اسلایدر اصلی

  دویست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

  دویست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.
  1400/11/2 11:02

  حسین کهزاد، مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  حل چالش کمبود انرژی نیازمند تفکر ملی و فرا صنعتی است/ به دنبال تولید دو میلیون تن محصول فولادی هستیم

  برنامه‌ریزی برای دستیابی به تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 با اجرای طرح‌های فولادی هفتگانه در اقصی نقاط کشور شروع شد که این طرح‌ها سرآغازی بر حرکت صنعت فولاد کشور برای دستیابی به هدف یاد شده بودند. در آن سال‌ها، صنعت فولاد کشور اغلب رو به جلو حرکت می‌کرد و این پروژه‌ها نیز یکی پس از دیگری به بهره‌برداری رسیدند اما در یکی دو سال اخیر به ویژه سال جاری، چالش کمبود انرژی به معضل نخست صنعت فولاد تبدیل شده و کمبود برق در تابستان کاهش تولید را در این زنجیره در پی داشته است. در خصوص این موضوع، حسین کهزاد، مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان در گفت‌وگو خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت کمبود انرژی در کشور یک معضل ملی است و تنها به صنعت فولاد تعلق ندارد و برای برطرف کردن آن باید یک تفکر ملی فارغ از نگاه بنگاهی و صنعتی شکل بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو در ادامه آمده است:
  1400/11/2 14:25

  دویدن در تاریکی

  ارزهای دیجیتال، یکی از موضوعات مهم در سطح جهان است که کشورهای پیشرفته اقتصادی از مدت‌ها قبل نگاه ویژه‌ای به آن داشته‌اند. این حوزه با سرمایه‌گذاری شرکت‌های معتبر دنیا در طی سالیان اخیر با چنان ارزشی مواجه شده است که بر اساس گفته بسیاری از کارشناسان، اقتصاد جهان در آینده نه چندان دور، به سمت‌ رمز ارزها حرکت خواهد کرد. بر همین اساس، نیاز است تا جوامع مختلف برنامه‌ریزی و اقدامات لازم جهت دسترسی به دانش و اطلاعات مورد نیاز ارزهای دیجیتال را در دستور کار خود قرار دهند و زیرساخت‌های لازم جهت به‌کارگیری سودمند از آن را فراهم سازند.
  1400/11/2 12:02

  مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران خبر داد:

  طرح‌های بنیادین احیا و توسعه گروه ملی/ اجرای چهار طرح مهم در راستای ارتقای کمی و کیفی محصولات

  مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران گفت: با توجه به شرایط بازار و در راستای ارتقای کمی و کیفی تولیدات شرکت، قصد داریم چهار طرح مهم را در گروه ملی اجرا کنیم و ان‌شاءالله با تحقق این طرح‌ها، تحول بزرگی در شرکت ایجاد خواهد شد.
  1400/10/27 19:31

  محمود علی حریم‌کیش، رئیس هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی لامرد در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  استقبال از سرمایه‌گذاران با تکمیل زیرساخت‌های لازم/ نگاه به توسعه صنعت آلومینیوم

  مناطق ویژه اقتصادی در سراسر جهان از جنبه‌‎های مختلفی حائز اهمیت هستند. این مناطق بیشتر در سواحل دریاهای آزاد قرار دارند و به عنوان محلی امن برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی محسوب می‌شوند. چراکه از بک سو، زیرساخت‌های اساسی مانند آب، برق، گاز، راه دسترسی و... در این مناطق برای سرمایه‌گذاران فراهم خواهد شد و از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران در این مناطق از معافیت‌های مالیاتی برخوردار هستند و تجارت به آسانی و سرعت بیشتری انجام می‌شود. در کشور ما نیز مناطق ویژه اقتصادی متعددی وجود دارند که در میان آن‌ها، منطقه ویژه لامرد با توجه به موقعیت استراتژیکی و جغرافیایی خاص توانسته است از نظر جذب سرمایه‌گذاری عملکرد مطلوبی را داشته باشد و به محلی مناسب جهت سرمایه‌گذاری تبدیل شود. مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) به عنوان پیشرفته‌ترین واحد تولید آلومینیوم در کشور در این منطقه قرار دارد و منطقه ویژه لامرد به نمایندگی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، برنامه‌های متعددی را برای صنایع پایین‌دستی آلومینیوم در نظر گرفته است. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محمود علی حریم‌کیش، رئیس هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی لامرد به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در زیر می‌خوانیم:
  1400/10/25 13:40

  معادله مبهم

  قیمت‌گذاری دستوری یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اقتصاد کشورهای در حال توسعه است و این موضوع از جنبه‌های گوناگون می‌تواند به اقتصاد کشورها به ویژه به تولیدکنندگان آسیب وارد کند. زمانی که با قیمت‌گذاری دستوری، بهای یک کالا پایین نگه داشته می‌شود، به تدریج سرمایه‌گذاران از حضور برای تولید کالا با قیمت پایین سر باز می‌زنند و همین امر موجب کاهش میزان تولید و در نهایت کمبود آن کالا خواهد شد.
  1400/10/25 13:29

  سیامک فتحی، مدیرعامل شرکت فنی مهندسی پدیده فولاد ارس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  نگاه بین‌المللی به اجرای پروژه‌های فولادی

  یکی از نقاط قوت صنعت فولاد کشور در سال‌های اخیر، طراحی و ساخت کاملا بومی کارخانه‌های فولادی بوده و همین موضوع موجب شده است تا بسیاری از فعالان و دست‌اندرکاران صنعت فولاد کشور نسبت به دستیابی به اهداف تعیین شده به ویژه در افق 1404 امیدوار باشند. نمونه این امر را می‌توان در طراحی و ساخت واحدهای تولید گندله، آهن اسفنجی و فولادسازی مشاهده کرد که شرکت‌های فنی و مهندسی توانمند کشور با تکیه بر نیروهای متخصص داخلی توانستند حتی در تحریم، این کارخانه‌ها را به بهره‌برداری برسانند. در این رابطه، سیامک فتحی، مدیرعامل شرکت فنی مهندسی پدیده فولاد ارس به خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت: این شرکت پس از طراحی و ساخت دو کارخانه فولادی و به تولید رساندن آن‌ها، قصد حضور در صنایع بین‌المللی فولاد را دارد و در این راستا، یک پروژه را در کشور ارمنستان اجرایی کرده است که امیدوار هستیم به زودی به بهره‌برداری برسد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
  1400/10/18 10:09

  ضایعات شما را خریداریم!

  قراضه فولادی به عنوان یکی از مهم‌ترین مواد اولیه صنعت فولاد، نقش بسیار مهمی در بازار این محصول ایفا می‌کند؛ به طوری که در حال حاضر به نوعی شاهد جنگ بر سر دریافت قراضه فولادی در میان تولیدکنندگان بزرگ فولاد و همچنین توزیع‌کنندگان آن در دنیا هستیم. قراضه فولادی نقش مهمی در افزایش عملکرد فولادسازان دارد زیرا با مصرف قراضه فولادی حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مصرف انرژی کاهش پیدا می‌کند. علاوه‌براین با مصرف قراضه، میزان سرباره و ناخالصی کاهش می‌یابد که این امر، افزایش میزان تولید فولاد در یک کارخانه را به همراه خواهد داشت.
  1400/10/18 10:15

  عباسعلی ناصحی، مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد دشتستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  مواد اولیه گران، مزیت صادراتی محصول را از بین می‌برد/ به دنبال زنجیره کامل تولید ورق گالوانیزه هستیم

  یکی از مهم‌ترین مزیت‌های صنعت فولاد کشور، دارا بودن چرخه کامل تولید از مواد اولیه تا محصولات نهایی است. این مزیت در سال‌های گذشته باعث شده بود، ایران به تدریج خود را در میان 10 تولیدکننده بزرگ این محصول در دنیا قرار دهد و از یک واردکننده، به یک صادرکننده تبدیل شود. با وجود اینکه قیمت فولاد در دنیا کاهش یافته اما قیمت برخی محصولات فولادی همچون ورق‌های فولادی در کشور ما بعضا گران‌تر از بازارهای جهانی به فروش می‌روند و همین مسئله باعث شده است تولیدکنندگان برخی محصولات فولادی همچون ورق گالوانیزه، با خطر از دست رفتن مزیت صادراتی در بازار کشورهای همسایه در مقابل محصولات چینی مواجه شوند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عباسعلی ناصحی، مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد دشتستان گفت‌وگو داشته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/10/11 12:17

  بندبازی روی سیم

  صنعت سیم و کابل ایران سابقه 50 ساله دارد و 80 درصد نیاز این کشور به انواع سیم و کابل توسط شرکت‌های داخلی تامین می‌شود. با این وجود، در حالی شاهد رشد و شکوفایی تولید در صنعت سیم و کابل در طی سالیان اخیر بوده‌‎ایم که متناسب با آن، معضلات و چالش‌های فروش در این صنعت، در هر دو حوزه داخلی و بین‌‌المللی افزایش یافته و تولیدکنندگان را با خسارت‌های سنگینی مواجه کرده است.
  1400/10/11 12:13
779
بنر صبانور
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: