آلومینوم

  ایران در زمینه تولید قوطی‌های یکبار مصرف خودکفا شد

  استاندار مرکزی گفت: ایران با راه‌اندازی خط دوم تولید قوطی‌های آلومینیومی یکبار مصرف ویژه انواع نوشیدنی‌ها در یکی از واحدهای صنعتی واقع در شهر صنعتی کاوه‌، علاوه بر خودکفایی،‌ می‌تواند بخشی از محصول تولیدی را هم صادر کند.
  1398/1/29 15:06

  مدیرعامل شرکت ‌آلومینیوم ایران:

  با تکیه بر نیروی متخصص، می‌توانیم از تحریم عبور کنیم

  احمد مجیدی گفت: تحریم ها نه تنها تأثیر سوئی بر ما ندارد، بلکه باعث تقویت و پیشرفت ملت ماست و چنانچه خطری ما را تهدید کند، همگی تا پای جان در صحنه خواهیم بود و جوانانی به میدان خواهند آمد که در همین انقلاب پرورش پیدا کرده اند و حتی بهتر از نسل ما، از این مملکت و انقلاب، صیانت و حراست خواهند کرد.
  1398/1/25 09:41

  یک تولیدکننده مفتول آلومینیوم مطرح کرد:

  ایران محروم از صادرات مفتول آلومینیوم به دلیل گران بودن قیمت تمام شده محصول

  «واردات شمش آلومینیوم»، گزینه تعیین کننده‌ای است که بسیاری از تولیدکنندگان مفتول آلومینیوم و فعالان صنعت آلومینیوم خواهان «آزاد» شدن آن هستند. به باور آن‌ها باز شدن در «گمرک» می‌تواند تحولی مثبت در وضعیت صنعت آلومینیوم و بازار آن ایجاد کند.
  1398/1/21 09:14

  مدیرعامل شرکت فولادریزان شهرکرد تصریح کرد:

  وضعیت بازار مفتول آلومینیوم در پرده‌ای از ابهام

  «مفتول آلومینیوم» یکی از نیمه‌ساخته‌های آلومینیومی به شمار می‌رود. هرچند این محصول بازار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است، اما در دو سال گذشته، تولیدکنندگان مفتول آلومینیوم با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند. غیرقابل پیش‌بینی بودن شرایط بازار، کاهش تقاضا، نداشتن نقدینگی و سرمایه در گردش، حضور فعال واسطه‌ها در بازار، نوسانات قیمت ارز، تحریم و نبود مشوق‌ها و حمایت‌های دولتی از مهم‌ترین مشکلات این حوزه به شمار می‌روند. در ادامه، برای بررسی بهتر وضعیت حاکم بر بازار تولید و عرضه مفتول آلومینیوم با «مهرزاد مطبوع ریاحی» مدیرعامل شرکت فولادریزان شهرکرد که مفتول 9.5 میلی‌متری تولید می‌کند، گفتگو کرده‌ایم.
  1398/1/21 09:12

  مدیر کارخانه آلومینیوم کوهرنگ زاگرس:

  سهمیه شمش آلومینیوم در بورس کمتر از ظرفیت تولید شرکت‌هاست

  صنعت آلومینیوم در سال 97 فراز و نشیب‌های بسیاری را به خود دید. «نوسان»، صنعت و بازار آلومینیوم را دستخوش بی تعادلی و ابهام کرد؛ این وضعیت، عرصه را برای فعالان حوزه آلومینیوم به ویژه تولیدکنندگان مفتول به تنگ آورد. وضعیتی که صنعت‌کاران آلومینیوم در سال‌های گذشته با وجود گذراندن روزهای خوب و بد کاری، تجربه نکرده بودند. «ابوالفضل اکبرشاهی» مدیر کارخانه کوهرنگ زاگرس، در گفتگو با «فلزات آنلاین» علت اصلی به وجود آمدن این وضعیت را نوسانات ارزی بیان کرد و گفت: افزایش قیمت ارز، قیمت شمش آلومینیوم را نسبت به سال 96 تا چهار برابر افزایش داد.
  1398/1/20 14:06

  تولیدکنندگان مفتول آلومینیوم در گفتگو با فلزات آنلاین از مهم‌ترین مشکلاتشان گفتند:

  توقف پروژه‌های عمرانی، نداشتن سرمایه در گردش و خرید نقدی شمش در بورس

  عرصه تولید با مشکلات زیادی دست به گریبان است که صنعت آلومینیوم نیز از آن مستثنی نیست. نوسانات ارزی و میزان عرضه شمش آلومینیوم تاثیر چشمگیری بر قیمت این ماده اولیه و به تبع آن مفتول آلومینیوم داشته است. همچنین کاهش تقاضا به ویژه در بخش مشتریان دولتی، رکود و کاهش تولید را در این صنعت به دنبال داشته است.
  1398/1/19 11:46

  مدیرعامل صنایع توری کاشان گفت:

  نبود نقدینگی، عاملی برای حاکم شدن رکود بر بازار مفتول آلومینیوم

  «در حال حاضر حدود 120 تا 130 هزار تن مفتول آلومینیومی در ایران تولید می‌شود که تقریبا همه آن به مصرف داخلی می‌رسد و مقدار بسیار کمی از این تولیدات را نیز برخی از شرکت‌ها صادر می‌کنند.»
  1398/1/19 09:24

  چین در صدر تولیدکنندگان ‌آلومینیوم دنیا

  تولید 60 میلیون تنی آلومینیوم در سال 2018

  چین با تولید 33میلیون تن آلومینیوم در صدر تولیدکنندگان این ماده معدنی در سال 2018 قرار گرفت.
  1398/1/18 19:15

  مدیرعامل آلومراد با تاکید بر نبود عزم جدی برای رفع مشکلات، به فلزات آنلاین گفت:

  افزایش پیوسته مشکلات در سایه ناکارآمدی و غیر واقع‌بینی

  وزنه‌ سنگین «رکود»، صنعت آلومینیوم را نیز پاگیر کرده است. تولیدکنندگان این صنعت در بی ثباتی حاکم بر همه وجوه بازار، بدون حمایت دولت رها شده‌اند. در حالی صنعت‌گران آلومینیوم و به‌طور ویژه تولیدکنندگان مفتول آلومینیوم در آینده‌ای مبهم گام می‌گذارند که چشم امیدشان از دولت و بسترهایی که برای فعالیت بهتر آن‌ها باید فراهم کند، برداشته شده است. سیاست‌گذاری‌های بدون مطالعه و مقطعی دولت‌مردان، ناهمواری مسیر تولید را برای تولیدکنندگان صنعت مفتول آلومینیوم بیشتر کرده است. حال آنکه به گفته «جواد قاسمی» مدیرعامل شرکت آلومراد، مردم هزینه دولت‌ها را تامین می‌کنند تا آنها نیز برای تعادل اجتماعی در همه ابعاد، بسترسازی کنند. اما تولیدکنندگان در این زمینه احساس تعادل نمی‌کنند که دلیل آن نیز تغییرات نرخ مواد، تهیه مواد اولیه و در مجموع رکود کسب‌وکار است. وی که بر تامین برق، آب و مخابرات توسط دولت صحه می‌گذارد، بااین‌حال تصریح می‌کند که این موارد فقط بخش بسیار کوچکی از هزینه‌های صنعت آلومینیوم را شامل می‌شود و عمده هزینه‌ها، هزینه‌های تامین مواد اولیه است که در حال حاضر در بازار برای آن ثباتی وجود ندارد. آنچه در ادامه می‌خوانید، حاصل ساعتی گفتگو با جواد قاسمی، مدیرعامل شرکت آلومراد از وضعیت حاکم بر صنعت آلومینیوم به خصوص مفتول آلومینیومی است.
  1398/1/18 13:14

  مدیر کارخانه آلومتک با اشاره به وضعیت نامناسب صنایع پایین دستی آلومینیوم در سال 97 گفت:

  ‌اجرای دقیق سایت بهین‌یاب، لازمه رسیدن شمش آلومینیوم به دست تولیدکنندگان

  به تبع نوسانات شدید ارز در سال گذشته، قیمت شمش آلومینیوم نیز نوسانات زیادی را پشت سر گذاشت. این امر موجب شد تا صنایع وابسته به آلومینیوم همچون سیم و کابل با مشکلات بسیار شدیدی دست به گریبان شوند.
  1398/1/18 09:17
356
فولاد آذربایجان
فولاد متیل
بنر صبانور
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
اذرنبش تبریز
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 56 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: