فولاد - گفت و گو

  ایرج رخصتی، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با « فلزات آنلاین»:

  بزرگ‌ترین تولید‌کننده مقاطع طویل فولادی در خاورمیانه هستیم/ توسعه صادرات به بیش از 30 کشور جهان

  از صنعت فولاد به عنوان یکی از کلیدهای راهگشای رهایی اقتصاد ایران از وابستگی به نفت یاد می‌شود. موضوع مهم و قابل توجه در این زمینه، تولید و عرضه محصولات با ارزش افزوده بالا و قابل رقابت در بازارهای جهانی است. شرکت ذوب‌آهن اصفهان، یکی از نخستین نقش‌آفرینان صنعت فولاد در ایران به شمار می‌آید که توانسته است با تولید و فروش محصولات نهایی و باکیفیت، بازار محصولات خود را در بیش از 30 کشور جهان گسترش دهد و به این ترتیب به برندی نام‌آشنا و شناخته‌شده در بازارهای داخلی و جهانی فولاد تبدیل شود. این شرکت در سال گذشته توانست به رکوردهای بی‌سابقه‌ای در تولید و فروش محصولات دست یابد. با این حال، در سال 1401 نیز روند صعودی تولیدات این شرکت متوقف نشد و مقایسه عملکرد تولید این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حاکی از تداوم روند صعودی تولید در شرکت ذوب‌آهن اصفهان است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با ایرج رخصتی، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان به گفت‌وگو پرداخته است که مشروح آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/9/12 10:13

  محمدحسین بصیری، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  در مسیر توسعه گام برداشته‌ایم/ به دنبال تکمیل زنجیره تولید فولاد هستیم

  صنعت فولاد کشور در حال حاضر با چالش‌هایی نظیر کمبود زیرساخت‌ها در زمینه تامین انرژی همگام با رشد تکنولوژی، تامین مواد اولیه مانند سنگ‌آهن و همچنین مسئله سرمایه‌گذاری متناسب با راهبردهای تدوین شده در افق 1404 مواجه است. در این میان، برخی تولیدکنندگان تلاش کرده‌اند با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و همچنین توسعه تولید با به کارگیری از تجهیزات جدید، گام‌های مثبتی را در راستای رشد و پیشرفت هرچه بیشتر صنعت فولاد کشور بردارند. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محمد حسین بصیری، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان گفت‌وگویی را تدارک دیده است که متن کامل آن را در زیر می‌خوانیم:
  1401/8/16 09:19

  وحید سیدعلی، مدیرعامل شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ضرورت یکپارچه‌سازی اکتشاف در بخش معدن/ تامین پایدار مواد اولیه اولویت ماست

  علی‌رغم اهمیت حوزه معدن در سراسر جهان، سهم این بخش مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور بسیار ناچیز است و بر همین اساس ضرورت توسعه و گسترش عملیات‌های مختلف معدنی به ویژه اکتشاف طی سالیان اخیر بیش از پیش احساس می‌شود. با این وجود، بخش‌های مختلف اعم از دولتی و خصوصی در این حوزه تاثیرگذار، به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند و همین مسئله باعث افت سرعت و پیشرفت اکتشاف و در ادامه استخراج مواد معدنی و در نهایت تامین خوراک صنایع معدنی به ویژه فولاد شده است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با وحید سیدعلی، مدیرعامل شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان گفت‌وگویی را تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/16 09:00

  علی قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  یکه‌تازی فولاد لجستیک در حمل‌ونقل ریلی کشور/ به دنبال ساماندهی زنجیره‌های تامین مواد اولیه فولادسازان هستیم

  ایران یک کشور معدنی است که برای استفاده از پتانسیل ذخایر معدنی خود به سیستم حمل‌ونقل خاص نیاز دارد. علی‌رغم رشد در زمینه توسعه حمل‌ونقل در سال‌های پس از انقلاب برای حمل کالاهای خاص نظیر مواد معدنی، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی تخصصی انجام نشده است و کالاها و مواد معدنی از شاهراه‌های اصلی کشور که محل تردد مسافران است، حمل می‌شود که تبعات و خطرات خود را دارد. در سال 1392، حدود 355 میلیون تن مواد معدنی در کشور تولید شد که بنا بر سند چشم‌انداز افق 1404 با حداقل رشد 7 درصد سالانه، این میزان باید به حدود 700 میلیون تن برسد که هم‌راستای آن، باید سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی در حوزه حمل‌‎ونقل مواد معدنی نیز انجام شود. با توجه به این مهم و در راستای ارتقاء و شکوفاسازی ظرفیت‌های بالقوه سازمان فولاد خوزستان، شرکت چند وجهی فولاد لجستیک که در گذشته نه چندان دور از ادغام دو شرکت بزرگ حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای تشکیل شده بود، با در دستور کار قراردادن ماموریتی محوری و اساسی در تامین زنجیره مواد اولیه شرکت فولاد خوزستان و ارائه خدمات لجستیک و حمل‌ونقل به شرکت‌های تابعه به کارگیری شده است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین با علی قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/15 12:17

  حمید شجاعی، مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  تحول صنعت خودرو با تولید ورق‌های گالوانیزه فولادی جدید

  فرایند طراحی بدنه و اجزای یک خودرو با پیچیدگی‌‌ها و حساسیت‌های بسیاری همراه است زیرا در کنار زیبایی ظاهر اتومبیل و شرایط آیرودینامیکی و وزنی مناسب، خودروها باید به گونه‌ای طراحی شوند که از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشند تا بتوانند ایمنی لازم را برای سرنشینان خودرو فراهم کنند. به ‌جرئت می‌توان گفت که ورق‌های فولادی گالوانیزه، اصلی‌ترین ماده اولیه تولید قطعات، تجهیزات و بدنه خودروها محسوب می‌شوند و بسته به نوع کاربرد، استانداردهای مختلفی برای این محصول تعریف شده است. شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری، تنها تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه مورد استفاده در صنعت خودروسازی کشور به شمار می‌آید که با تولید محصولاتی متنوع و باکیفیت، توانسته است گام بلندی را در مسیر توسعه صنعت خودروسازی کشور بردارد. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با حمید شجاعی، مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/15 11:50

  علیرضا چایچی یزدی، مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  اولین شرکت دانش‌بنیان فولادی در کشور هستیم/ توسعه متنوع‌سازی محصولات استراتژیک فولادی

  کاربرد مهم محصولات مختلف فولادی در سایر صنایع، باعث شده است صنعت فولاد و صنایع وابسته در تمامی کشورهای پیشرفته به عنوان صنعت مادر شناخته شود. با توجه به اعمال تحریم‌های شدید طی سالیان اخیر علیه کشور و مشکلات عدیده‌ای که اقتصاد جهان با آن مواجه شده است، صنعت فولاد به خوبی توانسته است روند رو‌به‌رشد خود در زمینه تولید و صادرات را حفظ کند. شرکت فولاد آلیاژی ایران، یکی از برترین شرکت‌های فولادی کشور است که توانسته با برخورداری از تکنولوژی‌های پیشرفته، دانش بالا، تجهیزات به‌روز و به‌کارگیری از نیروهای انسانی متخصص به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع فولاد آلیاژی و مخصوص در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرن‌ترین کارخانجات فولاد آلیاژی دنیا شناخته شود. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با علیرضا چایچی یزدی، مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/15 11:16

  محمد کشانی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  بومی‌سازی و توسعه تولید با تکیه بر توان داخلی

  امروزه صنعت فولاد یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی کشورها به شمار می‌آید. زندگی روزمره بشر با فولاد آمیخته شده است و صنایع فولادی در سازندگی، بازسازی و توسعه کشورها نقش مهمی ایفا می‌کنند. محصولات فولادی نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌ها اعم از مسکونی، راه‌های ارتباطی و انتقال انرژی دارند که این امر نشانگر تاثیر عظیم صنعت فولاد بر رشد و شکوفایی کشورها است. سرمایه‌گذاری و رشد صنعت فولاد با توجه به نیاز کشور و اهداف توسعه صنعت فولاد در سند چشم‌انداز افق 1404، اقتصادی و منطقی به نظر می‌رسد. با این شرط که تمامی جوانب آن در نظر گرفته شود و به طور خاص برای تامین انرژی و مواد اولیه مورد نیاز طرح‌ریزی علمی و عملی صورت پذیرد. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با محمد کشانی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/15 10:58

  علی امرایی، مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  فولاد سنگان در مسیر توسعه و بهره‌وری تولید

  صنعت فولاد از شاخصه‌های اصلی رشد اقتصادی در کشورهای توسعه‌یافته محسوب می‌شود و با توجه به پتانسیل‌های معدنی کشور، فولاد به عنوان یک صنعت پیشران، نقش بسزایی در ارزآوری و اشتغال‌زایی دارد. هدف‌گذاری و پیش‌بینی چشم‌انداز تولید 55 میلیون تن فولاد در سال 1404، نشان از توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در این صنعت و نقش‌آفرینی پررنگ‌تر صنعت فولاد در اقتصاد ایران است. در همین راستا، فولادسازان بزرگ کشور تامین مواد اولیه مورد نیاز خود را به منظور توسعه تولید در بلندمدت در دستور کار خود قرار داده‌اند. شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با هدف تولید پایدار بخشی از مواد اولیه مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه اصفهان و همچنین به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولید صنعتی در شمال شرق کشور، به خوبی توانسته است در راستای تحقق این مهم حرکت کند. به همین دلیل، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با علی امرایی، مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان تدارک دیده است که متن کامل آن را در زیر خواهید خواند:
  1401/8/15 09:46

  امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  استراتژی توسعه‌محور فولاد خوزستان در صنعت فولاد/ ضرورت تامین انرژی صنایع فولادی

  آنچه امروز فولاد را به کالایی استراتژیک و اساسی در بازارهای جهانی تبدیل کرده، این است که این فلز، ماده اولیه اساسی و نخست بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی بزرگ و کوچک در دنیا از جمله ساخت‌وساز، خودروسازی، لوازم خانگی، ماشین‌آلات و تجهیزات محسوب می‌شود. همین امر موجب شده است تا امروز از تولید و مصرف فولاد به عنوان شاخصه‌ای برای سنجش میزان توسعه‌یافتگی و رونق صنعتی کشورها یاد شود. رشد روزافزون قیمت فولاد در بازارهای جهانی علی‌رغم افزایش ظرفیت‌ها و آمار تولید جهانی در سال‌های اخیر را می‌توان گواهی بر این مدعا دانست که تقاضای این فلز افزایشی چشمگیر یافته است. با این وجود، فولادسازان بزرگ کشور طی ماه‌های اخیر با مشکلات فراوانی به ویژه در تامین مواد اولیه و همچنین حامل‌های انرژی مورد نیاز مواجه شده‌اند که عملکرد آن‌ها در تولید، فروش و حضور در بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار داده است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ترتیب داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/15 09:16

  حسین تقی کهزاد، مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  به دنبال سودآوری و برنامه‌محوری در تولید محصولات فولادی هستیم

  شرکت صنعت فولاد شادگان یکی از طرح‌های فولادی بزرگ ایران در سال‌های اخیر محسوب می‌شود که در منطقه شادگان و استان خوزستان واقع شده است. این شرکت در حال حاضر با برخورداری از ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال، در حال احداث پروژه فولادسازی به ظرفیت سالیانه 800 هزار تن است که بهره‌برداری از آن، گام بلندی در مسیر تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد اشتغال پایدار در این ناحیه به شمار می‌آید. چشم‌انداز و هدف‌گذاری این شرکت، کسب سهم 15 درصدی از سند چشم‌انداز توسعه فولاد خوزستان در افق 1410 است. بدون شک این شرکت در آینده به یکی از قطب‌های تولید فولاد کشور تبدیل خواهد شد و آینده بسیار روشنی را برای مردم شهرستان شادگان رقم خواهد زد. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حسین تقی کهزاد، مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/14 14:38
182
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: