اسلایدر اصلی

  مسعود محجل امامی، مدیرعامل شرکت صنایع ریخته‌گری سهند آذرین در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  تحریم، فرصت ناب برای رونق صنعت ریخته‌گری

  کاهش واردات و افزایش نرخ ارز، نقطه عطفی در صنعت ریخته‌گری کشور بوده است؛ چرا که در حوزه قطعات چدنی، مصرف‌کنندگان داخلی که بخش عمده‌ای از آن مربوط به صنایع خودروسازی است، به این باور دست یافته‌اند که تولید داخلی می‌تواند در جهت مرتفع‌سازی نیاز آنان پیش از پیش گام برداشته و امروز اعتماد به بخش داخلی جهت تولید قطعات چدنی بیش از هر زمان دیگری است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مسعود محجل امامی، مدیرعامل شرکت صنایع ریخته‌گری سهند آذرین به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/5/15 12:17

  تجربه تلخ 2015 در انتظار سنگ‌آهن؟

  سنگ‌آهن در بازارهای جهانی، روزهای ناامیدکننده‌ای را تجربه می‌کند. سایه کرونا هنوز هم بر این بازار پا برجا است و بحران بدهی شرکت‌های توسعه‌دهنده املاک چین، شرایط بازار را به سمت و سوی غیرقابل اطمینانی برده است. سنگ‌آهن از سال 2021 تاکنون روزهای پرنوسانی را تجربه کرد؛ صعود و رکوردشکنی تاریخی قیمت در ماه می 2021، حفظ سطوح بالای قیمتی در ژوئن و جولای، کاهش قیمتی به دلیل عزم جدی دولت چین برای کنترل قیمت و بحران ساخت ‌و ساز، سقوط به زیر 100دلار، بازگشت به مسیر رشد در واپسین روزهای سال 2021، استمرار روند صعودی در هفته‌های ابتدایی سال 2022 و حمله روسیه به اوکراین از جمله اتفاقات مهم در این بازار بود.
  1401/5/15 12:07

  دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

  دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.
  1401/5/15 10:22

  وحید سیدعلی، مدیرعامل شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ثبات؛ شرط اصلی خروج از رکود

  تامین مواد اولیه یکی از چالش‌های اساسی صنعت فولاد به شمار می‌آید که تحقق اهداف پیش‌بینی شده برای این صنعت را با ریسک‌های جدی مواجه می‌سازد. بر این اساس شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان با هدف و ماموریت ارائه خدمات اکتشاف، استخراج، فرآوری، بهره‌برداری و بازرگانی در حوزه صنعت و معدن کشور، با اولویت تامین نیازهای گروه فولاد خوزستان توانسته است بازوی کمکی این گروه باشد و تا حدودی دغدغه تامین کنسانتره این شرکت را برطرف کند. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با وحید سیدعلی، مدیرعامل شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان گفت‌وگویی را تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/5/8 12:45

  همان آش و همان کاسه

  در همه عرصه‌ها، جایگاه آموزش در افزایش سطح بهره‌وری به عنوان یکی از مکانیزم‌های اصلی و یک ضرورت شناخته می‌شود. ازاین‌رو آموزش در حوزه معدن و صنایع معدنی نیز از این قاعده مستثنی نیست. نیروی انسانی از بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین سرمایه هر سازمانی است که در کنار رشد کمی برای رشد کیفی آن، نیازمند آموزش پرسنل خواهد بود. در واقع آموزش مختص یک سن و یک دوره خاص و یک مکان ویژه نیست.
  1401/5/8 12:39

  دوراندیشی غیر قابل تصور

  در روزهای اخیر روند نزولی قیمت جهانی طلا، بازار را ملتهب کرده است؛ به طوری که طی روزهای منتهی به جمعه 24 تیر 1401، قیمت جهانی این فلز ارزشمند با رقم 17 هزار و 29 دلار داد و ستد شده است که این میزان در مقایسه با قیمت کنونی طلا، کاهش 0.78 درصدی یا 13.3 دلاری نسبت به مدت زمان مذکور را نشان می‌دهد.
  1401/5/1 11:57

  نوید ایزدپناه، نایب‌ رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  حکمرانی در معدن شفاف نیست

  شرکت هفت الماس در سال گذشته، به رغم تمام چالش‌های موجود از جمله قطعی برق و گاز، تحریم‌های داخلی و خارجی توانست طرح‌های توسعه‌ای خود، شامل تولید ورق قلع اندود و ورق سیلیکونی را محقق کند. این موفقیت ماحصل استراتژی و تصمیمات به موقع مدیران ارشد این شرکت است. در این خصوص خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با نوید ایزد‌ پناه، نایب رئیس هیئت مدیره این شرکت گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/28 14:34

  نیازمند طرحی نو در معدن‌کاری هستیم

  در حال حاضر چالش اصلی بخش معدن‌کاری کشور، فرسودگی و کمبود ماشین‌آلات معدنی است. این موضوع در تمامی حوزه‌های معدن‌کاری مشاهده می‌شود و پیمانکاران معدنی در این زمینه با چالش‌های زیادی مواجه هستند. کمبود ماشین‌آلات نیز در معادن بزرگ‌‍مقیاس و همچنین معادن متوسط و کوچک‌مقیاس دیده می‌شود. عمر بالای ماشین‌آلات معدنی به بزرگ‌ترین چالش این حوزه تبدیل شده است. تخمین زده می‌شود عمر متوسط ماشین‌آلات معدنی حدود 20 سال باشد و اگر این ماشین‌آلات فرسوده جایگزین نشوند، حفظ تولید نیز به چالش خواهد افتاد.
  1401/4/25 11:49

  سروش پرچمی، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت پرچمداران صنعت سپاهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  در تولید، فروش و سودآوری توقف‌ناپذیر هستیم/ بومی‌سازی قطعات خاص در آینده نزدیک

  اگرچه تحریم و برخی محدودیت‌ها و موانع اقتصادی باعث شده است بخش معدن و صنایع معدنی کشور با چالش‌های فراوانی طی سالیان اخیر مواجه شود اما در این بین، برخی شرکت‌های دانش‌بنیان با تکیه بر دانش و توان متخصصان داخلی، گام بزرگی را در راستای کاهش این مشکلات و همچنین بومی‌سازی قطعات خاص برداشته‌اند. شرکت پرچمداران صنعت سپاهان از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت کشور است که اقدامات ویژه‌ای را در راستای تامین نیاز صنایع فلزی کشور به ویژه فولاد به بعضی تجهیزات و قطعات انجام داده است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با سروش پرچمی، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت پرچمداران صنعت سپاهان گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/25 10:38

  حسین کاظمی‌مهر، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مجتمع فولاد و نورد آسین ابهر در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  به دنبال ایجاد ارزش افزوده در زنجیره فولاد هستیم/ اجرای پروژه بزرگ فولادی بدون اخذ وام

  یکی از راه‌های توسعه‌یافتگی کشورها، تکمیل زنجیره‌های تولید و ایجاد ارزش افزوده حداکثری است و از این رو، کشورهای توسعه‌یافته بیشتر روی محصولات نهایی و های‌تک، تکیه می‌کنند که توانسته‌اند سهم قابل توجهی از اقتصاد دنیا را از آن خود سازند. در این زمینه لازم است که صنعت فولاد کشور نیز با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، به سمت توسعه محصولات نهایی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این صنعت حرکت کند. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حسین کاظمی‌مهر، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مجتمع فولاد و نورد آسین ابهر به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/18 09:07
833
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: