مواد اولیه - مطالب ویژه

  بررسی تجارت جهانی و منطقه‌ای کرومیت (3)

  ترکیه؛ یکه‌تاز صادرات کرومیت منطقه

  کرومیت عمدتا در دنیا به فروکروم تبدیل می‌شود که در تولید فولاد زنگ‌نزن مصرف می‌شود. کانه‌های تجاری کرومیت حاوی 35 الی 68 درصد اکسید کروم هستند. در سال 2017 بیش از 30 میلیون تن کرومیت در دنیا از معادن برداشت شد که حدود 16 میلیون تن از آن به صورت کنسانتره کرومیت بین کشورها تجارت شده است. آفریقای جنوبی، قزاقستان و ترکیه از بزرگترین صادرکنندگان این محصول در دنیا هستند. ایران و عمان نیز جزو 10 کشور اول دارای ذخایر کرومیت و صادرکننده آن در دنیا محسوب می‌شوند.
  1397/10/20 13:29

  بررسی تجارت جهانی و منطقه‌ای کرومیت (2)

  چین؛ غول مصرف‌کننده کرومیت

  سه کشور آفریقای‌جنوبی، قزاقستان و هند بیشترین ذخایر مورد بهره‌برداری کرومیت دنیا را در اختیار دارند. حدود 510 میلیون تن ذخایر کرومیت در دنیا شناسایی شده‌اند که حدود 430 میلیون تن در آن در 2 کشور آفریقا و قزاقستان قرار دارد. 90 درصد از مصرف کرومیت در صنایع متالورژیکی و تولید فروکروم است. به گزارش فلزات آنلاین روند تولید کرومیت در دنیا صعودی بوده و از سال 2008 تا کنون با سرعت رشد متوسط سالانه 3 درصد افزایش یافته است. در سال 2017 بیش از 30 میلیون تن کرومیت در دنیا از معادن برداشت شد و به طور میانگین بیش از 80 درصد از تجارت کرومیت دنیا به مقصد چین رهسپار شده است.
  1397/10/19 11:58

  بررسی تجارت جهانی و منطقه‌ای کرومیت (1)

  آفریقای‌جنوبی، بی‌رقیب در تولید کرومیت

  کرومیت، اکسید‌کروم منیزیم- آهن و تنها سنگ معدن فلزکروم است. سه کشور آفریقای‌جنوبی، قزاقستان و هند بیشترین ذخایر مورد بهره‌برداری کرومیت دنیا را در اختیار دارند. حدود 510 میلیون تن ذخایر کرومیت در دنیا شناسایی شده‌اند که حدود 430 میلیون تن آن در 2 کشور آفریقای جنوبی و قزاقستان قرار دارد. 90 درصد از مصرف کرومیت، در صنایع متالورژیکی و تولید فروکروم است. روند تولید کرومیت در دنیا صعودی بوده و از سال 2008 تا کنون با نرخ متوسط سالانه 3 درصد افزایش یافت. در سال 2017، بیش از 30 میلیون تن کرومیت در دنیا از معادن برداشت شده است که حدود 16 میلیون تن از آن به‌صورت کنسانتره کرومیت بین کشورها تجارت شده است. آفریقای‌جنوبی، قزاقستان و ترکیه از بزرگترین صادرکنندگان این محصول در دنیا به‌شمار می‌روند.
  1397/10/12 09:05

  بازار وارداتی آلومینا در خاورمیانه

  واردات آلومینای خاورمیانه، در سال 2014 بیشینه‌ای را ثبت کرد

  از آن‌جا که عمده تولید آلومینیوم خاورمیانه برپایه واردات آلومینا نهادینه شده، واردات این منطقه همگام با افزایش تولید آلومینیوم، روندی افزایشی را طی کرده است.
  1397/10/11 16:29

  بررسی تجارت جهانی و منطقه‌ای سنگ منگنز (4)

  ترکیه و عمان تنها صادرکنندگان منگنز معدنی منطقه

  بزرگترین معادن منگنز در آفریقای جنوبی، اوکراین، استرالیا، هند، چین، گابن و برزیل قرار دارند. به‌دلیل کاربرد متنوع منگنز، نحوه و میزان مصرف منگنز در مناطق مختلف جهان تا حدودی متفاوت است. مثلا چین و هند عموما به‌دلیل تولید بالای فولاد، متقاضی سنگ منگنز هستند؛ ولی در کشور آمریکا آلیاژهای آلومینیوم، بزرگترین بازار مصرف برای فلز منگنز به‌شمار می‌روند. در اروپا تولید ورق‌های آلومینیومی و در ژاپن نیز صنایع فولادسازی و باتری‌سازی، بزرگترین بازار مصرف برای فلز منگنز محسوب می‌شوند. تجارت سالانه معادن منگنز دنیا حدود 25 میلیون تن بوده که آفریقای جنوبی بزرگترین کشور صادرکننده کنسانتره و سنگ معدن در دنیا است. میانگین حجم واردات سالانه خاورمیانه حدود 380 هزار تن در سال و سهم صادرات منطقه از تجارت جهانی، کمتر از یک درصد محاسبه می‌شود.
  1397/10/10 09:42

  کشورهای اصلی خریدار و فروشنده آلومینا

  انحصار نسبی صادرات آلومینا، در مقابل طیف وسیعی از واردکنندگان

  برخی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان آلومینا در جهان، کشورهایی هستند که در آن غول آلومینیوم جهان، روسال، دارای ظرفیت پالایش بوکسیت و تولید آلومینا است. این امر سبب شد تا روسیه به بزرگ‌ترین کشور واردکننده آلومینا در جهان بدل شود؛ چرا که بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های پالایش آلومینا شرکت روسی روساال، در کشورهای خارج از روسیه قرار دارد.
  1397/10/9 08:40

  موانع جدی در آفریقای‌ جنوبی بر سر راه تولید فرومنگنز

  گنجایش ریلی پایین، بخش کانی منگنز در آفریقای‌ جنوبی را دچار مشکل خواهد کرد

  در حالی که همچنان آفریقای‌ جنوبی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فرومنگنز در دنیا به شمار می‌رود، چالش‌‌های جدی پیش روی این صنعت، صاحبان صنایع را نگران کرده است؛ به‌طوری که این کشور در صورت برطرف نشدن موانع، ممکن است جایگاه خود را در بازار از دست دهند.
  1397/10/5 10:51

  روند صادرات آلومینا در جهان

  عدم زیرساخت‌های کافی، مانع از ورود گینه به بازار آلومینا شده است

  هزینه‌های حمل برای آلومینا بسیار کمتر از حمل بوکسیت بوده؛ چرا که به‌ازای تولید هر تن آلومینیوم اولیه، بیش از 6 تن بوکسیت نیاز است؛ در حالی که 2 تن آلومینا قابلیت تولید یک تن آلومینیوم را دارد. این امر سبب شد تا بزرگ‌ترین صادرکنندگان و فروشندگان آلومینا در جهان، خود از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بوکسیت باشند. همچنین از آنجا که جغرافیای تولید بوکسیت در جهان عمدتا محدود به مناطق خاصی است، جغرافیای تولید آلومینا نیز تقریبا از همین امر تبعیت می‌کند.
  1397/10/4 14:57

  چین، بازیگر اصلی صنعت فروآلیاژ

  رشد پرشتاب بازار فروآلیاژها در دنیا

  در حال حاضر چندین عامل تعیین‌کننده در دنیا، بر بازار فروآلیاژها تاثیرگذار هستند. کاهش تقاضا برای فولاد در اروپا به دلیل کاهش رشد اقتصادی جهانی و بحران اقتصادی از عوامل بازدارنده رشد بازار در اروپا بوده است.
  1397/10/2 10:13

  بررسی تجارت جهانی و منطقه‌ای سنگ منگنز (3)

  سهم کم خاورمیانه از واردات جهانی سنگ منگنز

  بزرگ‌ترین معادن منگنز در آفریقای جنوبی، اوکراین، استرالیا، هند، چین، گابن و برزیل قرار دارند. تجارت سالانه معادن منگنز دنیا حدود 25 میلیون تن است که آفریقای‌جنوبی بزرگ‌ترین کشور صادرکننده کنسانتره و سنگ معدن در دنیا محسوب می‌شود. سهم این کشور از تجارت سال 2017 بیش از 60 درصد بود، در حالی‌ که خاورمیانه، مقصد حدود 2 درصد از واردات جهانی سنگ منگنز است.
  1397/9/29 11:41
215
فولاد آذربایجان
بنر صبانور
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
سمپوزیوم فولاد
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
همایش اکتشافات معدنی
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: