شمش روی

  قدم در راه توسعه

  ظرفیت تولید داخلی روی، حدود 150 هزار تن در سال برآورد شده و در مقاطعی همین مقدار نیز محقق شده است اما اخبار و روایت‌‎ها در سال جاری، حاکی از افت شدید تولید به علت کاهش فعالیت بسیاری از واحدها و حتی تعطیلی تعداد قابل توجهی از آن‌ها است.
  1401/8/21 12:44

  عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  عدم امنیت؛ چالش مهم صنعت روی

  صنعت روی، یکی از صنایع مهم و ارزشمند کشور محسوب می‌شود که می‌تواند نقش بسزایی در اشتغال‌زایی و ارزآوری داشته باشد. علی‌رغم اینکه تولیدکنندگان روی همواره با تکیه بر توان و دانش متخصصان داخلی، سعی در ادامه مسیر تولید خود داشته‌اند اما به نظر می‌رسد برخی از مشکلات موجود همچون عدم امنیت در تامین خوراک و همچنین مواد اولیه، ادامه این روند را برای آن‌ها دشوار ساخته است. با توجه به ضرورت حمایت بیشتر از فعالان این صنعت و همچنین تسهیل شرایط صادرات شمش روی، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/16 09:56

  مدیرعامل شرکت آذر شیمی رازی عنوان کرد:

  توسعه تولید در گرو نوسازی و تحول در آموزش

  مدیرعامل شرکت آذر شیمی رازی گفت: انگیزه نیروهای انسانی جویای کار جهت حضور فعال در بخش تولید به شدت طی ماه‌های اخیر کاهش یافته است و بر همین اساس باید یک سری تغییر و تحول اساسی در حوزه آموزش کشور از جانب بخش‌های ذی‌ربط صورت پذیرد.
  1401/6/29 19:02

  دو روی صنعت روی

  تولید واحدهای ذوب روی در اروپا به‌ دلیل کاهش ظرفیت ناشی از قیمت بالای انرژی، تحت فشار قرار گرفته است و همین موضوع سبب افزایش قیمت روی در پاییز خواهد بود.
  1401/6/7 11:03

  کاهش غیر منتظره تولید روی در ماه ژوئن ۲۰۲۲

  بیشترین سهم از تولید فلز روی در دنیا به کشور چین تعلق دارد که تقریبا ۳۰ درصد از تولید جهانی روی را در اختیار دارد. همچنین این کشور ۴۸ درصد مصرف فلز روی در جهان را به خود اختصاص داده است. بنابراین بزرگ‌ترین مصرف‌ کننده روی نیز به شمار می‌رود. تولید روی چین در ماه‌های آوریل و می ۲۰۲۲ به‌ ترتیب ۱.۲۸ درصد کاهش و ۳.۷۹ درصد افزایش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد. علی‌رغم اینکه میزان تولید در ماه ژوئن کمتر از انتظار بوده است، مجموع تولید این دو ماه به‌‌ دلیل افزایش تولید ماه می، توانسته انتظارات را برآورده کند.
  1401/6/7 08:56

  تزلزل بازار روی

  با فرض خوش‌بین بودن بازار و نادیده گرفتن شمش روی وارداتی از روسیه، «SMM» معتقد است که در ماه آگوست، 30 هزار تن کسری عرضه وجود خواهد داشت و موجودی انبار شمش روی بازرگانان چین به 100 هزار تن نزدیک خواهد شد.
  1401/6/6 10:06

  عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  مسیر ناهموار آموزش در صنایع معدنی و فلزی

  آموزش، همواره به عنوان ابزاری کارآمد و مطمئن در جهت بهبود کیفیت عملکرد و حل مشکلات سازمان‌ها مدنظر قرار می‌گیرد و فقدان آن نیز یکی از مسائل اساسی و حاد هر سازمان را تشکیل می‌دهد. بنابراین به منظورر تجهیز نیروی انسانی سازمان و بهسازی و بهره‌گیری هر چه بیشتر از نیروی انسانی، بدون شک آموزش یکی از مهم‌ترین و موثرترین تدابیر و عوامل برای بهبود امور سازمان به شمار می‌رود. آموزش، یک وظیفه اساسی در سازمان‌ها و فرایند مداوم و همیشگی است که باید در دستور کار مدیران قرار بگیرد. در همین ارتباط، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در زیر خواهیدخواند:
  1401/5/26 21:23

  چاره‌ای جز سوختن و ساختن نیست

  عضو هیئت مدیره شرکت روی گداز زنجان گفت: رفع تعهد ارزی در ورود موقت کالا و قطعی برق صنایع طی روزهای اخیر، باعث شده است با کاهش خاک معدنی و در نهایت توقف تولید مواجه شویم و امیدوار هستیم شرایط تولید در ادامه بهبود پیدا کند تا بتوانیم فعالیت خود را از سر بگیریم.
  1401/5/19 20:21

  چشم‌انداز درخشان یک صنعت

  مدیرعامل شرکت کیمیا جم پارس گفت: به کارگیری از دانش و تکنولوژی روز و نیروی انسانی متخصص در تولید شمش روی، باعث شده است شاهد پیشرفت چشمگیر این صنعت طی 10 سال اخیر باشیم و بدون شک در آینده می‌توانیم به یکی از صادرکنندگان برتر روی تبدیل شویم.
  1401/5/12 20:03

  غیر منتظره؛ کره جنوبی نقش اول تجارت روی در جهان

  کره جنوبی به‌ دلیل مصرف قابل توجه روی برای تولید ورق گالوانیزه، یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌ کنندگان روی در جهان به‌شمار می‌رود. این کشور علی‌رغم دسترسی نداشتن به منابع معدنی روی، بزرگ‌ترین صادرکننده روی خالص در جهان است. چین، هند، ویتنام و اندونزی، از مهم‌ترین مقاصد صادراتی کره جنوبی به‌ شمار می‌روند. تجارت روی در جهان پس از یک دوره طولانی رشد، از سال ۲۰۱۹ با افت مواجه شده است؛ به‌ طوری که با افت ۴۰۰ هزار تنی نسبت به بیشینه مقدار ۱۰ ساله، به‌ حدود پنج میلیون و 200 هزار تن در سال ۲۰۲۱ رسیده است. کشورهای کانادا، کره جنوبی، بلژیک، استرالیا و هلند، بزرگ‌ترین صادرکنندگان و کشورهای آمریکا، چین، آلمان، ترکیه و هلند، بزرگ‌ترین واردکنندگان شمش روی طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند.
  1401/5/10 11:36
200
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: