معدن و تولید معدنی سرب و روی

  فرماندار کوهبنان خبر داد:

  عملیات بهره‌برداری واحد فرآوری سرب و روی در معدن جور

  فرماندار کوهبنان از احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار معدن جور شهرستان کوهبنان خبر داد. ظرفیت تولید در معدن سرب و روی جور، ۲۰۰ هزار تن برآورد می‌شود.
  1399/6/31 08:57

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد:

  اتمام فاز پی‌جویی معدن آلبلاغ تا پایان آبان

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نشست شورای معادن استان خراسان شمالی گفت: این سازمان در سال جاری، ۳۱۵ میلیارد ریال برای توسعه معادن خراسان شمالی اختصاص داده است. در فاز پی‌جویی، ۳۴۰ نمونه به آزمایشگاه مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ارسال شده و در کل فاز پی‌جویی تا پایان آبان به اتمام می رسد.
  1399/6/26 07:15

  مدیر کل صمت خراسان شمالی خبر داد:

  صدور پروانه اکتشاف از معدن آلبلاغ اسفراین

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پروانه اکتشاف از معدن ارزشمند آلبلاغ اسفراین صادر شده و برای حفاظت از این منطقه باید شرکت‌های حفاظتی استان در مناقصه شرکت کنند. سرمایه‌گذاری در استحصال سرب و روی این معدن یک اشتغال پایدار در استان را ایجاد خواهد کرد که بسیار برای استان ارزشمند و درآمدزا است.
  1399/6/26 05:54

  مدیرعامل معدن‌کاران فیاضی:

  توسعه معادن سرب و روی بدون ماشین‌آلات جدید امکان‌پذیر نیست

  مدیرعامل معدن‌کاران فیاضی گفت: در حالی که واردات ماشین‌آلات معدنی به عنوان یک سرمایه‌گذاری مهم جهت تکمیل زیرساخت‌های یک کشور محسوب می‌شود اما متاسفانه با توجه به وضع تعرفه گمرکی 120 تا 160 درصدی در این زمینه و همچنین جهش نرخ دلار، عملا راهی برای واردات ماشین‌آلات به‌روز باقی نمی‌ماند. بنابراین وجود چنین شرایطی باعث شده است که ما معدن‌داران بخش سرب و روی کشور نتوانیم در راستای توسعه فعالیت معدنی از ماشین‌آلات و تجهیزات روز دنیا بهره‌مند شویم.
  1399/6/26 05:03

  مدیر گروه معدنی و بازرگانی زرمش:

  معدن سرب و روی شمال تنگه دزدان زیرزمینی می‌شود/ چالش افزایش هزینه حمل مواد معدنی

  مدیر گروه معدنی و بازرگانی زرمش گفت: یکی از برنامه‌های گروه زرمش در مسیر توسعه معدن شمال تنگه دزدان، تبدیل این معدن به یک معدن زیرزمینی طی سه سال آینده است تا از این طریق بتوانیم به ذخایر پرعیارتری از سرب و روی دست یابیم. این فرآیند علاوه‌ بر اینکه عملیات هزینه استخراج مواد معدنی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد، میزان باطله‌ کمتری نیز به همراه خواهد داشت و در نتیجه، مخاطرات زیست‌محیطی را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
  1399/6/19 12:25

  کیمیاگری در مقیاس کوچک

  از زمانی که نگاه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مسیر مشارکت بخش خصوصی در معادن از پیمانکاری به راهبری تغییر پیدا کرد، دریچه‌های نوینی در جاده توسعه معادن کوچک‌مقیاس کشور و به خصوص در بخش سرب و روی پدیدار شد. نقطه امیدواری در چنین فرآیندی آنجا است که فرآوری عیارهای پایین سرب و روی به سودآوری نزدیک شده‌اند و همین نکته می‌تواند توسعه معادن پرظرفیت این بخش را تضمین نماید.
  1399/6/15 14:47

  رئیس سازمان صمت زنجان:

  دولت به وظایف خود در قبال محیط زیست معادن روی عمل کند

  رئیس سازمان صمت زنجان با اشاره به آثار مخرب زیست‌محیطی ناشی استخراج معادن روی گفت: برداشت مواد معدنی همیشه همراه با تخریب است اما هر زمان که حقوق دولتی حاصل از استخراج معادن روی به حساب دولت واریز می‌شود قانونا باید 15 درصد از این مبلغ را به حساب منابع طبیعی واریز کنند تا بتوان برای بازگردانی تخریب‌ها از آن بهره برد؛ ولی متاسفانه این امر از سوی دولت نادیده گرفته می‌شود.
  1399/6/2 10:16

  این گره به دست دولت باز نمی‌شود!

  اگر به تاثیر تحریم‌های بین‌المللی و افزایش نرخ ارز در کنار موج فزاینده تورم در کشور نگاه کنیم، متوجه وضعیت نابسامان تامین و توزیع مواد اولیه تولید شمش روی خواهیم شد. اما با این حال واحدهای تولید شمش روی از سه طریق نیاز خود را به مواد اولیه مورد نیاز برطرف می‌کنند که شامل معادن داخلی، منابع وارداتی و باطله‌های معدنی می‌شود.
  1399/6/1 14:40

  مدیرعامل مجتمع معدنی و فرآوری روی خان ‌خاتون:

  تولید و تجارت فرامرزی ارزش افزوده بالایی دارد

  مدیرعامل مجتمع معدنی و فرآوری روی خان‌ خاتون گفت: ایده تولید فرامرزی در صنعت سرب و روی می‌تواند پیوند تنگاتنگی میان واحدهای معدنی داخلی و خارجی به وجود آورد. وقتی بتوانیم به راحتی هرچه تمام‌تر واحد معدنی مدنظر خود را در یک کشور دیگر راه‌اندازی کنیم، از بسیاری از مشکلات موجود در کشور نظیر محدودیت‌های صادراتی رهایی خواهیم یافت. این فرآیند نیاز امروز صنعت و معدن کشور است تا از این طریق بتوانیم ضمن تسهیل شرایط تولید در زمینه کسب دانش و فناوری روز دنیا فعال باشیم.
  1399/5/29 13:21

  مدیر مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی ‌آباد خبر داد:

  پیشرفت 60 درصدی خط انتقال آب شهر یزد به مهدی آباد/ ساماندهی باطله‌های معدنی در طرح جامع سرب و روی

  مدیر مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی‌آباد گفت: خوشبختانه در زمینه تامین آب مورد نیاز مجتمع معدنی مهدی آباد از مسیر خط انتقال آب شهر یزد، پیشرفتی بالای 60 درصد وجود داشته است که شامل 80 کیلومتر مربع کانال‌کشی و 60 کیلومتر لوله‌گذاری در این مسیر می‌شود.
  1399/5/29 09:09
127
گروه صنعتی سدید
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: