فولاد - یادداشت

  ابطال شد!

  صنعت فولاد کشور در بخش خصوصی و دولتی در سال گذشته با رشد تولید و صادرات مواجه شد و شاهد رونق تولید در این حوزه بودیم. روند افزایش تولید فولاد در ایران از سال 1394 آغاز شده و هیچ‌گاه کاهشی در این زمینه اتفاق نیفتاد. به این موضوع باید رشد صادرات را نیز اضافه کرد که به جز سال 1397، در همه سال‌های اخیر صادرات فولاد ایران با رشد همراه بوده است.
  1399/3/3 14:14

  بر اساس آمار سال ۹۸؛

  مصرف آهن اسفنجی به ۲۶ میلیون تن رسید

  بر اساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد، میزان مصرف ظاهری آهن اسفنجی طی سال گذشته، به رقم ۲۶ میلیون و ۹۶۵ هزار تن رسید که در مقایسه با عملکرد سال ۹۷، افزایش ۴ درصدی داشته است.
  1399/2/11 09:20

  آشفته بازار ورق را سامانی نیست!

  عموما کشورهای صنعتی، دارای صنعت فولاد پیشرفته‌ای نیز هستند و در این میان، محصولات تخت فولادی مانند ورق، نقش پررنگی ایفا می‌کنند زیرا کاربرد فراوانی در صنایع بادوام همچون خودروسازی، لوازم خانگی، نفت، گاز و پتروشیمی، سازه‌های ساختمانی و صنعتی و... دارند.
  1399/2/6 13:06

  نگاهی به فشردگی گردهمایی‌های صنایع فلزی ایران؛

  چه چیزی را نمایش می‌دهیم؟!

  برای اهالی رسانه این اصلا بد نیست که هر از چند گاهی جمعی از بزرگان صنایع کشور به بهانه جشنواره یا نمایشگاهی گرد هم جمع شوند تا خوراک خبری چند هفته حوزه خبری خود را به دست آورند؛ اما واقعا نتیجه برگزاری این حجم از نمایشگاه، جشنواره، سمپوزیوم، کنفرانس، کنگره و همایش در طول یک سال، برای صنایع فلزی کشور چیست؟!
  1398/12/11 13:42

  صنعت ریخته‌گری در اتاق ریکاوری!

  صنعت ریخته‌گری ایران یکی از صنایعی بود که به مدد تحریم‌ها، افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی، می‌توانست خودی نشان بدهد و پس از سال‌ها دست و پا زدن زیر آوار قطعات وارداتی، فرصت این را داشته باشد که در بازار داخلی آقایی کند!
  1398/12/10 17:51

  تولید این فولاد گران تمام می‌شود!

  50 سال از ورود صنعت فولاد به کشور ما می‌گذرد. طی این مدت تنها محصول فولادی که مورد توجه قرار گرفت و توسعه یافت، فولاد ساده کربنی بود؛ در حالی که دنیا طی سال‌های گذشته از تولید محصولات معمولی به سمت محصولات خاص و پیشرفته فولادی حرکت کرده است و تولیدکنندگان این عرصه به صورت تخصصی به تولید محصول می‌پردازند. در سمت دیگر، مصرف‌کنندگان نیز تمایلات خود را نسبت به فولادهای معمولی تغییر داده و از فولادهای پیشرفته به صورت تخصصی استفاده می‌کنند. یکی از انواع محصولات فولادی پیشرفته در دنیا، فولادهای زنگ‌نزن هستند که پایه اصلی ترکیب آن‌ها را کروم تشکیل می‌دهد و فلزات آلیاژی دیگر مانند مولیبدن و نیکل، بسته به صنعت مصرف‌کننده در ترکیب آن به کار می‌روند.
  1398/12/3 18:13

  استراتژی خاص برای محصولات خاص!

  پیشرفت کشورهای صنعتی عمدتا بر پایه امکان تولید و استفاده از مواد اولیه منحصر به فردی بوده است که قابلیت‌های بیشماری را برای قطعات کیفی صنعتی و تجاری فراهم آورده است؛ این قابلیت همواره در حال رشد و توسعه بوده که نتیجه آن دستیابی به انواع مواد اولیه مهندسی توسط بشر بوده است.
  1398/11/19 16:35

  با تحریم‌ها چند چندیم؟!

  نقل است که از ابن‌‌سینا پرسیدند: «از کدام حیوان بیشتر می‌ترسی؟» گفت: «گاو» پرسیدند: «چرا؟!» گفت: «چون شاخ دارد و عقل ندارد!» حالا شده حکایت ما و رئیس دولت آمریکا، آقای ترامپ که علی‌رغم ندانستن‌های بی حد و حساب، سمبه پرزوری برای متحدان و شرکای جهانی خود دارد و هرچه و از هر دری که بنوازد، آن‌ها را به رقص وا می‌دارد.
  1398/11/12 12:50

  راه رفتن روی یک سیم!

  صنایع مفتول فولادی بخش ظریف صنعت فولاد را تشکیل می‌دهند؛ کاربرد و مصارف این محصولات که گاهی ضخامت آن‌ها به 0.1 میلی‌متر نیز می‌رسد، بسته به آلیاژ مواد اولیه خود یعنی بیلت و میلگرد می‌تواند گوناگون باشد. صنایع توری، سیم خاردار، فنس، میخ و سوزن و منگنه، آرماتوربندی، سیم و کابل، پیچ و مهره، فنر، سیم جوش و ده‌ها صنعت دیگر، در تولید محصولات خود از مفتول فولادی استفاده می‌کنند.
  1398/11/5 14:48

  ورق‌های فراموش شده!

  صنعت بسته‌بندی یکی از صنایع پرسود در دنیا محسوب می‌شود و در عین حال به دلیل ارتباط مستقیم آن با صنایع غذایی، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. ورق‌های قلع‌اندود که به عنوان ماده اولیه صنایع بسته‌بندی و قوطی‌سازی تلقی می‌شوند، بخش نسبتا کمی از تولیدات فولاد را در سراسر جهان تشکیل می‌دهند. تمامی قوطی کنسروها و بسیاری از بسته‌بندی‌های فلزی برای مواد غذایی یا شیمیایی از ورق قلع‌اندود ساخته می‌شود. ضخامت ورق‌های قلع‌اندود بسیار پایین است و این ورق‌ها نازک‌ترین ورق فولادی موجود در بازار به شمار می‌روند.
  1398/10/22 09:00
127
بنر صبانور
فولاد سیرجان ایرانیان
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: