فولاد - گفت و گو

  سید محمد موسوی، معاون بهره‌برداری شرکت آهن و فولاد ارفع در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

  شمارش معکوس اجرای پروژه افزایش ظرفیت ارفع

  افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی یکی از بهترین راهکارها برای حفظ سرمایه شرکت محسوب می‌شود زیرا اگر قرار باشد یک واحد تولیدی دیگر به بهره‌برداری برسد، در این صورت باید سرمایه جدیدی صرف احداث شود که در برخی مواقع با توجه به نقدینگی شرکت و شرایط موجود، امکان توسعه وجود ندارد. از این رو، برخی شرکت‌ها ترجیح می‌دهند ظرفیت تولید خود را در واحد موجود افزایش دهند که هم زمان کمتری می‌برد و هم اینکه به سرمایه کمتری نیاز دارد. در این راستا، پروژه افزایش ظرفیت زیرسقف فولادسازی در راستای افزایش ظرفیت تولید شمش از 800 هزار تن به یک میلیون تن و افزایش تعداد مقاطع ریخته‌گری ازجمله طرح‌های توسعه‌ای ارفع است که در اواسط تیر ماه سال جاری و در مدت زمان یک ماه انجام خواهد شد. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با سید محمد موسوی، معاون بهره‌برداری شرکت آهن و فولاد ارفع گفت‌وگویی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/5 14:26

  کیکاووس ندایی، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  استراتژی جذب شایسته‌ترین نیروها در فولاد هرمزگان

  یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی شرکت‌های بزرگ، تامین نیروی انسانی متخصص برای بخش‌های مختلف است. همچنین نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه شرکت‌ها به شمار می‌رود. از این رو، استخدام و انتخاب نیروی انسانی متخصص می‌تواند نقش موثری در ارتقای یک سازمان ایفا کند. در شرکت‌های بزرگ با توجه به فرایند گزینش، امکان کمتری برای انتخاب نیروی متخصص وجود دارد اما با اتخاذ تدابیر مختلف همچون آموزش حین خدمت و تدوین استراتژی یادگیری مداوم، می‌توان به طور دائمی دانش و تجربه کارکنان به ویژه بخش تولید را ارتقا داد تا سازمان نیز از فرایند ایجاد شده منتفع شود و نیروی مبتدی جذب شده در فرایند کار، به یک نیروی شایسته تبدیل شود. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با کیکاووس ندایی، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/2 11:23

  سجاد غرقی، مدیرعامل گروه معدنی متما در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  واردات ماشین‌آلات معدنی به سرعت آزاد شود/ خطر کمبود مواد اولیه معدنی در کشور

  در چند سال گذشته به دلیل عدم واردات ماشین‌آلات معدنی جدید به کشور، بخش معدن با چالش بزرگ فرسودگی 18 هزار ماشین‌آلات مواجه شده و همین امر هزینه‌های معدنکاری، مصرف سوخت و هزینه‌های تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات را بالا برده است. ضمن اینکه هر سال شاهد تقاضای 11 هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی هستیم که در داخل تولید نمی‌شوند و این میزان تقاضا در سه تا چهار سال آینده به بیش از 25 هزار دستگاه خواهد رسید. متاسفانه بسیاری از ماشین‌آلات فرسوده شده و با توجه به افزایش هزینه‌های معدنکاری، ممکن است بسیاری از معادن کوچک تعطیل شوند و در پی آن، معادن متوسط و حتی معادن بزرگ نیز با افزیش هزینه، با زیان مواجه شوند. در نهایت عدم واردات ماشین‌آلات جدید معدنی به کمبود مواد اولیه بخش معدن و صنایع معدنی کشور خواهد انجامید. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با سجاد غرقی، مدیرعامل شرکت مجریان توسعه معادن آسیا (متما) گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/3/28 10:00

  مهدی بهرامی، مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

  با نگاهی علمی به آینده، کادرسازی می‌کنیم

  جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی کیفی از دغدغه‌ها و چالش‌های همیشگی سازمان‌های پیشرو و توسعه‌نگر بوده است. شرکت‌های پیشرو به ویژه در حوزه معدن‌کاری دائما تلاش می‌کنند در این زمینه راهکارهای مناسبی را برگزینند که البته جذب و به کارگیری نیروی انسانی متخصص در بخش معدن در شرایط کنونی دشوار است و اگر شرکت‌ها قصد توسعه فعالیت خود را دارند، باید به سرعت نسبت به پرورش نیروی انسانی متخصص به صورت علمی اقدام کنند. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مهدی بهرامی، مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان گفت‌وگویی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:
  1401/3/19 16:37

  حسین کهزاد، مدیرعامل شرکت فولاد شادگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  مسیر توسعه فولاد شادگان از آموزش نیروی انسانی می‌گذرد/ انسجام، همدلی و هم‌افزایی، رمز موفقیت فولاد شادگان

  نیروی انسانی بزرگ‌ترین سرمایه هر شرکت و نیروی ماهر همواره یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی است که شرکت فولاد شادگان با حدود یک هزار و 600 نفر نیروی انسانی تلاش کرده است با تدوین برنامه جامع آموزش شاغلین و دانش و مهارت‌های مورد نیاز هر یک از مشاغل، گامی استوار در مسیر توسعه شرکت بردارد. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حسین کهزاد، مدیرعامل شرکت فولاد شادگان گفت‌وگویی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:
  1401/3/19 16:34

  فاطمه موحد، مدیرعامل شرکت صدرا پروفیل کاوه (فولاد موحد) در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  سهمیه‌بندی مواد اولیه به تولید ضربه زد

  صنعت لوله و پروفیل کشور به شدت به وضعیت مواد اولیه وابسته است و قیمت و چگونگی عرضه مواد اولیه تعیین می‌کند که صنعت لوله و پروفیل در چه وضعیتی قرار داشته باشد. در سال‌های اخیر با توجه به سهمیه‌بندی، افزایش قیمت و نحوه عرضه مواد اولیه این صنعت در بورس کالا، بسیاری از تولیدکنندگان لوله و پروفیل با کاهش میزان تولید نسبت به ظرفیت مواجه شدند و نتوانستند توانایی‌های واقعی خود را مطابق با ظرفیت شکوفا سازند. ضمن اینکه رکود بر بازار مصرف لوله و پروفیل کشور و حتی برخی کشورهای همسایه به دلیل شیوع ویروس کرونا حاکم شد و این مسئله نیز به کاهش میزان تولید انجامید. با این وجود برخی تولیدکنندگان مطرح و قدیمی توانسته‌اند با حفظ سبد محصولات خود با توجه به نیاز مشتریان و تولید بر اساس استانداردهای داخلی و بین‌المللی فعالیت خود را ادامه دهند. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با فاطمه موحد، مدیرعامل شرکت صدرا پروفیل کاوه (فولاد موحد) گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/3/7 09:55

  عطالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  آینده‌سازی صنعت فولاد در هرمزگان

  مطابق با اسناد بالادستی، تولید فولاد در سال 1404 باید به 55 میلیون تن برسد که بخش عمده‌ای از این هدف‌گذاری در سواحل جنوبی ایران رقم خواهد خورد. در این راستا، طرح‌های توسعه‌ای مختلفی در این بخش از کشور در حال اجراست و فولادسازان علی‌رغم معضلات ناشی از تحریم و محدودیت‌های انرژی، برای تحقق این چشم‌انداز تلاش می‌کنند. به طوری که شرکت فولاد هرمزگان، به عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشور، علاوه بر اینکه موفق شد در سال 1400 عملیات احداث چهار طرح عظیم فولادی را به طور رسمی آغاز کند، رکوردهای تولیدی درخشانی را نیز به ثبت رساند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عطالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به گفت‌وگو نشسته که متن کامل آن در ادامه آمده است:
  1401/2/24 10:16

  ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  چادرملو توقف‌ناپذیر است

  کمتر شرکت فولادی در سال 1400 توانست تولید خود را مطابق با سال‌های قبل حفظ کند یا ارتقا دهد؛ چراکه محدودیت‌های اعمال شده در تامین برق و گاز شرکت‌های فولادی باعث افت تولید عموم آن‌ها شد. در حالی که صنعت فولاد کشور علاوه بر محدودیت‌های انرژی با تحریم هم دست و پنجه نرم می‌‌کند، بعضی شرکت‌های فولادی ازجمله شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با نماد بورسی «کچاد»، رکوردهای درخشانی را به ثبت رسانده‌اند و از دستیابی به دانش فنی روز و بومی‌سازی نیز غافل نشده‌اند. خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به بهانه افزایش تولید در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با مدیرعامل این شرکت گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:
  1401/1/27 11:37

  ابوالقاسم قدمی، مدیرعامل شرکت تولیدی چدن‌سازان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  تولید غلتک نورد تکنولوژی‌محور است

  تولید فولاد خام به تنهایی نمی‌تواند ارزش افزوده کافی را برای صنعت استراتژیک فولاد به ارمغان آورد؛ بنابراین توجه به تکمیل زنجیره و تولید انواع محصولات تخت و طویل فولادی امری مهم است. میزان تولید فولاد خام در کشور ما حدود 30 میلیون تن و تولید محصولات فولادی کمی بیشتر از 20 میلیون تن است. بنابراین فاصله 10 میلیون تنی که بین میزان تولید فولاد خام و محصولات فولادی وجود دارد، می‌تواند با تولید محصولات دارای ارزش افزوده به ویژه در حوزه نورد پر شود. با این حال، تولید این محصولات نیازمند به‌کارگیری ماشین‌آلات و تجهیزات خاص است. در این زمینه، کشور ما توانسته است در تولید غلتک‌های نورد گرم به موفقیت‌های خوبی دست یابد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با ابوالقاسم قدمی، مدیرعامل شرکت تولیدی چدن‌سازان به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/1/14 13:17

  ابراهیم دادرس، مدیرعامل شرکت ایده‌پردازان صنعت فولاد در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  در تمامی حوزه‌ها به بازار فرا استانی ورود خواهیم کرد/ تامین سالانه 300 هزار تن آهن قراضه در دستور کار است

  اجرای پروژه‌های مرتبط با صنعت فولاد نیازمند مدیریت بسیار قوی و دانشی فراگیر است زیرا با توجه به افزایش نرخ ارز، تحریم‌ها، تامین قطعات و مواد اولیه، اجرای پروژه دشوار شده و این موضوع به مدیریت صحیح پروژه نیاز دارد. شرکت‌های بزرگ فولادی برای اجرای پروژه‌های درون‌سازمانی خود اقدام به استفاده از شرکت‌های دارای تخصص و تجربه کرده‌اند و این امر، نتایج موفقی برای آن‌ها به همراه داشته است؛ چراکه علاوه بر افزایش کیفیت اجرای پروژه، سرعت آن افزایش یافته و همچنین اجرای به موقع پروژه، صرفه اقتصادی بیشتری را حاصل کرده است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با ابراهیم دادرس، مدیرعامل شرکت ایده‌پردازان صنعت فولاد به گفت‌وگو نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/12/28 13:41
152
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: