نیکل

  افت قیمت شمش نیکل ادامه‌دار خواهد بود؟

  موجودی انبارهای نیکل به کمترین میزان پس از سال 2013 رسید

  در 3 ماه اخیر، با وجود اخباری مبنی بر رشد بیشتر تقاضا نسبت به عرضه نیکل، بازار شاهد کاهش قیمت این محصول بود. علت این امر را بیش از هر عاملی می‌توان در جنگ‌های تجاری ابرقدرت‌ها دنبال کرد. از آنجایی که عمده مصرف نیکل به فولاد زنگ‌نزن اختصاص دارد، هرگونه تغییر در این بازار به‌طور مستقیم بر این بازار اثرگذار خواهد شد.
  1398/3/23 10:56

  بررسی بزرگترین صادرکنندگان و واردکنندگان شمش نیکل در دنیا

  هلند جایگاه روسیه در بازار شمش نیکل دنیا را تصاحب کرد

  عمده مصرف نیکل تولیدی در دنیا به تولید فولادهای زنگ‌نزن می‌رسد و همین امر نیز سبب شده تا کشورهای تولیدکننده فولاد زنگ‌نزن بیشترین مصرف شمش نیکل را داشته باشند. شمش نیکل به 2 صورت شمش آلیاژی و غیر آلیاژی عرضه و تجارت می‌شود که شمش غیر آلیاژی عمده تجارت این محصول را به خود اختصاص داده است. هلند، روسیه و مالزی بزرگترین صادرکنندگان و چین، آمریکا، آلمان و ژاپن نیز بزرگترین بازارهای واردات شمش نیکل دنیا هستند.
  1398/2/5 13:11

  بررسی تجارت جهانی سنگ و کنسانتره نیکل در سال 2018

  کاهش صادرات بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره نیکل دنیا

  بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده کنسانتره نیکل در دنیا کشورهای آسیای شرقی و آفریقایی هستند. چین نیز بزرگ‌ترین واردکننده معدنی نیکل در دنیا است که واردات آن حدود 80 درصد از کل تجارت این محصول در جهان را شامل می‌شود.
  1398/1/25 17:23

  بزرگترین تولیدکنندگان نیکل دنیا

  اندونزی، بار رشد تولید معدنی نیکل را به دوش کشید

  نیکل فلزی است که تحلیل‌گران بازار به اتفاق معتقدند در دهه آتی بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت و مصرف آن روند افزایشی را با سرعت بالایی طی خواهد کرد. در این گزارش نگاهی اجمالی به کشورهایی با بالاترین ذخایر معدنی نیکل و بیشترین سهم از تولید معدنی این فلز شده است.
  1398/1/18 09:31

  آینده‌ای درخشان در انتظار فلز نیکل

  رشد مصرف نیکل برای سال جاری محقق نخواهد شد

  در سال گذشته میلادی، فلز نیکل روند قیمتی پر فراز و نشیبی را طی کرد. در نیمه ابتدایی سال این فلز روند صعودی داشت و از مرز 15،000 دلار به‌ازای هر تن نیز عبور کرد اما تحت تأثیر تقاضا، در نیمه دوم سال وارد سیر نزولی شد و در ماه پایانی سال 2018 میانگین قیمتی آن به 10 هزار و 800 دلار به‌ازای هر تن رسید. با وجودی که در ماه‌های ابتدای سال شاهد رشد قیمتی این فلز بودیم، اما برخی تحلیل‌گران بازار، برای سال جاری انتظار روند به‌نسبت ثابتی برای قیمت این فلز دارند.
  1397/12/27 14:42

  قیمت نیکل در فراز و فرود 2018

  نگاهی به برترین شرکت‌های سهامی تولیدکننده نیکل در بازار بورس کانادا

  قیمت نیکل در بورس فلزات لندن از نیمه دوم سال 2018 به بعد روندی کاهشی را در پیش گرفته است. با وجود اینکه تا به امروز نوسانات بسیاری در بازار این فلز مشاهده شده اما روندها به صورت کلی نزولی بوده است. در این گزارش نگاهی به عملکرد شرکت‌های صنعتی و معدنی فعال در حوزه نیکل در بورس فلزات کانادا انداخته می‌شود.
  1397/10/2 09:29

  نگاهی به وضعیت بازار نیکل

  تولید باتری‌های نیکلی تا سال 2020 رشد قابل توجهی خواهد یافت

  بسیاری از تحلیل‌گران بازار نیکل معتقدند که تقاضای نیکل در حوزه تولید باتری‌ها در سال‌های آتی رشد قابل توجهی خواهد یافت. این امر نه‌تنها به‌دلیل رشد روزافزون تولید خودروهای الکتریکی، بلکه به‌دلیل تقاضای بالای بازار برای تولید ترکیبات کاتدهای نیکل با عیار بسیار بالا است.
  1397/8/27 11:35

  بازار شمش نیکل ایران

  کاهش تقاضای شمش نیکل ایران در آینده

  روند گذشته مصرف شمش نیکل در ایران نشان داده است که وابستگی به واردات چالش اصلی در بازار این فلز است. تا جایی که علاوه بر تقاضای داخلی، دسترسی به شمش نیکل نیز مصرف را تحت تأثیر قرار داد و منجر به کاهش مصرف در برخی سال‌ها شد. اما آن‌چه در حال حاضر آینده مصرف شمش نیکل ایران را تهدید می‌کند، دورنمای اقتصادی کشور با توجه به بازگشت تحریم‌ها است.
  1397/8/5 10:54

  بازار شمش نیکل ایران

  ترکیه؛ بزرگترین تأمین‌کننده شمش نیکل ایران

  ترکیه و امارات بزرگ‌ترین صادرکنندگان شمش نیکل به ایران هستند؛ پیش از این کانادا اصلی‌ترین تأمین‌کننده تقاضای شمش نیکل ایران بود اما از سال 2009 این کشور از بازار ایران خارج رشد و سهم کشورهای ترکیه و امارات از بازار ایران افزایش یافت. در دوران تحریم‌ها، صادرات شمش نیکل این 2 کشور نیز به عنوان بزرگترین تامین‌کنندگان ایران کاهش یافت.
  1397/8/3 10:58

  بازار نیکل ایران

  نفت و پتروشیمی، بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان شمش نیکل ایران

  ایران از تولیدکنندگان فولاد زنگ‌نزن به‌شمار نمی‌رود؛ بنابراین، مصارف شمش نیکل در ایران در صنایع مختلف متفاوت از میانگین جهانی است. در جایی که در مقیاس جهانی تولید فولاد زنگ‌نزن بزرگ‌ترین مصرف‌کننده شمش نیکل است، در ایران صنعت نفت و پتروشیمی، بیشترین سهم از مصرف شمش نیکل را دارد. البته ایران از مصرف‌کنندگان محصولات تخت و محصولات طویل نیکل نیز به‌شمار می‌رود، اما مهم‌ترین محصول در بازار نیکل ایران، شمش نیکل خالص است.
  1397/7/26 08:41
37
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
بنر صنیع کاوه
فولاد آذربایجان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
اذرنبش تبریز
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: