صنایع تامین‌کننده

  رمضان کریتی ثانی، مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  صنعت زغال‌سنگ می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند/ رکوردشکنی‌های پیاپی در تولید زغال‌سنگ

  معادن زغال‌سنگ کشور عمدتا در استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس قرار دارند. ذخایر بیش از یک میلیارد تنی قطعی در این منطقه، نوید آینده خوب صنعت زغال‌سنگ را در کشور می‌دهند اما این امر نیازمند حمایت مناسبی از معدنکاران زغال‌سنگ کشور است. برخی شرکت‌ها توانستند با توسعه معدنکاری و تکمیل زنجیره تولید، نقش موثری در صنعت زغال‌سنگ کشور ایفا کنند. در رابطه با وضعیت معان زغال‌سنگ طبس به ویژه حوزه پروده، با رمضان کریتی ثانی، مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس به گفت‌وگو نشسته‌ایم. وی می‌گوید این شرکت بیش از 40 درصد از تولید زغال‌سنگ کشور را در اختیار دارد و توانسته است با تکمیل زنجیره تولید خود از معدنکاری تا فرآوری، نقش موثری در زنجیره این صنعت ایفا کند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
  1399/1/13 09:45

  وزارت صمت منتشر کرد؛

  افزایش مجوز سرمایه‌گذاری برای استخراج زغال‌سنگ در سال ۹۸

  بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صمت، طی ۱۱ ماهه منتهی به بهمن ماه سال ۹۸، جوازهای تاسیس صادر شده برای سرمایه‌گذاری در زمینه استخراج زغال‌سنگ و لیگنیت، نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷، رشد ۱۲۹.۷ درصدی داشته است
  1399/1/12 16:37

  قائم مقام ایمیدرو خبر داد:

  راه‌اندازی ​فاز نخست تولید الکترود گرافیتی در کشور/ تاسیس صندوق طلا و عرضه عمومی اوراق

  قائم مقام ایمیدرو گفت: تاکنون برای تامین چهار واحد تاثیرگذار الکترود گرافیتی، به خارج از کشور وابسته بوده‌ایم اما اکنون درصدد تولید داخلی این میزان هستیم. همچنین یکی از برنامه‌های سازمان، تاسیس صندوق طلا همچون صندوق لوتوس است که پس از تاسیس، قرار است ایمیدرو به پشتوانه طلای زرشوران، اوراق بهادار چاپ و به صورت یونیت به مردم عرضه کند تا در نتیجه، تامین مالی بخشی از طرح‌ها صورت گیرد.
  1399/1/12 15:31

  مدیرعامل شرکت فرآوری زغالسنگ پروده طبس مطرح کرد:

  نبود سیاست‌گذاری مشخص در صنعت زغال‌سنگ

  مدیرعامل شرکت فرآوری زغالسنگ پروده طبس گفت: با وجود معادن و ذخایر متعدد زغال‌سنگ در کشور، سیاست مشخص و واحدی در خصوص آینده این صنعت در کشور وجود ندارد و به همین دلیل تولیدکنندگان در تصمیم‌گیری مدت‌دار خود با مشکل مواجه شده‌اند.
  1399/1/8 12:43

  دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران:

  اصلاح قیمت زغال‌سنگ منجر به شتاب سرمایه‌گذاری می‌شود

  دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران گفت: اگر دولت تمایل دارد سرمایه‌گذاری جدیدی در این بخش صورت بگیرد، باید اختلاف قیمت را کم کرده و قیمت زغال‌سنگ داخلی را واقعی کند. این روند هم به نفع معادن زغال‌سنگ، اشتغال، مصرف‌کننده و در نهایت کارخانجات فولادی است. درواقع اگر حدود 30 تا 40 درصد قیمت زغال داخلی افزایش پیدا کند قطعا بخش قابل توجهی از ذخایر زغال‌سنگ اقتصادی خواهد بود و سرمایه‌های جدید به سمت تولید حرکت خواهند کرد.
  1399/1/7 13:46

  رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری خبر داد:

  استخراج حدود ۱۰ هزار تن خاک نسوز از بزرگ‌ترین معدن غرب آسیا

  رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری گفت: امسال حدود ۱۰ هزار تن خاک نسوز از بزرگ‌ترین معدن غرب آسیا استخراج شده است.
  1399/1/2 16:08

  مدیرعامل شرکت خدماتی فنی فیار سازه طبس:

  بازار کنسانتره زغال‌سنگ، سکه است!

  مدیرعامل شرکت خدماتی فنی فیار سازه طبس گفت: در حال حاضر، با توجه به افزایش قیمت زغال‌سنگ در بازارهای جهانی، بسیاری از معادن کوچک نیز فعال شده و تقاضا برای راه‌اندازی کارخانه‌های کنسانتره زغال‌سنگ افزایش یافته است؛ به طوری که هر نوع کنسانتره با هر ویژگی و عیار به سرعت به فروش می‌رود.
  1398/12/29 08:40

  حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت ذغالسنگ نگین طبس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین» مطرح کرد:

  لزوم پایان بی‌مهری‌ها به صنعت زغال‌سنگ

  صنعت زغال‌سنگ در دنیا تاثیر زیادی بر صنعت فولاد دارد. از آنجا که ایران دارای ذخایر گاز فراوان است، اساس فولادسازی کشور بر پایه استفاده از گاز بنا شده و با وجود پتانسیل‌های فراوان صنعت زغال‌سنگ کشور، این صنعت به حاشیه رفته است. برای بررسی وضعیت صنعت زغال‌سنگ کشور، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت نگین زغال‌سنگ طبس به گپ‌وگفت نشسته است. وی اعتقاد دارد صنعت زغال‌سنگ کشور به دلیل بازار انحصاری و عدم توسعه بخش معدن طی سال‌های گذشته مورد بی‌مهری قرار گرفته و باید این بی‌مهری‌ها خاتمه یابد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
  1398/12/29 08:36

  قائم‌‌مقام سابق شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

  اقدام وزارت نفت در تولید کک سوزنی، جنبه رسانه‌ای دارد

  قائم‌مقام سابق شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای ایجاد چنین واحدی باید تامین ظرفیت خوراک و توسعه واحدهای پایین‌­دستی متناسب با آن انجام شود. یعنی در واقع در کل پالایشگاه نیاز به تغییرات فرآیندی است. از طرفی این واحد تحت لیسانس است و به اخذ و یا تولید دانش فنی نیاز دارد. دانش فنی هم با یک آزمایش پایلوتی به دست نمی­‌آید. جالب اینکه اکنون پیش از انجام چنین اقداماتی، تفاهم‌­نامه‌­ای با وزارت صمت امضا شده که نقش مصرف‌کننده و خریدار کک با مشخصات سوزنی را دارد این در حالی است که وزارت نفت هنوز گام اول را برنداشته­، رفته‌ است تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌ که بیش از آنکه عملیاتی باشد، جنبه رسانه‌ای دارد.
  1398/12/28 15:50

  مدیرعامل شرکت معدنی کانی جویان طبس مطرح کرد:

  لزوم نصب تجهیزات زغال‌شویی در معادن

  مدیرعامل شرکت معدنی کانی جویان طبس گفت: بسیاری از معدنکاران با گمان پایین بودن عیار زغال‌سنگ استخراجی اولیه، آن را به عنوان باطله دپو می‌کنند و شاهد هدررفت مقدار زیادی از این ماده معدنی هستیم؛ در حالی که با نصب تجهیز زغال‌شویی می‌توان عیار زغال‌سنگ را افزایش داد و آن را به نوع نسبتا مرغوب تبدیل کرد.
  1398/12/28 11:11
253
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: