فولاد - یادداشت

  رویارویی با بحران

  ورق گالوانیزه، یکی از ورق‌های پرکاربرد در سطح جهان محسوب می‌شود که در صنایع مختلف مانند ساختمان‌سازی، خودروسازی و تاسیسات مورد استفاده قرار می‌گیرد و تقاضای فراوانی نیز برای آن در سطح جهانی وجود دارد. این تقاضا در مناطقی که به دنبال رونق کیفیت در ورق‌های پوشش‌دار هستند نیز بیشتر است. برای مثال در قاره اروپا، عمده ورق‌های مورد استفاده در صنعت خودروسازی با زیرساخت ورق گالوانیزه و با گالوالوم بوده که البته ورق گالوالوم به لحاظ شرایط مقاومت به خوردگی و حرارت و قابلیت چسبندگی رنگ، از کیفیت بهتری نسبت به ورق گالوانیزه برخوردار است.
  1401/9/5 10:13

  هدف‌گذاری بی‌ضابطه، پاشنه‌آشیل حکمرانی دولتی در صنعت و اقتصاد

  نزدیک به هشت سال پیش و در بهمن ماه سال 1393، از طرح جامع فولاد کشور رونمایی شد. طرحی که به سبک و سیاق نوین نگاشته شده و مقرر بود در راستای توسعه هرچه بهتر زنجیره آهن و فولاد که مهم‌ترین زنجیره معدنی کشور به شمار می‌رفت و می‌رود، قدم بردارد.
  1401/8/14 16:52

  رشد نامتوان زنجیره فولاد

  میزان تولید فولاد در جهان، حدود دو میلیارد تن در سال است که 50 درصد آن، متعلق به کشور چین و باقی‌مانده آن در اختیار سایر کشورهای جهان است. ایران با حدود 30 میلیون تن تولید فولاد در سال، اکنون در جایگاه دهم تولیدکنندگان برتر جهان قرار دارد؛ این در حالی است که ظرفیت نصب شده در داخل، بالغ بر 40میلیون تن در سال است که به دلایل مختلف، این مهم محقق نشده است.
  1401/8/7 16:21

  یک صنعت ماندگار

  ریخته‌گری، قدیمی‌ترین فرایند شناخته شده به منظور شکل‌دهی مطلوب فلزات و تولید انواع قطعات است که از طریق ذوب و ریختن مذاب در قالب و سپس انجماد صورت می‌پذیرد. از آنجایی که ریخته‌گری به عنوان یک صنعت مادر به شمار می‌آید، بنابراین از جایگاه ویژه‌ای در بازارهای بین‌المللی برخوردار است و خوشبختانه ضمن شرایط مطلوب این صنعت در داخل کشور، قطعات با کیفیت و استاندارد عالی توسط تولیدکنندگان معتبر داخلی تولید می‌شوند.
  1401/7/2 10:46

  قراضه ارزشمند

  نقش و جایگاه راهبردى قراضه آهنی بر هیچکس پوشیده نیست. اگر بخواهیم به صورت تخصصی در خصوص  این کالا صحبت کنیم، با توجه به نقش آن در میان مواد اولیه تولید فولاد، یک سرمایه ملى به شمار می‌آید.
  1401/6/12 10:22

  مرگ تدریجی آموزش در سازمان‌ها

  امروزه اهمیت آموزش در سازمان بر کسی پوشیده نیست. آموزش یک وظیفه اساسی در سازمان‌ها و یک فرایند مداوم، همیشگی و تمام نشدنی است. اجرای آموزش و بهسازی منابع انسانی سبب می‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و فعالیت محیطی به طور موثر کار خود را ادامه دهند و بر کارایی خود بیفزایند و این امر موجب ارتقا بهره‌وری، برندسازی و رقابت سازمانی و فراسازمانی می‌شود. به نوعی می‌توان عنوان کرد که آموزش هزینه نیست و آموزش سرمایه یک سازمان محسوب می‌شود.
  1401/5/22 11:16

  تجربه تلخ 2015 در انتظار سنگ‌آهن؟

  سنگ‌آهن در بازارهای جهانی، روزهای ناامیدکننده‌ای را تجربه می‌کند. سایه کرونا هنوز هم بر این بازار پا برجا است و بحران بدهی شرکت‌های توسعه‌دهنده املاک چین، شرایط بازار را به سمت و سوی غیرقابل اطمینانی برده است. سنگ‌آهن از سال 2021 تاکنون روزهای پرنوسانی را تجربه کرد؛ صعود و رکوردشکنی تاریخی قیمت در ماه می 2021، حفظ سطوح بالای قیمتی در ژوئن و جولای، کاهش قیمتی به دلیل عزم جدی دولت چین برای کنترل قیمت و بحران ساخت ‌و ساز، سقوط به زیر 100دلار، بازگشت به مسیر رشد در واپسین روزهای سال 2021، استمرار روند صعودی در هفته‌های ابتدایی سال 2022 و حمله روسیه به اوکراین از جمله اتفاقات مهم در این بازار بود.
  1401/5/15 12:07

  همان آش و همان کاسه

  در همه عرصه‌ها، جایگاه آموزش در افزایش سطح بهره‌وری به عنوان یکی از مکانیزم‌های اصلی و یک ضرورت شناخته می‌شود. ازاین‌رو آموزش در حوزه معدن و صنایع معدنی نیز از این قاعده مستثنی نیست. نیروی انسانی از بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین سرمایه هر سازمانی است که در کنار رشد کمی برای رشد کیفی آن، نیازمند آموزش پرسنل خواهد بود. در واقع آموزش مختص یک سن و یک دوره خاص و یک مکان ویژه نیست.
  1401/5/8 12:39

  سهم ناچیز فولاد از مصرف آب

  کشور ما بعد از تجربه دو سال آبی نسبتا خوب از لحاظ بارندگی، از سال 1399 وارد دوره خشکسالی شده است. با اینکه در سال آبی اخیر تا کنون بیش از 156میلی‌متر بارش داشتیم و وضعیت بارش‌ها به مراتب در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 20 درصد بیشتر شده اما متاسفانه نسبت به میانگین مورد انتظار، بیش از 26 درصد کاستی بارندگی وجود دارد و در دومین سال پیاپی خشکی قرار داریم. با رخ دادن دومین سال خشکی در کشور، میزان آب‌های سطحی و زیرزمینی به طور قابل توجهی کاهش یافته و حتی میزان آب پشت سدهای کشور از سال گذشته پایین‌تر و حدود 40 درصد ظرفیت آن‌ها است. به این ترتیب، از نظر تامین آب، سال بسیار سختی در پیش داریم.
  1401/2/24 10:17

  چراغ نیم‌سوز تولید

  صنعت لوله و پروفیل فولادی با برخورداری از انواع مختلف محصول می‌تواند نقش بسیار موثری را در توسعه اقتصادی کشورها ایفا کند. طیف وسیع صنایع مصرف‌کننده این‌گونه محصولات نشان می‌دهد صنعت لوله و پروفیل فولادی یکی از پایه‌های توسعه صنعتی به شمار می‌رود؛ ساختمان‌سازی، سوله‌سازی، ماشین‌سازی، خودروسازی، صنایع غذایی، ادوات کشاورزی، لوازم خانگی، صنایع بادوام، مبلمان، جاده‌سازی، پل‌سازی، انتقال نفت، گاز و آب، صنایع پتروشیمی و... به عنوان مهم‌ترین محل‌های مصرف لوله و پروفیل فولادی شناخته می‌شوند.
  1401/2/17 11:31
174
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: