فولاد - مطالب ویژه

  رونق بازار ورق‌های فولادی در کشور ادامه دارد؛

  درآمد 627 میلیارد تومانی فولاد مبارکه از معامله 114 هزار تنی ورق

  شرکت فولاد مبارکه با توجه به رویکرد تامین بازار داخل برای صنایع پایین‌دست، تقریبا هر دو هفته یک بار محصول خود را در بورس کالا عرضه می‌کند که با توجه به تقاضای نسبتا خوب ورق فولادی در کشور طی چند ماه گذشته به‌دلیل افزایش نرخ ارز و کاهش واردات، تمامی عرضه‌های این شرکت به فروش می‌روند. به‌طوری که در هفته چهارم تیر ماه فولاد مبارکه توانست از 114 هزار تن معامله انواع ورق، بیش از 627 میلیارد تومان درآمد کسب کند که بیشترین میزان کسب درآمد میان همه شرکت‌های فلزی و معدنی حاضر در بورس به‌شمار می‌رود.
  1398/4/25 17:57

  رشد نرخ معامله شمش فولاد خوزستان

  کسب درآمد 108 میلیارد تومانی فخوز از معامله شمش در بورس کالا

  به اعتقاد بسیاری از فعالان بازار، قیمت پایه محصولات فولادی در بورس کالا پایین است و قیمت‌گذاری صورت گرفته برای تعیین نرخ پایه بر اساس واقعیات بازارهای داخلی، بین‌المللی و نرخ ارز نیست. چرا که نرخ معامله این محصولات بعضا بیش از 40 درصد افزایش می‌یابد؛ به‌ویژه آنکه نرخ ارز در سامانه نیما نیز به نرخ ارز بازار آزاد نزدیک شده است. به‌طوری که با وجود کاهش قیمت قیمت پایه عرضه شمش بلوم فولاد خوزستان در هفته چهارم تیرماه، اما قیمت معاملات نسبت به عرضه قبلی افزایش پیدا کرده است.
  1398/4/25 15:29

  رتبه یازدهم شرکت فولاد خوزستان در میان پربازده‌ترین‌های بورس/ رتبه چهارم حوزه صنایع معدنی و فلزی

  بورس محل جذب نقدینگی برای شرکت‌ها و افراد برای سرمایه‌گذاری است. ایجاد جذابیت در بورس می‌تواند به جذب نقدینگی سرگردان در کشور ما منجر شود. چرا که نقدینگی سرگردان، لطمات زیادی به اقتصاد زده است. ایجاد جذابیت در بورس می‌تواند هم از طریق دولت و هم از طریق شرکت‌ها انجام شود. دولت می‌تواند ابزارها و مشوق‌های بورسی با فرهنگ‌سازی مناسب را برای افراد جامعه ترتیب دهد؛ شرکت‌ها نیز با سرمایه‌گذاری، فروش و گزارش مالی قوی می‌توانند سود بسیاری را نصیب سهامداران کنند و باعث جذب سرمایه به شرکت‌های بورسی شوند. شرکت فولاد خوزستان طی دو سال اخیر توانسته با استراتژی‌های مناسب خود ضمن کسب سود مناسب، در بین 10 کشور برتر حوزه صنایع معدنی و فلزی قرار گیرد.
  1398/4/20 21:14

  فولاد هرمزگان هفدهمین شرکت پرسود در بورس/ ششمین شرکت حوزه صنایع معدنی و فلزی

  سوددهی یکی از ملاک‌های اصلی برای شناخت عملکرد کلی یک شرکت در طول سال است؛ اما مهم‌تر از آن برای بررسی عملکرد کلی تداوم سوددهی را در نظر می‌گیرند. چرا که روند یک شرکت را در طول سال‌های مختلف نشان می‌دهد. در سال 97 با وجود فشارهای بین‌المللی علیه کشور ما شرکت‌های حاضر در بورس 100 هزار میلیارد تومان سود نصیب سهامداران خود کردند که شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی نقش بسیار پررنگی در آن داشتند. شرکت فولاد هرمزگان نیز توانست سود یک هزار و 659 هزار میلیارد تومانی را در سال گذشته نصیب سهامداران خود کند.
  1398/4/20 21:10

  فولاد خوزستان، لیدر صادرات فولاد ایران

  سهم 37 درصدی فولاد خوزستان از صادرات فولاد شرکت‌های بزرگ

  پس از وقوع رکود در صنعت فولاد کشور از سال 1392 به بعد و شتاب‌گیری روند تولید فولاد در کشور، استراتژی‌های شرکت‌های بزرگ فولادی تا حدودی تغییر کرد و صادرات در دستور کار قرار گرفت. چرا که بازار داخلی کشش لازم را برای خرید و مصرف فولاد نداشت و فولادسازان برای جلوگیری از دپو و زیان به صادرات روی آوردند. شرکت فولاد خوزستان از سال 1394 روند صادرات خود را تشدید کرد و از سال 1395 به بعد، به مدت 3 سال در صدر برترین صادرکنندگان فولاد ایران قرار گرفت.
  1398/4/19 16:18

  آتش‌بس تجاری چین و آمریکا، رونق را به بازار میلگرد بازگرداند

  بازار محصولات فولادی چین، متاثر از تنش‌های سیاسی

  تنش‌های تجاری میان چین و ایالات متحده را باید اثرگذارترین عامل در بازار میلگرد چین طی ماه‌های اخیر دانست. این تنش‌ها تاثیری منفی بر بازار این کشور داشت؛ تا جایی که حتی مشوق‌های اعمال شده از سوی دولت این کشور نیز نتوانست تاثیر مثبت و به‌سزایی بر بازار این کشور داشته باشد. البته از اواخر ماه ژوئن و با ایجاد امیدی تازه به بهبود روابط 2 کشور، بازار میلگرد در چین، رونق تازه‌ای یافته است.
  1398/4/17 15:54

  دومین فولادساز بزرگ جهان در سال 2018، موفق عمل کرد

  44 میلیارد ین، صرفه‌جویی در نیپون استیل، زمینه‌ساز رشد عملکرد مالی

  نیپون استیل NIPPON STEEL CORPORATION یک شرکت ژاپنی است که در مشارکت تجاری با شرکت سومیموتو، دومین فولادساز بزرگ دنیا در سال 2018 شناخته می‌شود. این شرکت همچنین بزرگ‌ترین فولادساز ژاپن است. نزدیک به نیمی از فولاد خام ژاپن توسط این شرکت، تولید می‌شود. یعنی سهم بسزایی در وضعیت صنعت فولاد یکی از کشورهای فولادساز بزرگ دنیا دارد. این شرکت در حوزه‌های مختلف فولادسازی، مهندسی، مواد شیمیایی، مواد جدید و ..... فعالیت می‌کند. ورق‌های فولادی، محصولات تخت فولادی، مفتول، لوله، تیتانیوم، فولاد زنگ نزن و .... را باید از تولیدات این شرکت عنوان کرد.
  1398/4/17 12:05

  میلگرد، همچنان جذاب در بورس کالا

  معامله 3 هزار 300 تنی فولاد آذربایجان در بورس کالا

  روز 16 تیر ماه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا شدت گرفت و بورس کالا شاهد عرضه بیش از 23 هزار تنی مقاطع طویل فولادی (شامل میلگرد و تیرآهن) بود. ضمن اینکه 10 هزار تن شمش بلوم و 5 هزار تن ورق گرم نیز در این روز عرضه شد. در این میان همانند دفعات گذشته، مقاطع طویل مانند میلگرد، با استقبال نسبتا خوب خریداران مواجه شد و همه عرضه‌های این محصول فولادی به فروش رفت. شرکت فولاد آذربایجان نیز همانند 3 ماه گذشته عرضه میلگرد خود در بورس کالا را به میزان 3 هزار 300 تن انجام داد و توانست همه آن را مورد معامله قرار دهد.
  1398/4/16 20:13

  معامله 4 هزار و 950 تنی فولاد مبارکه در بورس کالا؛

  رقابت داغ خریداران برای خرید ورق گرم

  یک‌شنبه 16 تیر ماه، روز نسبتا شلوغی برای محصولات فولادی در بورس کالا بود. در این روز، محصولاتی چون میلگرد، تیرآهن، شمش و ورق فولادی از سوی تولیدکنندگان در بورس کالا عرضه شد و مورد معامله قرار گرفت که به این ترتیب، میلیاردها تومان محصول در این نهاد به فروش رفت. فولاد مبارکه نیز با عرضه محصول خود توانست نزدیک 5 هزار تن ورق گرم را به فروش برساند.
  1398/4/16 16:57

  عرضه فولاد آذربایجان در 3 تیر

  درآمد 17 میلیارد تومانی فولاد آذربایجان از فروش میلگرد

  میلگرد مهم‌ترین محصول طویل و کاربرد در بخش ساخت و ساز است. بنابراین رونق تولید و بازار آن در کشور مستقیما به پروژه‌های عمرانی و ساخت و ساز مسکن باز می‌گردد. در کشور ما طی سال‌های گذشته رکود در بخش ساخت و ساز موجب کاهش تولید میلگرد شده بود اما در سال گذشته با توجه به تحولات رخ داده در اقتصاد، به‌ویژه افزایش نرخ ارز، به‌نظر می‌رسد تولید و بازار میلگرد جذابیت پیدا کرده است و به همین دلیل تولیدکنندگانی مانند شرکت فولاد آذربایجان از ابتدای سال جاری میلگرد خود را مرتبا در بورس کالای ایران عرضه می‌کنند که این محصول با استقبال زیاد به فروش می‌رود.
  1398/4/15 21:44
379
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
فولاد متیل
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: