صنایع تامین‌کننده

  مشروط شدن فعالیت معدن سرخس به تامین ایمنی کارگران

  دادستان سرخس در استان خراسان رضوی گفت: ازسرگیری فعالیت معدن زغال‌سنگ «آق دربند» این شهرستان که پس از وقوع حادثه و فوت دو کارگر آن متوقف شده بود، به تامین ایمنی و تجهیزات لازم برای کارگران مشروط شده است.  «آق‌دربند» تنها واحد معدنی تولید کک در خراسان رضوی به شمار می‌رود.
  1399/6/22 02:23

  تعامل هند با روسیه بر سر زغال‌سنگ

  مقامات دولت هند در حال مذاکره با روسیه بر سر واردات زغال‌سنگ مورد نیاز برای صنعت فولاد این کشور هستند. هند دومین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان است، از همین رو نیاز فراوانی به سوخت های فسیلی دارد.
  1399/6/6 14:34

  معاون خرید ذوب آهن اصفهان:

  معادن زغال‌سنگ با قیمت‌های کنونی، فرصت جهش تولید دارند

  معاون خرید ذوب آهن اصفهان گفت: زغال‌سنگ در معاملات جهانی با پنج فاکتور اساسی شناخته می‌شود که شامل خاکستر، مواد فرار، گوگرد، رطوبت و CSR هستند. در هیچ یک از این پارامترها، زغال‌سنگ تولید داخل، به جز رطوبت، قادر به رسیدن به حد مردودی زغال‌سنگ وارداتی نیست چه برسد به حد پذیرش!
  1399/6/4 11:40

  دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران مطرح کرد:

  جهش تولید در زغال‌سنگ با واقعی‌سازی قیمت‌ها

  دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران در خصوص وضعیت فعلی معادن زغال‌سنگ و تولید آن‌ها گفت: سرمایه‌گذاری در معادن زغال‌سنگ به دلیل واقعی نبودن قیمت‌ها بسیار کم شده و تولید نیز طی سال‌های گذشته کاهشی بوده است؛ بنابراین با واقعی ساختن قیمت این ماده معدنی می‌توان ضمن جهش تولید، تمام نیاز داخلی کشور به زغال را تامین کرد.
  1399/5/30 10:33

  در سه ماه اول سال 99؛

  دستیابی به ۲۰ درصد برنامه تولید کنسانتره زغال‌سنگ/ وجود ذخیره قطعی یک میلیارد تنی زغال‌سنگ در کشور

  آمار تولید کنسانتره زغال‌سنگ در دوره سه ماه نخست امسال گویای دستیابی به حدود 20 درصد برنامه پیش‌بینی شده در این زمینه است؛ تا آنجا که تولید زغال‌سنگ در این مدت به بیش از 340 هزار تن بالغ می‌شود. مطالعات زمین‌شناسی حاکی از آن است که اکنون بیش از یک میلیارد تن ذخیره قطعی زغال‌سنگ در کشور وجود دارد و برنامه‌های اکتشافی در دست اجرا می‌تواند میزان ذخایر را افزایش دهد.
  1399/5/28 17:11

  مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

  امیدواریم روزی برسد که نیاز به واردات زغال‌سنگ نباشد

  مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان، گفت: امروز زمینه‌های توسعه همکاری با زغال‌سنگ کرمان در بعد اکتشافات و معادن جدید را مد نظر داریم و آرزوی ذوب آهن اصفهان این است که نیاز به واردات زغال‌سنگ نداشته باشیم و البته این موضوع هم به نوع معادن در ایران باز می‌گردد.
  1399/5/25 15:37

  مهدی یوسف‌زاده، مدیرعامل شرکت دیرگداز آذربایجان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  توجه به تحقیق و توسعه، لازمه پیشرفت و خودکفایی صنعت نسوز است

  صنایع نسوز پشتیبان صنایع مصرف‌کننده به ویژه فولاد، سیمان، پتروشیمی و... هستند زیرا محصولات این صنعت به عنوان یکی از مواد اولیه اساسی در تولیدات صنایعی که با حرارت سر و کار دارند، به کار می‌روند. با اینکه کشور ما در سال‌های گذشته یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان محصولات نسوز بوده است اما با توجه به تحریم‌ها و رشد نرخ ارز، صنایع تولیدکننده داخلی به تکاپو افتادند و مصرف‌کنندگان نیز به آن‌ها جهت تامین نیازهای خود مراجعه کردند. با این حال، جهت افزایش کیفیت محصولات نسوز و رقابت‌پذیر شدن آن‌ها در مواجهه با نمونه‌های خارجی، لازم است اقداماتی از سوی تولیدکنندگان صورت گیرد. در رابطه با بررسی وضعیت صنعت نسوز، با مهدی یوسف‌زاده، مدیرعامل شرکت دیرگداز آذربایجان به گفت‌وگو پرداخته‌ایم. وی اعتقاد دارد بخش تحقیق و توسعه مهم‌ترین کارکرد را در صنعت نسوز ایفا می‌کند و می‌توان با تمرکز بر این بخش، ضمن تولید محصولات جدید، نوآوری و ابتکار نیز داشت و نیاز بازار داخلی را تامین کرد. متن کامل این گفت‌وگو در ادامه آمده است:
  1399/5/25 13:37

  صنعت نسوز نیازمند اعتماد و توجه است

  صنایع فلزی نقش بسیار مهمی در توسعه صنعتی کشورها ایفا می‌کنند. این صنایع برای ادامه فعالیت خود نیاز به پشتیبانی همه‌جانبه هم از سوی دولت و هم از سوی تامین‌کنندگان دارند. یکی از راهکارهای پشتیبانی از صنایع فلزی، تامین مواد اولیه آن‌ها به صورت پایدار است. علاوه بر مواد اولیه، تولیدکنندگان فلزات اساسی نیازمند برخی مواد اساسی به ویژه دیرگدازها به عنوان مواد مقاوم به گرما، جهت تولید هستند.
  1399/5/25 13:32

  مجتمع سنگ‌آهن سنگان جزو ۵ معین برتر خراسان رضوی

  مجتمع سنگ‌آهن سنگان در نشست هم‌اندیشی معین‌های اقتصاد مقاومتی و مسئولیت اجتماعی استان خراسان رضوی، به عنوان یکی از پنج مجموعه اقتصادی برتر این استان معرفی شد.
  1399/5/14 19:41

  قائم مقام ایمیدرو:

  چهار پایگاه امداد و نجات معادن زغال‌سنگ راه‌اندازی می‌شود

  قائم مقام ایمیدرو در چهارمین جلسه کمیته عالی بهداشت، ‌ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE) که با حضور وجیه‌اله جعفری مدیرعامل شرکت ایمپاسکو، امیر ولدخانی مدیر HSEE ایمیدرو، بنیات‌پور مدیر HSEE مجتمع سنگ آهن سیرجان برگزار شد، گفت: یکی از اولویت‌های مهم ما در زمینه معادن زغال‌سنگ، حفظ جان انسان‌ها است؛ بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع، سازمان ایمیدرو تا بهمن ماه سال 1400 به تعداد چهار پایگاه امداد و نجات معادن زغال‌سنگ راه‌اندازی خواهد کرد.
  1399/4/29 17:40
287
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: