فولاد - گفت و گو

  سیامک فتحی، مدیرعامل شرکت فنی مهندسی پدیده فولاد ارس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  نگاه بین‌المللی به اجرای پروژه‌های فولادی

  یکی از نقاط قوت صنعت فولاد کشور در سال‌های اخیر، طراحی و ساخت کاملا بومی کارخانه‌های فولادی بوده و همین موضوع موجب شده است تا بسیاری از فعالان و دست‌اندرکاران صنعت فولاد کشور نسبت به دستیابی به اهداف تعیین شده به ویژه در افق 1404 امیدوار باشند. نمونه این امر را می‌توان در طراحی و ساخت واحدهای تولید گندله، آهن اسفنجی و فولادسازی مشاهده کرد که شرکت‌های فنی و مهندسی توانمند کشور با تکیه بر نیروهای متخصص داخلی توانستند حتی در تحریم، این کارخانه‌ها را به بهره‌برداری برسانند. در این رابطه، سیامک فتحی، مدیرعامل شرکت فنی مهندسی پدیده فولاد ارس به خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت: این شرکت پس از طراحی و ساخت دو کارخانه فولادی و به تولید رساندن آن‌ها، قصد حضور در صنایع بین‌المللی فولاد را دارد و در این راستا، یک پروژه را در کشور ارمنستان اجرایی کرده است که امیدوار هستیم به زودی به بهره‌برداری برسد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
  1400/10/18 10:09

  عباسعلی ناصحی، مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد دشتستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  مواد اولیه گران، مزیت صادراتی محصول را از بین می‌برد/ به دنبال زنجیره کامل تولید ورق گالوانیزه هستیم

  یکی از مهم‌ترین مزیت‌های صنعت فولاد کشور، دارا بودن چرخه کامل تولید از مواد اولیه تا محصولات نهایی است. این مزیت در سال‌های گذشته باعث شده بود، ایران به تدریج خود را در میان 10 تولیدکننده بزرگ این محصول در دنیا قرار دهد و از یک واردکننده، به یک صادرکننده تبدیل شود. با وجود اینکه قیمت فولاد در دنیا کاهش یافته اما قیمت برخی محصولات فولادی همچون ورق‌های فولادی در کشور ما بعضا گران‌تر از بازارهای جهانی به فروش می‌روند و همین مسئله باعث شده است تولیدکنندگان برخی محصولات فولادی همچون ورق گالوانیزه، با خطر از دست رفتن مزیت صادراتی در بازار کشورهای همسایه در مقابل محصولات چینی مواجه شوند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عباسعلی ناصحی، مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد دشتستان گفت‌وگو داشته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/10/11 12:17

  احمد صابری، مدیرعامل شرکت نورد لوله و پروفیل صابری در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  از بین رفتن مزیت صادراتی لوله و پروفیل به دلیل رشد قیمت ورق/ به سمت تولید محصولات خاص خواهیم رفت

  مشکلات تامین مواد اولیه برای صنعت لوله و پروفیل باعث شده است تا میزان تولید در این حوزه به شدت کاهش یابد و تولیدکنندگان نتوانند طی یکی دو سال اخیر، سال‌های خوب گذشته را تکرار کنند. قیمت ورق فولادی در داخل از قیمت ورق در کشورهای همسایه بیشتر بوده و همین مسئله تولید محصول و صادرات آن را به چالش کشیده است. به طوری که میزان صادرات لوله و پروفیل کشور تقریبا به صفر رسیده و تحریم نیز بر کاهش صادرات موثر بوده است. در این شرایط، برخی تولیدکنندگان به جای تسلیم شدن، به دنبال تولید محصولات خاص دارای تقاضای بالا رفته‌اند که لازمه آن، واردات ماشین‌آلات و تجهیزات جدید و به‌روزرسانی خطوط تولید است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با احمد صابری، مدیرعامل شرکت نورد لوله و پروفیل صابری گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:
  1400/10/6 13:21

  غلامرضا سروی، مدیرعامل شرکت آذرنبش تبریز در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  دستورالعمل‌های متناقض مانع شکوفایی تولید می‌شوند

  بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها، شیوه‌نامه‌ها، قوانین و مقررات دست و پاگیر طی دو سه سال گذشته نه تنها گر‌ه‌ای از مشکلات صنعت فولاد باز نکرده، بلکه با صدور هر دستورالعمل جدید و نقض دستورالعمل قبلی، بر مشکلات صنعت افزوده شده است زیرا صدور بخشنامه جدید، باعث سردرگمی هم تولیدکنندگان و هم مسئولان می‌شود و آن‌ها نمی‌دانند با کدام دستورالعمل فعالیت کنند. ضمن اینکه قوانین و مقررات گمرکی نیز به طور مرتب به‌روزرسانی نمی‌شود و تولیدکنندگانی که قصد صادرات محصول خود با قیمت‌های روز دنیا را دارند، به دلیل عدم به‌روزرسانی قیمت‌ها در سامانه‌های گمرکی، گرفتار می‌شوند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با غلامرضا سروی، مدیرعامل شرکت آذرنبش تبریز به گفت‌وگو نشسته که متن کامل آن در ادامه آمده است:
  1400/10/4 12:08

  محمد محیاپور، مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  برای رسیدن به توسعه، عزم جدی داریم

  زنجیره فولاد و تکمیل آن، رویایی است دست یافتنی که بسیاری از شرکت های معدنی و صنعتی به دنبال تحقق آن هستند تا با تکمیل این زنجیره نقش خود در عرصه صنعت و معدن را به ثبات برسانند. شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر نیز از این قاعده مستثنی نیست و در تلاش است با افقی وسیع، در حوزه فولادسازی، نورد، آهن اسفنجی و... خوش بدرخشد و به تکمیل زنجیره فولاد نزدیک‌تر شود. در این باره، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محمد محیاپور، مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در خصوص فعالیت‌های این شرکت گفت‌وگویی انجام داده است که متن آن را در ادامه می‌خوانید:
  1400/9/25 09:27

  عطالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  در مسیر توسعه

  طی یک دهه اخیر، توجه مسئولان و دست‌اندرکاران صنعت فولاد کشور به احداث واحدهای جدید فولادی در جنوب کشور معطوف شده است و بر این اساس، چندین واحد تولیدی در استان هرمزگان احداث شده‌اند. با توجه به نزدیکی به بندر و نیز در دسترس بودن مواد اولیه، آب، برق و گاز به عنوان ملزومات تولید فولاد، توسعه آتی این صنعت در استان‌های جنوبی کشور رقم می‌خورد. شرکت فولاد هرمزگان ازجمله فولادسازانی است که با وجود گذر یک دهه از فعالیت خود، توانسته هم در بازار داخلی و هم در بازارهای بین‌المللی به یک برند معتبر تبدیل شود. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عطالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص وضعیت این شرکت و طرح‌های توسعه‌ای آن به گفت‌وگو نشسته که شرح آن در ادامه آمده است:
  1400/9/24 10:28

  امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  تولید بیش از 13 میلیون تن فولاد در چشم‌انداز 1410

  توسعه بخش صنعت و معدن با توجه به پتانسیل‌های این حوزه میتواند هم به ایجاد اشتغال و هم به رونق اقتصادی کشور کمک کند. از این رو برای افق‌های بلندمدت صنعت فولاد کشور، هدف‌گذاری‌های مهمی انجام شده است. صنعت فولاد با توجه به پتانسیل‌های خود و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، در افق 1404 به ظرفیت 55 میلیون تن دست خواهد یافت و این مهم با هماهنگی‌های صورت گرفته با تولیدکنندگان و اهالی این صنعت امکان‌پذیر است. شرکت‌های بزرگ فولادی، توسعه این صنعت را با اجرای پروژه‌های گوناگون بر عهده گرفته‌اند و این هدف مهم با برنامه‌ریزی این شرکت‌ها در دسترس قرار گرفته است. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به گفت‌وگو نشسته است. وی می‌گوید فولاد خوزستان در برنامه‌ریزی‌های بلندمدت خود قصد دارد تولید بیش از 13 میلیون تن را برای 10 سال آینده هدف‌گذاری کند و با اجرای 145 پروژه به ارزش 23 هزار میلیارد تومان در سال‌های آتی، این شرکت را در جایگاه واقعی خود قرار دهد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
  1400/9/20 17:00

  صادق شهرستانی، مدیرعامل شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  در تولید محصولات ورق‌های گرم آلیاژی چابک هستیم

  در 50 سال فعالیت صنعت فولاد کشور، تولید ورق‌های آلیاژی و گریدهای خاص به ویژه فولادهای زنگ‌نزن کمتر مورد توجه قرار گرفتند و اغلب نیاز کشور به محصولات آلیاژی خاص وارداتی بودند. در حالی که تولیدکنندگان داخلی از توانایی‌های خوبی در این زمینه برخوردار هستند. البته علت عدم تولید محصولات آلیاژی خاص، پایین بودن میزان سفارش و نیاز مصرف‌کنندگان نسبت به مقیاس تولید شرکت‌های بزرگ بوده است و در این زمینه تولیدکنندگان کوچک‌تر که از کوره‌هایی با ظرفیت کمتری بهره می‌برند، توانایی خوبی برای تولید گریدهای مختلف فولاد آلیاژی به ویژه فولاد زنگ‌نزن دارند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با صادق شهرستانی، مدیرعامل شرکت نورد و تولید قطعات فولادی گفت‌وگو کرده که مشروح آن در ادامه آمده است:
  1400/9/6 14:23

  علیرضا محمودی، مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  در مسیر تولید پایدار هستیم/ استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای تولید محصولات طویل

  اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنعت فولاد کشور موجب شده است این صنعت به صورت مداوم و پویا رو به جلو حرکت کند. همچنین اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنعت فولاد کشور در زمینه تولید محصولات فولادی به ویژه محصولات طویل که ارزش افزوده بالاتری نسبت به محصولات میانی دارند، ضمن اینکه باعث خودکفایی کشور در تولید میلگرد و سایر محصولات طویل شده، موجبات صادرات را به دیگر کشورها را فراهم کرده است که به این ترتیب صنعت فولاد ارزآوری مطلوبی برای کشور دارد. در این میان شرکت‌های دارای ظرفیت تولید و تکنولوژی مطلوب می‌توانند محصولات دارای ارزش افزوده تولید و در چرخه فولاد کشور نقش بیشتری ایفا کنند. در این زمینه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به مناسبت بیست و یکمین افتتاح شرکت فولاد آذربایجان، با علیرضا محمودی، مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/8/29 12:57

  امیر قدسی، مدیرعامل شرکت فولاد آذر خاورمیانه در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  معاملات نقدی، تامین ماده اولیه را دچار چالش کرد/ نیمی از محصولات را صادر می‌کنیم

  معاملات ورق فولادی در بورس کالا از دو سال گذشته به صورت نقدی انجام می‌شود و همین امر موجب شده است تا بسیاری از شرکت‌ها که نقدینگی و سرمایه در گردش کمتری دارند، نتوانند مواد اولیه خود را به موقع از بورس خریداری کنند. ضمن اینکه زمان تحویل این ورق‌ها نیز دو ماه یا سه ماه پس از انجام معامله است. به همین دلیل، میزان خرید مصرف‌کنندگان ورق به ویژه حوزه لوله و پروفیل نسبت به گذشته که اغلب معاملات به صورت اعتباری انجام می‌شد، کاهش یافته است. به طوری که ظرفیت فعال تولیدکنندگان لوله و پروفیل به کمتر از 30 درصد ظرفیت اسمی رسیده است. ضمن اینکه در گذشته شرکت‌ها می‌توانستند سهمیه اختصاصی داشته باشند اما دولت عرضه‌کنندگان را مجبور کرده تمام محصولات خود را در بورس عرضه کنند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با امیر قدسی، مدیرعامل شرکت فولاد آذر خاورمیانه به گپ‌وگفت نشسته که شرح آن را در ادامه آمده است:
  1400/8/15 12:49
132
آگهی فارسی منطقه ویژه
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: