابد

  چند سالی است که میزان تولید بیلت مسی و آلیاژی در کشور به دلیل تقاضای محدود، کاهش داشته است؛ حتی می‌توان گفت معدود شرکت‌هایی هستند که در زمینه تولید این نوع بیلت‌ها فعالیت می‌کنند. بیلت مسی توسط یکی از شرکت‌های داخلی به اندازه نیاز خودش تولید می‌شود و کل مصرف کشور نیز در همین حد است. اما بیلت آلیاژی، به‌خصوص بیلت برنجی، توسط تولیدکنندگان مقاطع برنجی که با تکنولوژی اکستروژن مقاطع تولید می‌کنند، تولید می‌شود که عموما این تولیدکنندگان به اندازه مصرف خود بیلت تولید می‌کنند. یکی از شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت گسترده‌‌تری دارد، گروه صنعتی قشونی است که نه تنها بیلت مورد نیاز خود و همکارانش را تولید می‌کند، بلکه سهمی هم از بازار کشورهای آسیایی به خود اختصاص داده است. در همین راستا خبرنگار ما با سیاوش قشونی، رئیس هیات مدیره این شرکت، به گفت‌و‌گو نشسته و آنچه در ادامه می‌خوانید حاصل همین گپ‌وگفت است:
  1398/3/25 19:42

  آلومینیوم از قطار توسعه جاماند

  پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، صنعت آلومینیوم یکی از صنایعی است که همواره با کمبود مواد اولیه روبه‌رو بوده و هست و اقدامات انجام شده تاکنون نتوانسته است این معضل بزرگ را حل و فصل کند؛ علاوه بر اینکه توسعه ظرفیت داخلی تولید شمش خام اولیه همیشه از تقاضا عقب‌تر بوده است، عدم وجود مواد اولیه معدنی و همچنین نارسایی زیرساخت‌های ضروری سبب شده است تا دو تولیدکننده بزرگ هم نتوانند با ظرفیت کامل فعالیت کنند. قریب به 30 سال است که به ضعف در زمینه تولید ماده معدنی بوکسیت در کشور پی برده‌ایم اما با این حال هنوز نتوانسته‌ایم اولین مشکل بر سرراه تولیدکنندگان را مرتفع کنیم، چنانچه در حال حاضر بیش از ۶۵ درصد آلومینای مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود؛ هرچند طرح‌های توسعه‌ای تولید آلومینا و آلومینیوم با تکیه بر معدن بوکسیتی که در گینه در اختیار کشور است در حال اجرا هستند اما همچنان تامین بوکسیت و آلومینا برای طرح‌های جدید با توجه به عدم توسعه معدن بوکسیت گینه، شرایط حاکم بر روابط بین‌المللی کشور و همچنین ساختار جهانی صنعت آلومینیوم در هاله‌ای از ابهام است.
  1398/3/21 09:31

  امیرعباس‌مهدوی،مدیرعامل شرکت‌ فناوری‌ ذوب گلپایگان در گفت‌وگو با «فلزات‌آنلاین»:

  ممنوعیت واردات شمش از عراق، صنعت آلومینیوم را فلج می‌کند

  یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در صنعت آلومینیوم مساله خودتحریمی است که برخی از مدیران ما به آن دچار شده‌اند و به جای اینکه در شرایط سخت، تصمیم‌های صحیح و به‌موقع بگیرند، شرایط سخت‌تری را برای تولیدکنندگان به‌وجود می‌آورند. یکی از این نوع تصمیمات، ممنوعیت واردات شمش آلومینیومی از عراق است. تصمیمی که به ظاهر برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی گرفته شده است اما به باور بسیاری از ناظران بازار به ضرر بسیاری از تولیدکنندگان شمش‌های آلومینیوم آلیاژی تمام شده است. البته برخی از تولیدکنندگان نیز نظرات متفاوتی دارند و معتقدند که ایجاد این ممنوعیت برای ورود شمش‌های وارداتی در نهایت می‌تواند موجب ارتقای صنعت آلومینیوم کشور شود. به همین جهت با امیرعباس مهدوی، مدیرعامل شرکت فناوری ذوب گلپایگان به گفت‌‌وگو نشسـتیم و در رابطه با تاثیر این ممنوعیت بر رونق یا رکود صنعت آلومینیوم و صنایع پایین‌دستی، سوالاتی را پرسیدیم.
  1398/3/21 09:09
491
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد متیل
بنر صنیع کاوه
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
اذرنبش تبریز
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: