فولاد - گفت و گو

  علی بیات‌ماکو، مدیرعامل شرکت فولاد متیل

  دستورالعمل‌های وزارت صمت، مراکز خدماتی فولاد متیل را به تعطیلی کشاند

  تنظیم بازار در صنایع مختلف همواره مورد توجه قرار دارد. فولاد مبارکه به‌عنوان یک مجموعه کم‌نظیر در صنعت کشور، تنظیم بازار را از ابتدای تولید در دستور کار خود قرار داده است. بر همین اساس نیز شبکه توزیعی تحت عنوان فولاد متیل شکل گرفت. این مجموعه وظیفه توزیع محصولات مبارکه در کشور و همچنین صادرات بخشی از این تولیدات را بر عهده دارد. در شرایط کنونی که بازار فولاد و حواشی آن داغ‌تر از گذشته است پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل شرکت فولاد متیل به گفت‌وگو نشسته است. علی بیات ماکو به تعطیلی واحدهای زیرمجموعه این هلدینگ اشاره می‌کند و اعتقاد دارد ریشه این تعطیلی را باید تصمیمات غیرکارشناسی مسئولان دانست. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/6/18 09:10

  هادی بشیراد، رئیس دفتر بودجه و گزارشات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خبر داد:

  چادرملو موفق در تولید بیش از ظرفیت اسمی در واحدهای کنسانتره‌سازی است

  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی از بزرگترین تولیدکنندگان معدنی کشور است که سهم به‌سزایی در تامین ماده اولیه صنعت فولاد کشور دارد. خبرنگار فلزات آنلاین برای مشخص شدن جایگاه این شرکت در میان تولیدکنندگان معدنی سنگ آهن کشور به گفت‌وگو با رئیس بودجه و گزارشات این شرکت پرداخت. هادی بشیراد در این گفت‌وگو به جایگاه ایران در تولید معدنی سنگ آهن اشاره کرده و از اهداف این شرکت در زمینه تولید معدنی سنگ آهن گفت. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/5/30 12:16

  فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان

  ادغام، راه نهایی پیشرفت صنعت فولاد است

  طی سال‌های گذشته برخی از تولیدکنندگان سنگ آهن در کشور به‌سمت تولید فولاد حرکت کردند و به دنبال آن برخی از تولیدکنندگان فولاد نیز به‌دنبال در اختیار گرفتن معادن هستند. این موضوعات باعث شده‌ است تا ماموریت‌ شرکت‌ها از حرکت اصلی خود یعنی معدنکاری و یا تولید فولاد به دیگر حوزه‌ها تغییر یابد. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده است. فرزاد ارزانی اعتقاد دارد که معدنکاری و صنعت فولاد هر یک تخصص ویژه خود را می‌طلبند و بهتر است هر شرکت تنها به فعالیت در حیطه تخصص خود بپردازد تا از تداخل کاری و بروز مشکلات ناشی از آن جلوگیری به‌عمل آید. ارزانی همچنین می‌گوید دولت باید راهبرد مشخصی را برای زنجیره فولاد کشور تعیین کند تا یکپارچگی و انسجام لازم در این صنعت به‌وجود آید؛ علاوه بر این، بهترین راه برای پیشرفت صنعت و جلوگیری از تداخل وظایف، ادغام شرکت‌های زنجیره فولاد است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/5/13 09:07

  امید ایزدپناه، عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس

  آینده صنعت ایران در گرو تعاملات سیاسی دولتمردان است

  تولید ورق‌های فولادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه بسیاری از صنایع همچون خودروسازی، لوازم خانگی ، بشکه سازی و حتی صنعت ساختمان از این محصولات استفاده می‌کنند. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی جایگاه و بازار مصرف این محصولات در داخل و خارج از کشور با عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس به گفت‌وگو نشسته است. امید ایزدپناه در این گفت‌وگو از تاثیر نوسانات اقتصادی اخیر بر تجارت این محصول با اهمیت فولادی می‌گوید.
  1397/4/17 08:40

  منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان

  ذوب آهن یک برند ملی با آینده‌ای روشن و پیشتاز است

  شرکت ذوب آهن اصفهان با نیم قرن تجربه، به‌عنوان مادر صنعت فولاد کشور شناخته می‌شود و به دلیل اینکه در زمان تاسیس این شرکت، فعالیت‌های صنعتی در ایران شکل نگرفته بود، ذوب آهن اصفهان متولی تربیت صنعت‌گران و مدیرانی شد که هم‌اکنون در تمام صنایع کشور حضوری فعال دارند. منصور یزدی‌زاده یکی از مدیرانی است که از سال 73 تاکنون در این شرکت فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون به‌عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب شده است. یزدی‌زاده، شرکت ذوب آهن اصفهان را خانه نخست خود می‌داند و معتقد است: بعد از چند ماهی که در شرکت ملی فولاد ایران فعالیت داشته، دوباره به ذوب آهن بازگشته است چرا که به‌دنبال ادای دین خود به این شرکت است و ایمان دارد با همت و همدلی همکاران و رعایت اولویت طرح‌ها و اقدامات در حال انجام؛ ذوب آهن به موفقیت‌های چشمگیری دست خواهد یافت.
  1397/3/31 13:13

  فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب

  صادرات، اوج قدرت و هنر تولیدکنندگان ایرانی است

  با توجه به اهداف تعیین شده در سند چشم‌انداز توسعه و با درنظر گرفتن میزان تولید 55 میلیون تن فولاد در سال 1404و سرانه مصرف آن، اهمیت صادرات بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. تا جائی که برخی واحدهای فولادی از ابتدا با هدف صادرات و با درنظر گرفتن چنین شرایطی احداث شده‌اند. این واحدها باید از هم‌اکنون برای حضور موفق در بازار رقابت بین‌المللی تلاش کنند. پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی امکان توسعه پایدار صادرات با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان یک شرکت موفق در امر صادرات به گفت‌وگو نشسته است. فرزاد ارزانی اعتقاد دارد اوج قدرت و هنر تولیدکنندگان در عرصه صادرات به نمایش گذاشته می‌شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/3/20 12:16

  علی عباسلو، مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان

  کاهش مصرف آب در فولاد با به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا اتفاق می‌افتد

  هم اکنون بحران آب، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی کشور است و در این بین سیرجان یکی از خشک‌ترین شهرهای ایران است. سال‌هاست که بحران بی‌آبی در بسیاری از شهرهای ایران از جمله سیرجان باعث بروز مشکلات بسیار شده است. با این حال اما صنایع این شهر به فعالیت مشغولند. صنعت فولاد در سیرجان، یکی از مهم‌ترین صنایع این شهر محسوب می‌شود. برخی صنعتگران این منطقه علاوه بر کار صنعتی، به دنبال راه حلی برای کاهش میزان مصرف آب در واحد‌های تولیدی خود هستند. در این رابطه ماهنامه اخبار فلزات به گفت‌‌وگو با مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان نشسته است. علی عباسلو به این مهم اشاره دارد که صنایع باید در استفاده بهینه در مصرف تمام تلاش خود را بکار گیرند، چنانکه کارخانه‌های زیر مجموعه شرکت گل‌گهر تلاش خود را برای استفاده از آب دریا در مجموعه واحد‌هایی که در آینده قرار است افتتاح شوند، به‌کار بسته‌اند. شرح این گفت‌گو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/2/25 10:31

  عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

  بازار عراق، فرصتی برای توسعه محصولات فولادی ایران

  صنعت فولاد از شاخصه‌های اصلی رشد اقتصادی در کشورهای مختلف شناخته می‌شود. این صنعت در ایران با رشد قابل ملاحظه‌ای همراه بوده است. بنابراین با توجه به سرمایه عظیمی که برای توسعه این صنعت صرف شده، توجه به صادرات برای حفظ بقای آن ضروری به‌نظر می‌رسد. فلزات آنلاین برای بررسی بازار مصرف ورق‌های گالوانیزه تولید شده در کشور با مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به گفت‌وگو نشسته است. عزیز قنواتی اعتقاد دارد، شکل‌گیری و حفظ رویکرد صادراتی برای تمامی صنایع از جمله صنعت فولاد به‌ویژه طی سال‌های آتی ضروری به‌نظر می‌رسد.
  1397/2/20 13:24

  کریم رحیمی، مدیرعامل شرکت فولاد ناب تبریز

  حضور موفق در بازارهای جهانی نیازمند بازاریابی مدرن است

  با وجود پیشرفت جامعه بشری در انواع تکنولوژی‌ها و مواد پیشرفته، هنوز هم میزان تولید یا مصرف فولاد در یک کشور تا حدی نشان از میزان توسعه یافتگی آن کشور دارد. فولاد، هنوز هم به عنوان اساسی‌ترین کالای مصرفی در جهان شناخته شده و پیشرفت در تولید این محصول به توسعه جامعه کمک می‌کند. بازاریابی برای فولاد از مهم‌‎ترین دغدغه‌های اساسی تولیدکنندگان این کالاست. با توجه به رکود موجود در صنعت ساخت و ساز در کشور، فولادسازان برای فروش محصولات خود بیش از پیش نیازمند صادرات آن، هستند. بر همین اساس ماهنامه اخبار فلزات به گفت‌وگو با مدیر عامل شرکت فولاد ناب تبریز نشسته است. کریم رحیمی، شرط موفقیت در بازارهای صادراتی فولاد را حضور مداوم و با کیفیت، تحویل به‌موقع با قیمت مناسب به همراه حمایت دولت، ثبات در قوانین و ارتقای تکنولوژی می‌داند. شرح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/1/20 13:44

  محمدمهدی مبین، مدیرعامل شرکت فرامبین فولادیاران یزد

  بازگشت دولت به وظایف نظارتی، پیش شرطی برای توسعه اقتصادی است

  آهک صنعتی به‌عنوان ماده اولیه در صنعت فولاد و صنایع معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنعت فولاد در ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را طی سال‌های اخیر تجربه کرده است. بر همین اساس تامین مواد آن مورد توجه ویژه قرار دارد. با این وجود تولید‌کنندگان موادی چون آهک صنعتی با مشکلاتی مواجه هستند. بر همین اساس، فلزات آنلاین با مدیرعامل شرکت فرامبین فولادیاران یزد به گفت‌وگو نشسته است. محمدمهدی مبین خروج دولت از اقتصاد و اجرای وظایف نظارتی را راهکاری برای رفع مشکلات اقتصادی کشور می‌داند که در نتیجه آن، تولیدکنندگان نیز از مزیت‌های آن منتفع خواهند شد.
  1397/1/18 14:48
40
اذرنبش تبریز
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد متیل
فولاد آذربایجان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: