فلزات کمیاب

  مواد معدنی استراتژیک و توسعه زنجیره تامین آن

  با تحولات گسترده صنایع و توسعه علوم کامپیوتری، استفاده از مواد معدنی استراتژیک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. به سبب تمرکز ذخایر معدنی عناصر استراتژیک در چند کشور، تامین این مواد معدنی با چالش‌های فراوانی مواجه شده است. ایران، به عنوان کشوری غنی از مواد معدنی مختلف و قابل استحصال، می‌تواند نقش بسزایی در تامین این فلزات استراتژیک و تولید ثروت ملی از این طریق ایفا کند. در این راستا، مطالعات اکتشافی عامل مهمی در شناسایی پتانسیل‌های مواد معدنی استراتژیک به شمار می‌رود. علاوه بر این، در شرایط سیاسی فعلی که این عناصر شامل قوانین تحریمی شدیدتری هستند، شناسایی منابع مواد معدنی استراتژیک در کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است.
  1400/7/3 14:29

  آسیا و اقیانوسیه در بازار لیتیوم پیشتاز خواهند بود

  پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی لیتیوم طی سال‌های 2020 تا 2025 میلادی شاهد میانگین رشد سالانه 26.3 درصد باشد؛ این در حالی است که سهم کشور استرالیا در تولید این فلز طی سال 2019 بیش از 50 درصد بوده است.
  1400/6/29 12:36

  فاز اول پروژه سیلیکون متال بروجرد امسال به بهره‌برداری می‌رسد

  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فاز اول پروژه شهرک سیلیکون متال بروجرد بهمن ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
  1400/6/22 17:37

  افتتاح سه مرکز در مجتمع اورانیوم ساغند اردکان

  بهره‌برداری از دستاوردهای شرکت مادر تخصصی تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران، مجتمع معدنی و صنعتی شهید سلیمانی ساغند اردکان و مجتمع صنعتی شهید رضایی‌نژاد این شهرستان توسط رئیس جمهور آغاز شد.
  1400/5/11 09:05

  استحصال شمش منیزیم در خراسان شمالی

  معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: عملیات استحصال و تولید شمس منیزیم از مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهوری به این استان با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان در شهرستان گرمه شروع شد.
  1400/2/12 10:05

  تشکیل کارگروه تخصصی لیتیم

  کارگروه تخصصی لیتیم به مدیریت دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس برای برنامه‌ریزی و جهت‌دهی به موضوع لیتیم در قالب ایجاد شبکه تخصصی در سازمان نظام مهندسی معدن ایران تشکیل شد.
  1399/12/24 14:15

  مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان مطرح کرد:

  بن‌بست تولید یکی از استراتژیک‌ترین محصولات صنعتی در قزوین

  مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان عصر صنعت سبز کاسپین ایرانیان گفت: واحد تولید وانادیوم یکی از استراتژیک‌ترین اکسیدهای فلزی درجهان بعد از گذشت بیش از یک سال در قزوین هنوز مجوز بهره‌برداری نگرفته است.
  1399/12/18 15:59

  تامین مالی ۲۰۰ میلیون دلاری پروژه لیتیوم ریوتینتو تایید شد

  شرکت ریوتینتو در روز ۳۰ جولای اعلام کرد که پیشرفت پروژه لیتیوم و بور Jadar در صربستان به فاز مطالعات امکان‌سنجی رسیده است.
  1399/5/16 13:02

  دست چین از پروژه‌های عناصر نادر خاکی آمریکا کوتاه خواهد شد

  وزارت دفاع آمریکا، پس از یک بررسی که نشان داد مجوز دو پروژه عناصر نادر خاکی به نفع دولت آمریکا خواهد بود، تامین مالی این دو پروژه را برای تسلیحات نظامی از سر گرفته است.
  1399/5/6 14:15

  آمریکا تولید عناصر نادر خاکی را افزایش می‌دهد

  با توجه به این که در حال حاضر کشور چین نزدیک به ۷۰ درصد از تولید جهانی عناصر نادر خاکی را در دست دارد، به نظر می‌رسد منازعه میان آمریکا و چین، ممکن است واردات این عناصر استراتژیک از چین را برای صنایع آمریکایی دچار اختلال کند؛ بنابراین با توجه به اهمیت موضوع و کاربرد این عناصر در صنایع موشکی، تلفن همراه و سایر تجهیزات پیشرفته تکنولوژیکی، مجلس نمایندگان آمریکا کمیته‌ای را برای بررسی راه‌های افزایش تولید داخلی عناصر نادر خاکی تشکیل داد.
  1399/5/5 18:16
56
آگهی فارسی منطقه ویژه
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: