بنگاه ها

  احتمال افزایش قیمت آلومینیوم در چین

  قرارداد آلومینیوم بورس آتی شانگهای برای تحویل در ماه دسامبر سال جاری میلادی، با قیمت 18 هزار و 920 یوان در هر تن طی روز معاملاتی 21 نوامبر آغاز شد و پایین‌ترین و بالاترین میزان هفتگی آن به ترتیب به حدود 18 هزار و 715 یوان در هر تن و 19 هزار و 210 یوان در هر تن رسید. قیمت این قراردادهای آتی آلومینیوم تا قبل از پایان روز معاملاتی 18 نوامبر، به حدود 19 هزار و 200 یوان در هر تن رسیده بود که حدود 445 یوان در هر تن یعنی 2.37 درصد افزایش را در این هفته نشان می‌دهد.
  1401/9/16 19:46

  چشم‌انداز سرمایه‌گذاری‌ در صنعت آلومینیوم

  رئیس هیئت مدیره سندیکای آلومینیوم ایران گفت: از آنجایی که محصولات آلومینیومی در بورس کالا بر مبنای نرخ ارز سامانه نیما قیمت‌گذاری می‌شود، بدون شک با افزایش نرخ ارز، درآمد فروش شرکت‌های بزرگ تولیدکننده شمش آلومینیوم نیز افزایش خواهد یافت.
  1401/8/19 15:20

  انتظار رشد چشمگیر تقاضای آلومینیوم کم‌کربن تا سال 2030

  شرکت مشاوره مک‌کینزی در گزارشی اعلام کرد که انتظار می‌رود تقاضا برای آلومینیوم، فولاد و مس کم‌کربن تا سال 2030 افزایش پیدا کند.
  1401/8/18 18:40

  گمانه‌زنی‌ها در مورد ممنوعیت واردات آلومینیوم از روسیه

  شرکت «En+» در روز 14 اکتبر سال جاری میلادی اخطاریه‌ای را صادر و در آن، به پیامدهای زیان‌بار ناشی از گمانه‌زنی‌های اخیر مبنی بر اقدامات دولت ایالات متحده آمریکا در راستای ممانعت از واردات آلومینیوم از روسیه اشاره کرد.
  1401/8/18 13:47

  پس از مس، نوبت به آلومینیوم خواهد رسید؟

  هرچند برنامه سهمیه‌بندی برق در چین، مقدار تولید آلومینیوم در این کشور را در چند سال گذشته محدود کرده است اما این کشور توانسته مقادیر قابل توجهی واردات قراضه آلومینیوم را در سال‌های 2020 و 2021 داشته باشد.
  1401/8/18 11:54

  تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  پیشتازی آلومینای ایران در اجرای طرح‌های توسعه/ بومی‌سازی قطعات تخصصی در صنعت آلومینیوم

  اگرچه مجتمع‌های بزرگ صنعتی کشور طی سالیان اخیر با مشکلات فراوانی اعم از تامین مواد اولیه، کمبود حامل‌های انرژی، فرسودگی ماشین‌آلات، قوانین و دستورالعمل‌های دست و پاگیر صادراتی و... مواجه هستند اما خوشبختانه برخی از شرکت‌ها توانسته‌اند با مهندسی معکوس و بهره‌گیری از دانش و تجربه متخصصان داخلی، گام‌های مهم و اساسی در راستای توسعه تولید و بومی‌سازی در کشور بردارند. شرکت آلومینای ایران به عنوان تنها تولیدکننده پودر آلومینا در کشور، عملکرد خیره‌کننده‌ای را در بخش‌های مختلف اعم از اکتشاف، راه‌اندازی معادن، اجرای طرح‌های توسعه‌ای و بومی‌سازی قطعات تخصصی داشته است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران تدارک دیده است که مشروح آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/16 09:36

  در فصل اول سال ۲۰۲۲،

  سهم چین در رشد تولید آلومینیوم حدود ۹۳.۵ درصد بود

  در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، تولید آلومینیوم پرایمری در چین به‌ دلیل بحران انرژی کاهش پیدا کرد. این بحران انرژی ناشی از کاهش واردات زغال‌سنگ از استرالیا بود. با تامین زغال‌سنگ مورد نیاز از مبادی وارداتی دیگر مانند اندونزی و روسیه، کاهش واردات زغال‌سنگ جبران شد. در نگاه کلی، تولید آلومینیوم پرایمری روند روبه‌رشدی را در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ تجربه کرده است. میزان تولید این محصول در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، به ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید که این میزان، نشان از رشد ۳.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت. در فصل اول سال ۲۰۲۰ به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا، روند صعودی تولید آلومینیوم تغییر کرد و در سه ماهه دوم این سال تولید آلومینیوم با افت مواجه شد. پس از بازیابی اقتصادی، میزان تولید آلومینیوم با سرعت قابل توجهی رشد کرد.
  1401/8/11 10:02

  تقدیر از آلومینای ایران در دومین اجلاس سراسری مدیران نخبه و ارزش‌آفرین

  مدیرعامل شرکت آلومینای ایران به عنوان یکی از مدیران نخبه و ارزش‌آفرین ایران در تحول کسب‌وکارها برگزیده شد.
  1401/8/1 10:16

  اروپا، نگران بازار آلومینیوم روسیه

  در حال حاضر تقاضای بازار فیزیکی برای آلومینیوم در حال کاهش است و پریمیوم بندر روتردام در پایان ماه سپتامبر 2022، به پایین‌ترین حد خود در 9 ماه اخیر رسید. بنابراین فعالان بازار در حال بررسی موضوع جذاب بودن یا نبودن بازار قاره اروپا به عنوان مقصدی برای فروش هستند.
  1401/7/27 17:41

  یک صنعت استراتژیک

  با پررنگ شدن نقش آلومینیوم در صنایع مختلف، بسیاری از کشورها توجه ویژه به این فلز استراتژیک را در دستور کار خود قرار دادند. از یک دهه قبل، برنامه‌های گسسترده‌ای برای توسعه صنعت آلومینیوم در جنوب و حاشیه خلیج فارس طراحی شد اما در ایران، دلایل مختلفی مانند تحریم‌ها و مشکلات مالی، مانع اجرایی شدن این برنامه شد. برنامه‌هایی که بر اساس واردات مواد اولیه طراحی شده بود و با توجه به انرژی ارزان در کشور، می‌توانست سود مناسبی را عاید این صنعت کند البته به شرطی که جدیدترین فناوری‌ها با فاینانس‌های مالی مناسب نیز در اختیار این صنعت قرار می‌گرفت.
  1401/7/23 13:21
323
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: