صنایع تامین‌کننده

  چین و هند، پیش‌قراولان تولید زغال‌سنگ در جهان/ بررسی تولید جهانی زغال‌سنگ

  چین بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده کک در جهان شناخته می‌شود که با توجه به پیش‌بینی افزایش تولید فولاد در چین، تقاضای این کشور برای زغال‌سنگ و بالطبع کک نیز افزایش خواهد داشت. در سال ۲۰۲۰ و در پی همه‌گیری ویروس کرونا، تولید و تقاضای زغال‌سنگ به‌ دلیل تعطیلی واحدهای تولیدی این کشور، کاهش داشت. افزایش جمعیت موجب رشد صنایع زیرساختی، ساختمان‌سازی و خودروسازی می‌شود. بنابراین افزایش جمعیت در تولید فولاد، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. تولید و تقاضای کک متالورژیکی نیز ریشه در تقاضای فولاد داشته است و پیش‌بینی می‌شود فارغ از کاهش تقاضای کک متالورژیکی در شرایط همه‌گیری کرونا، در سال‌های آتی تولید و تقاضای کک روندی افزایشی داشته باشد.
  1401/4/9 13:31

  حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت ذغالسنگ نگین طبس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  اهداف خود را قربانی مشکلات نمی‌کنیم/ قیمت‌گذاری دستوری مادر مشکلات زغال‌سنگ است

  صنعت زغال‌سنگ کشور برخلاف پتانسیل‌ها و ذخایر خوبی که در کشور وجود دارد نتوانسته است آن‌گونه که باید و شاید رشد کند. مشکلات قیمت‌گذاری زغال‌سنگ، عدم واردات ماشین‌آلات مناسب، عدم ورود سرمایه‌گذاری‌ها به حوزه معدنکاری و واگذاری معادن زغال‌سنگ در سال‌های گذشته موجب شده این صنعت همواره روند نسبتا ثابتی داشته باشد و شاهد ورود سرمایه‌گذاری‌های جدید به این صنعت نباشیم. نکته مهم این است که با وجود مشکلات این صنعت، تولیدکنندگان بزرگ این حوزه همواره افزایش تولید را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند و تسلیم شرایط و مشکلات موجود نشده‌اند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حجت‌‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت ذغالسنگ نگین طبس گفت‌وگویی را انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/4 09:37

  احداث ابر پایگاه امداد و نجات شرق در حوزه معادن زغال‌سنگ

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، از پیشرفت فیزیکی حدود ۳۵ درصدی ساخت بزرگ‌ترین پایگاه امداد و نجات شرق کشور در حوزه معادن طبس توسط ایمیدرو خبر داد.
  1401/3/30 17:53

  در دو ماهه نخست سال 1401 رخ داد؛

  افزایش تولید کنسانتره زغال‌سنگ ایمیدرو

  تولید کنسانتره زغال‌سنگ ایمیدرو طی دو ماهه نخست سال جاری، 41 درصد افزایش یافت.
  1401/3/30 15:33

  کاهش واردات با افزایش تولید کارخانه کک‌سازی طبس

  استاندار خراسان جنوبی در بازدید از کارخانه کک‌سازی طبس، بر افزایش تولید کارخانه از طریق تامین مواد اولیه و راه‌اندازی سایر بخش‌های مجموعه تاکید کرد و گفت: این افزایش تولید باعث جلوگیری از واردات خواهد شد.
  1401/3/21 11:46

  کمبود انرژی، هند را به واردات زغال‌سنگ وادار کرد

  وزارت نیروی هند در پی کمبود انرژی در این کشور، از واردات برای شرکت زغال‌سنگ دولتی هند خبر داد.
  1401/3/8 18:37

  فعالیت معادن زغال‌سنگ کرمان اصلاح شود

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه وضعیت فعلی معادن زغال‌سنگ کرمان بیشتر در حالت کارگاه‌داری است تا معدن‌داری، گفت: روند فعالیت این معادن باید به سرعت اصلاح شود.
  1401/2/25 17:03

  بازگشت به کار کارگران معدن زغال‌سنگ گلندرود

  کارگران معدن زغالسنگ گلندرود با وعده مسئولان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به کار خود بازگشتند و طبق ادعای کارگران این معدن در روزهای اخیر کارفرما خواستار انعقاد قرارداد با پیمانکار شده است.
  1401/2/19 16:26

  رشد واردات زغال‌سنگ به چین

  واردات زغال‌سنگ چین در ماه آوریل نسبت به ماه مارس 2022، ۴۳ درصد افزایش یافت که این امر ناشی از خرید آشفته به علت نگرانی از اختلالات عرضه حاصل از حمله روسیه به اوکراین بود.
  1401/2/19 13:50

  اختلال در توسعه با تصمیم غیرکارشناسی

  دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران با انتقاد از لغو معافیت تعرفه واردات ماشین‌آلات صنعتی و تولیدی گفت: با اینگونه تصمیمات غیرکارشناسی توسعه این صنعت مختل خواهد شد.
  1401/2/12 12:50
412
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: