فولاد - گفت و گو

  امیرهوشنگ البرزی‌منش، مدیرعامل شرکت آهن و فولاد صنیع کاوه تهران

  تجمیع واحدهای فولادی، برگ برنده این صنعت

  فولاد پرمصرف‌ترین فلز دنیا به‌شمار می‌رود. تولید این فلز در داخل کشور مزیت‌های فراوانی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به منابع غنی انرژی ارزان، ذخایر معدنی متعدد و بازارهای مناسب فروش داخلی و خارجی اشاره کرد. اما در این میان، این صنعت نیز مشابه سایر واحدهای تولیدی کشور با چالش‌هایی مواجه است که روند فعالیت آن را کند می‌کند. کمبود زیرساخت‌ها، ناپیوستگی و عدم توازن در زنجیره تولید، از این دست موارد هستند. بنابراین باید برای رفع این مشکلات، کسب مزیت‌های بالاتر، بهبود بهره‌وری و رقابت‌پذیری، تولید با کیفیت‌ و همچنین حضور موفق در بازارهای بین‌المللی و توسعه آن، تلاش کرد. بدون شک با توجه به پتانسل‌های یاد شده این صنعت می‌تواند به نقطه قوتی برای کشور بدل شود. بر همین اساس انتظار می‌رود سیاست‌گذاران با تکیه بر نظر کارشناسان، استراتژی‌های مناسبی برای پیشبرد هرچه بهتر این صنعت در پیش بگیرند و به حضور موفق آن در بازارهای بین‌المللی و کسب بیشترین بهره اقتصادی کمک کنند. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در همین خصوص با امیرهوشنگ البرزی‌منش، مدیرعامل شرکت آهن و فولاد صنیع کاوه تهران به گفت‌وگو نشسته است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/8/23 00:00

  علیخانی، مشاور عالی شرکت صبانور

  توسعه اقتصادی متوازن زمینه‌ساز رشد اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی است

  ایران، از ذخایر معدنی و محدوده‌های اکتشافی غنی برخوردار است. طی سال‌های اخیر بیشتر تمرکز حوزه اکتشافات کشور در مناطق شاخص مطرح بوده اما با تغییر رویکرد و اختصاص دادن پهنه‌های اکتشافی مختلف توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به فعالان معدنی و صنعتی، زمینه شکوفایی و توسعه تمامی استان‌ها و محدوده‌های معدنی در کشور فراهم شد. در این راستا، پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌و‌گویی را با دکتر علیخانی، مشاور عالی شرکت صبانور انجام داده است. وی اعتقاد دارد که راه‌اندازی و بهره‌برداری از پهنه‌های اکتشافی متعدد در کشور، زمینه‌ساز توسعه اقتصادی مثبت در مناطق مختلف ایران خواهد شد که به تبع آن توسعه اجتماعی نیز رخ خواهد داد. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گو را می‌خوانید.
  1397/8/7 12:22

  بهرام سبحانی، مدیرعامل اسبق شرکت فولاد مبارکه

  تشکل‌ها بازوی مشورتی دولت هستند

  تشکل‌ها سازمان‌های مردم نهادی هستند که وظایف متعدد و مهمی را بر عهده دارند. تعریف انجمن و تشکل در کشور ما با سایر کشورها متفاوت بوده و میزان بهره‌بری دولت از نظرات آن‌ها در ایران تا حد زیادی به قدرت و میزان تاثیرگذاری خود آن تشکل بازمی‌گردد. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» گفت‌و‌گویی را با مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان انجام داده است. بهرام سبحانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد معتقد است تشکل‌ها به‌عنوان بازوهای مشورتی دولت، می‌توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود راهکارهای مناسبی را در جهت حل مشکلات و معضلات اعضای خود به دولت منعکس کنند که با توجه به نقش غیر تصدی‌گری دولت، استفاده از نظرات کارشناسی و تخصصی تشکل‌ها بیش از پیش جایگاه خود را پیدا کرده و آن‌ها با انجام وظایف تحقیقاتی و کارشناسی خود می‌توانند موجبات حل مشکلات بین اعضا را فراهم کنند. وی در ادامه افزود آفت اصلی زنجیره فولاد تعدد تشکل‌ها و در نتیجه تقابل آن‌ها در مقابل یکدیگر است. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گو را می‌خوانید.
  1397/8/1 13:22

  عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

  احداث جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری، گامی در مسیر تحقق اهداف توسعه افق 1404

  تکمیل و توسعه زیرساخت‌های کشور از اصلی‌ترین اهداف در راستای افق 1404 به‌شمار می‌رود. باتوجه به چشم‌انداز وسیع تولید کشور، نیاز به گسترش حمل‌ونقل ریلی و توسعه زیرساخت‌های توزیع در کشور بیش از پیش احساس می‌شود. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در راستای این مهم، اقدام به تکمیل جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری کرده است. در این راستا، پایگاه خبری فلزات آنلاین گفت‌وگوی کوتاهی را با عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انجام داده است. وی تکمیل پروژه مذکور را از دستاوردهای بزرگ کشور در راستای اقتصاد مقاومتی می‌داند. در ادامه متن کامل این گفت‌وگوی کوتاه را می‌خوانید.
  1397/7/7 12:47

  اصغر اسماعیلی، مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

  وظیفه ورق‌ خودرو، حمایت از تولیدات داخلی است

  واحدهای صنعتی بزرگی در کشور وجود دارند که ضمن تامین نیازهای تولید داخلی و با بهره‌گیری از نیروی متخصص و قدرت دانش، موجبات صادرات موفق انواع محصولات با کیفیت را فراهم می‌آورند. شرکت ورق خودرو یکی از شرکت‌های مذکور بوده که توانسته است با افزایش سطح کیفی و کمی خود و انجام وظیفه پشتیبانی و حمایتی از صنعت خودروسازی کشور، مقدمات حضور پررنگ‌تر در بخش صادرات محصولات به کشورهای دیگر را فراهم کند. در این راستا پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌و‌گویی با مدیر عامل شرکت ورق چهارمحال و بختیاری خودرو انجام داده است. اصغر اسماعیلی اعتقاد دارد که این شرکت با توجه به پتانسیل قابل توجه در تولید، امکان رفع نیازهای تولیدکنندگان داخلی و همچنین صادرات به سایر کشورها را نیز دارد. وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای مهم شرکت در سال گذشته افزود: این مجموعه سعی دارد تا با جذب سرمایه و کسب اعتبار میزان صادرات خود را افزایش دهد. در ادامه متن کامل این گفت‌ و‌ گو را می‌خوانید.
  1397/6/24 00:00

  مدیرعامل فولاد مبارکه:

  مشمول قانون بازنشستگان نمی‌شوم

  مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اخبار مطرح شده درباره برکناری اش را شایعه دانست و گفت: مشمول قانون بازنشستگان نمی‌شوم.
  1397/6/19 13:37

  علی بیات‌ماکو، مدیرعامل شرکت فولاد متیل

  دستورالعمل‌های وزارت صمت، مراکز خدماتی فولاد متیل را به تعطیلی کشاند

  تنظیم بازار در صنایع مختلف همواره مورد توجه قرار دارد. فولاد مبارکه به‌عنوان یک مجموعه کم‌نظیر در صنعت کشور، تنظیم بازار را از ابتدای تولید در دستور کار خود قرار داده است. بر همین اساس نیز شبکه توزیعی تحت عنوان فولاد متیل شکل گرفت. این مجموعه وظیفه توزیع محصولات مبارکه در کشور و همچنین صادرات بخشی از این تولیدات را بر عهده دارد. در شرایط کنونی که بازار فولاد و حواشی آن داغ‌تر از گذشته است پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل شرکت فولاد متیل به گفت‌وگو نشسته است. علی بیات ماکو به تعطیلی واحدهای زیرمجموعه این هلدینگ اشاره می‌کند و اعتقاد دارد ریشه این تعطیلی را باید تصمیمات غیرکارشناسی مسئولان دانست. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/6/18 09:10

  هادی بشیراد، رئیس دفتر بودجه و گزارشات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خبر داد:

  چادرملو موفق در تولید بیش از ظرفیت اسمی در واحدهای کنسانتره‌سازی است

  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی از بزرگترین تولیدکنندگان معدنی کشور است که سهم به‌سزایی در تامین ماده اولیه صنعت فولاد کشور دارد. خبرنگار فلزات آنلاین برای مشخص شدن جایگاه این شرکت در میان تولیدکنندگان معدنی سنگ آهن کشور به گفت‌وگو با رئیس بودجه و گزارشات این شرکت پرداخت. هادی بشیراد در این گفت‌وگو به جایگاه ایران در تولید معدنی سنگ آهن اشاره کرده و از اهداف این شرکت در زمینه تولید معدنی سنگ آهن گفت. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/5/30 12:16

  فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان

  ادغام، راه نهایی پیشرفت صنعت فولاد است

  طی سال‌های گذشته برخی از تولیدکنندگان سنگ آهن در کشور به‌سمت تولید فولاد حرکت کردند و به دنبال آن برخی از تولیدکنندگان فولاد نیز به‌دنبال در اختیار گرفتن معادن هستند. این موضوعات باعث شده‌ است تا ماموریت‌ شرکت‌ها از حرکت اصلی خود یعنی معدنکاری و یا تولید فولاد به دیگر حوزه‌ها تغییر یابد. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده است. فرزاد ارزانی اعتقاد دارد که معدنکاری و صنعت فولاد هر یک تخصص ویژه خود را می‌طلبند و بهتر است هر شرکت تنها به فعالیت در حیطه تخصص خود بپردازد تا از تداخل کاری و بروز مشکلات ناشی از آن جلوگیری به‌عمل آید. ارزانی همچنین می‌گوید دولت باید راهبرد مشخصی را برای زنجیره فولاد کشور تعیین کند تا یکپارچگی و انسجام لازم در این صنعت به‌وجود آید؛ علاوه بر این، بهترین راه برای پیشرفت صنعت و جلوگیری از تداخل وظایف، ادغام شرکت‌های زنجیره فولاد است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/5/13 09:07

  امید ایزدپناه، عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس

  آینده صنعت ایران در گرو تعاملات سیاسی دولتمردان است

  تولید ورق‌های فولادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه بسیاری از صنایع همچون خودروسازی، لوازم خانگی ، بشکه سازی و حتی صنعت ساختمان از این محصولات استفاده می‌کنند. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی جایگاه و بازار مصرف این محصولات در داخل و خارج از کشور با عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس به گفت‌وگو نشسته است. امید ایزدپناه در این گفت‌وگو از تاثیر نوسانات اقتصادی اخیر بر تجارت این محصول با اهمیت فولادی می‌گوید.
  1397/4/17 08:40
46
بنر صنیع کاوه
فولاد متیل
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: