معدن و کنسانتره

  پیش‌بینی تحول در میزان واردات آتی کنسانتره مس در چین

  حدود ۳ درصد از کنسانتره مس تولید شده در دنیا به چین صادر می‌شود. در سال ۲۰۲۱، بیش از ۲۳ میلیون تن سنگ معدنی و کنسانتره مس به این کشور وارد شده که شیلی و پرو مهم‌ترین تامین‌کننده‌های سنگ معدن و کنسانتره مس آن بودند. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تقاضا برای مس در چین همواره رو به افزایش است و تا سال ۲۰۵۰ به بیشترین حد خود می‌رسد. با توجه به سیاست‌های جدید چین برای کاهش آلودگی آب و هوا از سال ۲۰۱۸، واردات قراضه کثیف به این کشور کاهش پیدا کرده و بازیافت مس موجود در بازار در اولویت قرار داده شده است. با این حال حتی اگر چینی‌ها بتوانند با بهبود تکنولوژی‌های مربوطه به نرخ بازدهی ۹۰ درصد در بازیافت دست پیدا کنند، باز هم نیاز به استخراج و واردات مس اولیه به این کشور وجود خواهد داشت.
  1401/8/23 10:26

  عضو کمیسیون صنایع مجلس:

  صنایع معدنی ایران از نگاه‌های سنتی رنج می‌برند

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با وجود نرخ سودآوری ۳۰۰ درصدی صنعت استخراج مس در کشور، متاسفانه برخی از مدیران ما این سودآوری را فراموش کرده‌اند و به‌ دنبال فرآوری معادن سنگی کم‌ارزش هستند.
  1401/8/14 15:56

  افزایش تعرفه ذوب کنسانتره مس طی سه ماهه چهارم 2022

  روند کاهش عرضه که بر بازار کنسانتره مس تمیز در سه ماهه سوم سال غالب بود، به نظر می‌رسد در بحبوحه موجودی انبار کافی واحدهای ذوب، تا سه ماهه چهارم 2022 ادامه یابد و روند صعودی بر تعرفه ذوب در چین را تشدید کند.
  1401/8/4 19:39

  بهره‌برداری از کارخانه فرآوری مس مطاع

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: کارخانه فرآوری مس مطاع با سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد ریالی و زمینه اشتغال‌زایی برای ۴۰۰ نفر، بهمن‌ ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
  1401/8/3 14:18

  تکمیل فاز اول واحد کنسانتره مس صاحب‌ دیوان

  معاون امور معدن اداره کل صمت اردبیل با اشاره به در جریان بودن واحد کنسانتره مس صاحب‌ دیوان مشگین‌شهر، از تکمیل فاز نخست این واحد تا پایان سال آینده خبر داد.
  1401/7/27 15:10

  هدف‌گذاری تولید کاتد در مجتمع مس سونگون

  مدیر مجتمع مس سونگون از هدف‌گذاری برای تولید ۴۰۰ هزار تن کاتد در این مجتمع خبر داد و گفت: در این رابطه به همراهی و همکاری صنایع توانمند استان نیاز داریم.
  1401/7/26 18:15

  رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی:

  فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت مس باید شناسایی شود

  رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی گفت: با توجه به انتخاب پیمانکار تولید ۲۰۰ هزار تن کاتد مس، فعالیت‌های مورد نظر در این زمینه آغاز شده است
  1401/7/26 16:28

  مدیرکل سازمان صمت خراسان جنوبی:

  کارخانه فرآوری مس در شهرستان خوسف احداث می‌شود

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: کارخانه فرآوری مس در جوار معدن طلای شادان خوسف، با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی احداث می‌شود.
  1401/7/25 15:50

  تعلل در صدور مجوز سد باطله مس انجرد پذیرفته نیست

  معاون استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: با توجه به اشتغال نزدیک یک هزار نفر در معدن انجرد، اجازه تعطیلی این معدن به دلیل عدم پاسخ کارشناسی از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط را نمی‌دهیم.
  1401/7/20 11:12

  افزایش ارزش سهام شرکت «Ero Copper» با کشف معدن نیکل

  سهام شرکت «Ero Copper» در روزهای پایانی ماه سپتامبر با انتشار خبر کشف معدن سولفید نیکل در دره شهر کوراچا در شمال شرقی برزیل، 9.4 درصد افزایش یافت.
  1401/7/19 16:13
349
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: