فولاد - مطالب ویژه

  تیسسن کروپ به دنبال تثبیت موقعیت خود در بازار فولاد است

  سرمایه‌گذاری مشترک Thyssenkrupp و Tata Steel، عامل رشد سهام تیسسن کروپ بود

  Thyssenkrupp یک شرکت چند ملیتی آلمانی است که بر تولید فولاد تمرکز دارد. این شرکت از ادغام دو واحد Thyssen AG و Krupp در سال 1999 تشکیل شد و مقر عملیاتی آن در حال حاضر در اسن واقع است. درمجموع 670 شرکت تابعه آن در سراسر جهان مشغول فعالیت هستند. Thyssenkrupp یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان شناخته می‌شود. این شرکت علاوه بر تولید فولاد در صنایعی همچون ساخت ماشین‌آلات، خدمات صنعتی، قطار، آسانسور، کشتی‌سازی و .... نیز فعالیت می‌کند. باید خاطرنشان ساخت هدف این مجموعه، افزایش بهره‌وری در تمام زمینه‌های کسب‌وکار به منظور ثبات، ایجاد ارزش افزوده و جریان نقدی است.
  1398/2/21 17:32

  نگاهی به روند رو به رشد تولید میلگرد چین در نیمه دوم سال 2018

  اقدامات حمایتی دولت چین، به تولید میلگرد رونق داد

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین، مجموع میزان میلگرد تولید شده در چین طی سال‌های 2017 و 2018 به ترتیب معادل 199 میلیون و 977 هزار تن و 209 میلیون و 610 هزار تن گزارش شده است؛ این روند رو به رشد تولید در نیمه دوم سال 2018 نیز به چشم می‌خورد. رشد یاد شده را می‌توان متاثر از اقداماتی همچون کاهش مالیات در بخش مسکن دانست.
  1398/2/18 17:08

  حفظ سطح قیمتی گندله و کنسانتره سنگ آهن در ماه آوریل

  افزایش دوباره قیمت کنسانتره سنگ آهن به بیش از 800 یوان بر تن

  کنسانتره و گندله سنگ آهن به دلیل درصد آهن محتوی بالا در سال‌های اخیر به دنبال قوانین محدودیت‌های زیست‌محیطی تولید در چین محبوبیت بیشتری یافته‌اند. با توجه به پایان زمستان و فرا رسیدن بهار با افزایش ظرفیت تولید فولادسازان، انتظار می‌رود که تقاضای مواد اولیه فولادسازی نیز افزایش یابد. از سوی دیگر با توجه به اینکه آلودگی زیاد تولید گندله، تولید این محصول را در زمستان به‌شدت کاهش داده بود، در ماه گذشته و پایان محدودیت‌ها، تولید گندله داخلی چین افزایش یافت و افزایش عرضه داخلی موجب شد تا قیمت‌ها روند صعودی نداشته باشند.
  1398/2/17 17:11

  موجودی سنگ آهن در بنادر چین طی ماه گذشته روند نزولی داشت

  ادامه روند صعودی قیمت سنگ آهن در آوریل

  رشد تقاضای سنگ آهن طی ماه آوریل، کاهش موجودی سنگ آهن در بنادر چین را در پی داشت. موجودی انبارهای سنگ آهن بنادر چین، طبق آخرین آمار به 134.9 میلیون تن رسید که کمترین مقدار سنگ آهن موجود در بنادر چین طی 3 ماه گذشته است. همچنین با گذشت بیش از 3 ماه از حادثه معدن برومادینیو شرکت واله برزیل، با افت تخلیه سنگ آهن برزیلی در بنادر چین، این موضوع می‌تواند طی هفته‌های آینده سبب کاهش بیش از پیش موجودی سنگ آهن برزیلی در بنادر چین شود.
  1398/2/16 19:53

  افزایش تولید ترکیه، این کشور را به دومین تامین‌کننده کرومیت تبدیل کرده است

  سرزمین سیاه؛ تولیدکننده 46 درصد کرومیت دنیا

  فروکروم از مواد اولیه اساسی تولید فولادهای زنگ‌نزن و آلیاژی محسوب می‌شود؛ لذا تولید کروم مستقیما بر بازار این محصولات تاثیرگذار است. تولیدکنندگان اصلی کرومیت به عنوان ماده اولیه تولید کروم را کشورهای آفریقای جنوبی، قزاقستان، ترکیه و هند تشکیل می‌دهند. تولید کروم محتوی معدنی آفریقای جنوبی در سال 2018، با 1.6 درصد کاهش نسبت به سال پیش از آن به 7.2 میلیون تن رسید. ترکیه نیز با افزایش تولید کرومیت در 2 سال اخیر، سهم خود از تولید دنیا را به 18.5 درصد افزایش داد تا دومین تولیدکننده کرومیت دنیا در سال‌های 2017 و 2018 شناخته شود.
  1398/2/12 11:41

  چین، ژاپن و آلمان مشتری 42 درصد از گندله صادراتی دنیا

  واردات گندله چین در 3 ماهه پایانی 2018، افزایش 43 درصدی داشت

  چین در واردات گندله سنگ آهن مانند بسیاری از محصولات معدنی دیگر رتبه نخست دنیا را دارد. محدودیت‌های تولید زمستانه در سال‌های اخیر موجب شده است تا برای تامین نیاز بازار و واحدهای فولادسازی چین، واردات گندله به عنوان محصولی که تولید آن آلودگی زیست‌محیطی فراوانی ایجاد می‌کند، در پاییز و زمستان رشد چشم‌گیری داشته باشد. ژاپن و آلمان نیز با توجه به اینکه تولیدکننده سنگ آهن و محصولات آن به حساب نمی‌آیند، نیاز خود به این محصولات را با واردات تامین می‌کنند و در زمینه واردات گندله رتبه‌های دوم و سوم دنیا را در اختیار دارند.
  1398/2/12 10:27

  واردات سنگ آهن چین در 3 ماه پایانی سال گذشته، 4.9 درصد کاهش یافت

  ژاپن و کره بزرگ‌ترین واردکنندگان سنگ آهن و کنسانتره پس از چین

  دور از انتظار نیست که چین، به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده سنگ آهن دنیا، بیش‌ترین واردات سنگ آهن را در دنیا داشته باشد. با اعمال قانون محدودیت تولید زمستانه، ظرفیت فعال تولید فولادسازان چینی کاهش یافت. در پی کاهش تولید فولادسازان، نیاز بازار به مواد اولیه فولادسازی نیز افت پیدا کرد. این موجب شد تا واردات سنگ آهن و کنسانتره چین در پاییز 2018 نسبت به دوره 3 ماهه پیش از آن 4.9 درصد کاهش داشته باشد. این در حالی بود که واردات سنگ آهن و کنسانتره سنگ آهن کره جنوبی و ژاپن برخلاف چین در 3 ماه پایانی 2018 رشد داشت.
  1398/2/5 13:08

  آفریقای جنوبی 74 درصد ذخایر سنگ منگنز دنیا را در دل خود جای داده است

  رشد 5 درصدی تولید منگنز معدنی در سال 2018

  آمریکا یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان منگنز دنیا محسوب می‌شود. با توجه به درصد پایین منگنز محتوی در سنگ منگنز ذخایر این کشور، استخراج سنگ منگنز در آمریکا توجیه اقتصادی ندارد. از این رو نیاز سنگ منگنز این کشور از طریق واردات این محصول تامین می‌شود. بیش از 47 درصد سنگ منگنز تولیدی در جهان در 2 کشور آفریقای جنوبی و استرالیا تولید می‌شود. پراکندگی نامنظم ذخایر منگنز دنیا و توجیه اقتصادی استخراج فقط با عیار بالاتر از 35 درصد سبب شده است تا تولید این محصول معدنی تنها به چند کشور محدود شود و 11 کشور بالغ بر 95 درصد سنگ منگنز دنیا را تولید کنند.
  1398/1/31 08:38

  عملکرد مالی سال 2018 واله بهتر از سال 2017

  تولید گندله و سنگ آهن واله در سال 2018 حدود 7 درصد افزایش یافت

  واله، بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن دنیا سالانه نزدیک به 400 میلیون تن سنگ آهن تولید می‌کند. بالغ بر 95 درصد تولید سالانه واله به سنگ آهن و گندله اختصاص دارد. داده‌های تولید و مالی سالانه این شرکت نشان‌دهنده تولید و درآمد بیشتر در سال 2018 نسبت به سال پیش از آن است. این شرکت در سال 2018 بالغ بر 6.6 درصد سنگ آهن و گندله بیشتری نسبت به سال 2017 تولید کرد. همچنین رشد 8 درصدی EBITDA، شاخص‌های مالی بهتری را برای غول سنگ آهن دنیا در سال 2018 نسبت به سال 2017 نشان می‌دهد.
  1398/1/28 11:08

  بررسی بازار ورق گرم فولادی شانگهای در ماه مارس

  اجرای سیاست کاهش مالیات بر ارزش افزوده در چین

  تا نیمه ابتدایی ماه مارس، روزهای پر رونقی برای ورق گرم فولادی در بورس شانگهای رقم خورد؛ هرچند که این روند مثبت پایدار نبود و در هفته سوم با کاهش 27 دلاری مواجه شد. در ادامه طی هفته پایانی این ماه، قیمت‌ها مجددا افزایشی شدند و با وجود نوسانات متعدد، از روند بهتری نسبت به هفته قبل آن برخوردار بودند. گفتنی است از ابتدای ماه آوریل سیاست‌های حمایتی دولت چین از اقتصاد این کشور اجرایی شده‌اند و انتظار می‌رود شاهد روند رو به رشدی در بازار فلزات آن باشیم.
  1398/1/24 15:46
338
فولاد آذربایجان
بنر صنیع کاوه
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صبانور
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: